Bulka v prsu. Máte zkušenost?

4. čer 2021

Zeny potrebuju uklidnit. Pri preslekani u zrcadla jsem ai vsimla ze mam neco na prsu, sahla jsem na to a zjistila jsem ze mam bulku v prsu, takovou tvrdou kulicku ktera neboli a pri nejakem svetle jde videt pres kuzi ze tam neco je a je pod kuzi hned nahore u prsa... Uz jsme objednana na sono ale strachy nemuzu dychat :'( mate nekdo zkusenost? Cysta tk ais neni, tu mam dole na prsu a boli pri menstruaci... Tohle je vylozene kulicka tvrda :'(

suzettew
4. čer 2021

Jediné čím tě můžu uklidnit je, že né každá kulička znamená to nejhorší..ale to víš sama.. taky je dobré, pokud si prsa kontroluješ pravidelně a kuličku máš jen krátce, to je vždy dobré běžet na kontrolu ihned.. držím palce!

danca9257
4. čer 2021

Může to být cokoliv. Jak je to velký?

autor
4. čer 2021

@danca9257 trosku mensi nez hrasek a tvrda

autor
4. čer 2021

@danca9257 jde videt trochu pres kuzi ze tam je

nikoulinka
4. čer 2021

Ahoj, cca 5 let zpet jsem si nahmatala něco podobného. Bylo to těsně pod kůži a velikost cca hrášku. Okem videt ale nebylo. Možná taky proto, že jsem měla šílenou nadváhu. Nicméně byla jsem na sono, a konečná DG byla - bulka neznámého původu. Nepotvrdilo se vůbec nic. Lékaři taky nedokázali konkrétně říct, o co jde. Každopádně do půl roku nějakým způsobem zmizela sama - bez léků. Jen jsem si to občas snažila rozmasirovat.

aniea
4. čer 2021

Taky jsem si našla takovou menší kuličku a tvrdou, občas mě tam i pichalo, ale byla jsem 2x na sonu a je to v pořádku, neroste to. Je to benigní. Už tam nemám chodit. Tak držím palce ať je to něco takového.

amazonkajanik
4. čer 2021

Byla jsem minulý měsíc na sonu a byla to zvětšená mléčná žláza, ale strach tam byl velký, to přiznávám

ekou
4. čer 2021

Neco obdobneho jsem mela taky a na sonu mi rekli, ze je to tukova boule. A doktor to jeste zlehcoval, kdyz vypisoval zadanku na sono at mam klid na dusi, tak mi to tedy vypise.

verysucha
4. čer 2021

Já jich tam mám asi 6 už několik let.Nahmatam si dvě. Držím palce ať to také nic není ✊

blanka1234567899
24. lis 2021

Ahoj chtěla bych se zeptat před 3rokama jsem si nahmatala bulku pohyblivou tvrdou občas zaboli nebo při menstruaci ta bulka je pořád stejna ke gynekologovi jsem nebyla mám strach

amazonkajanik
24. lis 2021

@blanka1234567899 no tak bez vyšetření ti tady moc neřekneme. Max podat psychickou podporu. Taky jsem se bála. Doma malé dítě, vzdálená příbuzná ve velmi mladém věku zrovna prochází léčbou po nalezení nádoru v prsu, nebylo to snadné se hned rozhodnout, ale lepší vědět to včas a včas něco dělat...❤️

blanka1234567899
25. lis 2021

@amazonkajanik Ano jsem v depresi ale cetla jsem si v článkach o pohyblivé bulky ze to může být i cysta

blanka1234567899
25. lis 2021

@amazonkajanik Mě ta kulička neroste mám ji pořád stejnou neboli jen při menstruaci je pohybliva klouzava když si nani sahnu

amazonkajanik
25. lis 2021

@blanka1234567899 tak to může být tuková bulka, zvětšená mléčná žláza....dojdi si k obvodakovi,nebo na gyndu. Ti tě buď nejdříve sami prohmatají a pak vypíší žádanku, nebo rovnou vypíší. Když je žádanka, neplatí se poplatek. I když jsem měla výsledky v pořádku, rovnou mi doktor řekl, že jsem automaticky zavedená a mám za rok preventivně přijet znova, je to lepší. A fakt je zbytečný se stresovat a tím si přitěžovat, ale jít a nechat se vyšetřit

pavca1982
25. lis 2021

Mám Fibroadenom 3x3cm ,který mi doporučili vyndat. Jedná se o nezhoubný útvar.

blanka1234567899
25. lis 2021

@amazonkajanik ano jenže mám hrbolatou nebolí ale je pohybliva klouzava tvrda ale mám to pořád stejný tu kuličku

amazonkajanik
25. lis 2021

@blanka1234567899 to je jedno jestli bolí,nebo ne, prostě tam něco je,ty o tom víš a vadí to,jinak bys to neřešila. Mě to taky nebolelo a přišla jsem na to čistě náhodou. Je to jako váleček,pod prsem,blíž k hrudní kosti. Ale pro klid duše jsem šla. Ještě se mnou obvodak vtipkoval, jestli mě může taky vyšetřit, ale v pohodě. Pan doktor na mamošce mi udělal utz,byl velice milý,vše vysvětlil a hezky jsme si před odchodem popovídali, takže mě další návštěva nebude štvát,jako jiná nutná vyšetření...

blanka1234567899
26. lis 2021

@amazonkajanik a co jste měla by jestli se mohu zeptat

amazonkajanik
26. lis 2021

@blanka1234567899 zvětšenou mléčnou žlázu, páč jsem z toho prsu téměř nekojila, syn se nechtěl chytit. Na vyšetření jsem byla v dubnu, téměř 2 roky po porodu

blanka1234567899
26. lis 2021

@amazonkajanik No jenže já mám Tu kuličku dřív než jsem otěhotněla

sebinka123
26. lis 2021

@blanka1234567899 mě přijde, že z vašich odpovědí a argumentů chcete od nás slyšet, že to je dobrý, že to nic není. Někdy to opravdu nic není, ale někdy je.
Strachovat se stojí stejný úsilí jako doufat a věřit, že je to v pořádku. Zajdite si k lékaři a uvidíte. Pokud to nic nebude, uleví se vám a pokud jo, tak je to potřeba co nejdřív řešit. Co budete pak případně říkat, když se ta hnusná diagnóza potvrdí a to v souvislosti třeba s něčím jiným? Měla jsem jít dřív, ale teď už není návratu? Pak už může být pozdě.
Já jsem si taky nahmatala bulku podobně jako vy, ale hned jsem šla. Už na gynde mě trochu uklidnili, přece jen už mají nějaké zkušenosti, ale šla jsem ještě na Sono. Vše v pořádku, mám velmi bohatou prsní žlázu. Ale budou to raději ještě chtít párkrát vidět.
Seberte odvahu a běžte. A dejte vědět.

blanka1234567899
26. lis 2021

Ano děkuji

amazonkajanik
26. lis 2021

@blanka1234567899 krásně to řekla @sebinka123
Spíš než dotaz co a jak, to vyzní, proč s tím nic nedělat. Nikdo z nás se k doktorovi nehrne, ale když už je nějaký problém, je třeba jej řešit, než pak skuhrat, jaký že jsem to byla blbec. Mě před léty hnala mamka na testy, že jsem moc hubená a jestli jsem nechytla od krav nějaký parazit, že jí o něm říkal známý. Pro klid duše jsem šla a dozvěděla se, že takhle zdravá jsem za celou dobu registrace nebyla 😏

blanka1234567899
Autor odpověď smazal
Zobraz
blanka1234567899
3. pro 2021

Ahoj včera jsem byla na mamograf a zjistili mi že mám nezhoubny nádor ale musím jít za rok nebo za dva roky než do kojim protože mám moc mlíka až do kojim tak mám jít na kontrolu že mi vemou vzorek ale pri jeho na nezhoubny nádor

amazonkajanik
7. pro 2021

@blanka1234567899 tak vidíš, že bylo lepší jít. Tak hlavně že je to nezhoubné a teď budeš hlídaná a bude jistota, že se nic nepodcení...

blanka1234567899
7. pro 2021

@amazonkajanik Ano pri jak dokojim mám zajít na ten mamograf a domluvít se na řezání odstranění jestli budu chtít