Bolest v podpaží v těhotenství

nikolab20
15. črc 2018

Ahoj, jsem momentálně na konci těhotenství 35 TT a již od začátku těhotenství mě střídavě bolí v podpaží, trvá to třeba 2 týdny a pak to na chvilinku přejde nebo já nad tím přestanu přemýšlet.Těhotenství jsem zjistila někdy v prosinci a mám pocit že od ledna mě to pobolívá. Bolest je taková jakoby tupá někdy lehce vystřeluje do prsu a přijde mi to jako kdybych to měla namozene. Rozhodla jsem se jít jako samoplatce na sono. Tam jsem byla zhruba před 4 měsící. Závěr byl takovy,že je vše v pořádku, že mám žlázu rozvinutou v těhotenství a v podpaží mala uzlina, naprosto normální nález. Ale furt mě to hlodá jestli bych si nemalá zajít ještě jednou na sono, ale momentálně prodělávají nějakou chřipku tak jestli to vůbec má cenu protože uzliny se při nemoci zvětšují.

beruda
15. črc 2018

Přesně to jsem ti chtěla napsat. Mléčné žlázy mohou zabíhat až do podpaží, ale ne vždy reagují zbytněním v důsledku stimulace těhotenskými hormony. Ne každou ženu to potká, ale je to v pořádku. Tvoje prostě reagují a připrav se na to, že po porodu, zvlášť v prvních dnech, se to může ještě trošku zhoršit.

nikolab20
autor
15. črc 2018

@beruda děkuji za odpověď. Dost mě to znepokojuje i když jsem byla na sonu. Doufám,že to hned po porodu přejde. Kojit nebudu z důvodu užívání léků, které by se při kojení neměly tak snad se pak hned dají do kupy

lida9
16. črc 2018

taky me zacalo bolet podpazi a zjistila jsem ze mi to dela sprej jako deodorant, musela jsem zmenit ac ho pouzivam cely zivot...

nikolab20
autor
16. črc 2018

@lida9 a taky tě bolelo jen jedno podpaží?

lida9
16. črc 2018

@nikolab20 ano chvili bolelo, pak prestalo, pak zas zacalo treba to druhe... prestala jsem pouzivat adidas sprej deodorant, ktery jsem pouzivala vic jak 10 let a bez problemu, a razem se vse uklidnilo... mozna mi to nesedlo i kvuli hormonum a ze jsem byla cca pul roku po odstaveni prcka, asi se toho seslo vice a telo si reklo... ted pouzivam roll-on od nivei na citlivou pokozku a mam klid...

nikolab20
autor
16. črc 2018

@lida9 možná že je to také způsobenou hormonální změnou. Antiperspirant používat od rexony maximum protection, ale občas to prostřídám. Možná, že to je i od zad, protože mě dost často bolí záda