Bulka v prsu. Mám mít strach nebo jen cysta?

martinaz83
5. srp 2021

Ahoj holky prosím dnes jsem si našla bulku v prsu nebo spíš si všimla že v prsu je bulka jde to vidět na první pohled,naposledy jsem byla na vyšetření prsu před rokem a půl.mam docela strach.zitra si tam chci volat,ale i tak se chci zeptat zda mám met strach nebo to může být cysta nebo tak

kocila
5. srp 2021

@martinaz83 na to ti odpovi jen lekar,takze je dobre,ze zajdes na UTZ,drzim pesti,at je vse ok (muze to byt cysta,ale take ne,proto je dulezite resit hned)..pokud na utz se jim nebude neco zdat,pujdes na biopsii,pokud to je jen cysta,budou te sledovat (nekdy se i cysty vyndavaji,pokud boli,nebo jsou uz moc velke)

codal
5. srp 2021

@martinaz83 cista to být určitě může, mamka ji měla, taky byla viditelná. Každopádně bych s vyšetřením neváhala ani minutu, alespoň budeš zase klidně spát.

dixi86
5. srp 2021

Jdete hned k dr. Cysta to byt muze, ale nemusi, tak at se to pripadne hned resi. Drzim pesti.

martinaz83
autor
6. srp 2021

@dixi86 děkuju,myslíš že můžu i stím na pohotovost?a tam mě pošlou třeba na gyndu?,

martt
6. srp 2021

@martinaz83 Na pohotovost bych s tím nechodila. Normálně zavolej na svoji gyndu nebo obvodnimu lékaři, vysvětli mu situaci jestli by ti nenapsal žádanku na mamologii na ultrazvuk. A pak si tam rovnou zavolej a objednej se.

martinatd
6. srp 2021

@martinaz83 tak to jsme na tom stejně. Taky to ted řeším. Pevně doufám že je to z kojeni ale kdo VII. Držím pěsti ať to není nic vážného 🙏

mimco
6. srp 2021

@martinatd taky čekám na sono, kojím ještě a strachy nespím 😢

ada22
6. srp 2021

Holky nebyly jste na očkování na covid? Svagrove se takto udělala bulka a prý tam nebyla první. Ale určitě hned řešit s dr.

surikata131
6. srp 2021

@martinaz83 na pohotovost určitě ne, tam se má chodit s akutními stavy, tzn např kdyby to vypadalo na zánět prsu (zarudnutí, bolest, horečky), jinak tam s tebou nic neudělají, potřebuješ jít na ultrazvuk příp. mamograf, kam tě může poslat praktik nebo gyndař, takže se domluv s jedním z nich

kocila
6. srp 2021

@martinaz83 ja s bulkou sla na gyndu,kde mi ji doktor prohnatal a sestricce rekl,at me objedna na utz-tim,ze volala primo sestricka z ordinace, hned jsemdostala termin asi za 3dny (kdyby jsem volala sama,cekala bych mnohem dele-na termin se ceka silene dlouho)…na pohotovost nejezdi-res pres gyndu

mimco
6. srp 2021

@kocila volala jsem sama, termín do týdne, není to pravda.
Pokud neuspějete na jednom čísle, je potřeba zavolat jinam.

martinatd
6. srp 2021

@mimco bude to dobré...četla jsem ze buňky se při kojení objevují často..jasně může to být i ta horší varianta ale raději na to ani nemyslet

mimco
6. srp 2021

@martinatd vždycky si vzpomenu na Lenku (maminka z MK), které právě během kojení našli nádor v prsu, 2 malinké děti....připravuju se na všechno.

kocila
6. srp 2021

@mimco ja nerikam,ze nekde jinde nedostanes termin take-tyden nejsou 3dny 😉mne bylo doporuceno lekarem konkretni pracoviste,takze jsem byla rada,ze jdu za 3 dny-co si budeme nalhavat-kazdy den cekani je utrpeni…

martinaz83
autor
6. srp 2021

@martinatd děkuju vám také držím pesticidy,v pondělí jdu na ultrazvuk.pre pokud je měka a pohyblivá bývá to většinou cysta

codal
6. srp 2021

@mimco tohle si vůbec nepřipouštěj, nic nevíš, všechno bude v pořádku!

dixi86
6. srp 2021

@martinaz83 obj.bych se rovnou na UTZ. Resp. klidne jdete k obvodni a ta napise doporuceni. Mekka a pohybliva byva cysta, tvrdy a hrbolatý je nádor. Ale ne samozřejmě vždy, ale nějaké jsem už ošahala v rodině. Každopádně choďte všechny pravidelně na kontroly a plaťte si samy UTZ. A i ostatní vyšetření nepodceňujte. Já léta s migrénama žila v domnění, že mám nádor na mozku, nemám, ale je to obdobné. A pokud půjdete zbytečně, tak jen dobře. Hodně štěstí všem a hlavně ženský, čím dřív se to najde(pokud je co), tím líp. Tfuj tfuj.

martinaz83
autor
7. srp 2021

@dixi86 Svatá pravda,děkuju za všechny ženy za podporu.😊

martinaz83
autor
8. srp 2021

@dixi86 můžu se zeptat ještě prosím jen změny v prsu jinak nemám ani v bradavkách.jen tu bouli která směřuje k bradavce.kazdopadne v pondělí si volám a objednávám.naposledy jsem byla na dobu prsu před rokem a půl a vše v pořádku.

dixi86
8. srp 2021

@martinaz83 co myslíte konkrétně? nechci zabíhat do detailů, když ještě nemáte po vyšetření. Tak ono je člověk zdravý a něco se po*sere a už zdravý není, ale to člověk neovlivní. Co ovlivní je to, jak brzy se na to přijde(někdy se to neovlivní). Každopádně nechci strašit, ale neodkládejte to. Opravdu, čím dřív by se to eventuélně řešilo, tím lépe. A vy budete v klidu 🙏 Na sono choďte ale klidně po 1/2 roce, ideálně. Sono neublíží a zjistí dost. Držím palce, ať máte brzký termín a je vše ok.

martinaz83
autor
9. srp 2021

@dixi86 tak sem objednána na 19.8,tak uvidíme.jeste mě napadlo zda to nemůžou být zduřelé mléčné žlázy je to spíš takové podlouhlé směrem k bradavce

dixi86
9. srp 2021

@martinaz83 třeba, uvidite, co vam mudr rekne, ale je skvele, ze jdete tak brzy a moc drzim palce 🍀