Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

halpa
8. říj 2009

Jen bych reagovala na to, co psala eli - já bych právě na irigace uvítala malý ručník, protože to opravdu teče...

len
8. říj 2009

Děkuji a malý ručník pro jistotu beru s sebou 😉

halpa
8. říj 2009

Stačí úplně nějaký pidi, já to řešila papírovýma kapesníkama, ale jednak jsem spotřebovala celý balík najednou a pak to stejně bylo na houby... 🙂

elana
8. říj 2009

Já ručníčky vezla (používám je po sprše stejně jen na TA místa), ale na VI je nenosím...zvykla jsem si ze sebe tu vodu vymačkat, sestřičky s tím počítají a nechají vždycky ještě chvilku na té koze člověka. Nebo když nechci zaclánět, tak dám slipovku na nejhorší, zbytek zadržím a hned 2m odtud je WC, tak tam to dořeším🙂...je to asi jedno, každému jak vyhovuje.

len
8. říj 2009

Vyzkouším, poreferuji 😀 Převelice děkuji za tipy 🙂
A ještě - oni mi z hotelu pošlou mailem zvací dopis, ten vytisknu a předložím při nástupu.
Ale jak je to pak s první návštěvou lékaře, kde mi dají rozpis procedur - to mi dají termín na recepci?

elana
8. říj 2009

Nevím jak je to v Pawliku, tady na Adleru jsem se ještě v neděli odpo šla nahlásit na sesternu, kde jsem dostala termín k návštěvě u doktora. Vyšlo to tak, že jsem nastoupila v Ne, ale v Po byl Václavský svátek, tak jsem tam jen naslepo dostala uhličitou koupel, abych tu den nehnila nadarmo, a v Út ráno jsem měla termín k doktoru. Udělal prohlídku, navrhl procedury a asi za hodinu jsem měla u sester připravený Léčebný průkaz, kde byly časy a místa, kam se dostavovat.

len
8. říj 2009

OK, bezva, děkuju, takže prostě při nástupu se rovnou poptám a oni mě někam odešlou 🙂

len
8. říj 2009

Jo, na Adleru byla neskutečně "milá a vstřícná" paní ubytovací, hodinu mi střídavě nebrala telefon nebo měla obsazeno, pak mi mrzutě řekla, že má moc práce a ať to zkusím za další hodinu, no a pak mi řekla, že mají plně obsazeno do konce roku (to mi mohla říct rovnou, ne?) 😝

A co ty, El, už máš spolubydlící? Mně na tom Pawliku řekli, že mi dvojlůžák dají pouze, pokud bych měla někoho do dvojice, takže nakonec budu na Isisu a budu doplácet 9000 🤐

elana
8. říj 2009

Jestli jsi tam volala včera, tak jsi měla tu "čest" s tou, která mě ubytovávala, taková holčina. Nejenže byla dost protivná, ještě mi řekla špatně časy jídelny, takže jsem málem nestihla první oběd a tak🙂 Ale zas někdo si ji chválí...no jako všude🙂

Jo, mám 😖 blahořeč si, že seš na jednolůžáku. Já si teď tahám vlasy z hlavy, že mi to za těch 4x800Kč nestálo si ho připlatit. No, neni to zas tak hrozný...ale je strašně jednoduchá, nemáme se vůbec o čem bavit (resp. ona mluví stále), navzdory dlouhému (opravdu, kam se na ni hrabeš 😒 ) boji s neplodností zůstala naprosto nepolíbená fyziologií reprodukce, navzdory tomu, že má za sebou 3xIVF, tak na otázku kolik měla při stimulaci vajíček, jsem dostala odpověď, že jednou 2, pak 3 a potřetí nechali zavést 4..a tak🙂 Ale jinak je to hodná holka a nepochybně jsem mohla dopadnout podstatně hůř 😉

len
8. říj 2009

Hm, tak to nic moc, já jsem nakonec za ten jednolůžák ráda (třeba na něj občas propašuju chlapa 😀), byť je to teda docela drahá sranda 😒

elana
8. říj 2009

No, drahá sranda to je 😒 kor před IVF. Já platila 4200 (a nějaký drobný), je to ten lehčí nadstandart, že máme WC a sprchu vlastní.

Chlapa budu pašovat tento víkend, spolubydla odjede, tak mi drž paluchy 😎

len
8. říj 2009

Budu 😉
Já bych měla mít ten nejluxusnější jednolůžák 😀 (mi dali slevu, že je to tak narychlo, jinak by to bylo ještě o dost víc 🤐 ). A vstup do akvaparku neomezeně zdarma, prý 😀

Tak my se tentokrát víc plácneme přes kapsu i při tom IVF, ještě teda nevím, co zvolím za léky, ale budeme mít ICSI a budu se modlit za mrazáčky, takže se možná dostaneme přes 10 000 😒 Ale co, jinde doplácejí i daleko víc, hlavně, aby už to konečně vyšlo 😉

Jdu na průzkum, jestli v tom našem miniměstě seženu žabky 😀

elana
8. říj 2009

Tak hodně štěstí se žabkama, mě nepomohlo velké chebské OC, ale zachránily mě (jako už tolikrát) větve z protější tržnice Dragoun😀 "pseudocroccsy" s obřími květy četných barev za sto káčé😀 Ale co, službu udělaj stejnou 😝

Přesně tak, hlavně kdyby to už chtělo konečně vyjít, vydržet, nechat se porodit a vychovat 😵

Tak ahoj🙂

len
8. říj 2009

No tak my tu máme jeden obchod s botama, v něm měli jedny žabky, tak jsem je koupila, stály 169 Kč 😀

Akorát mi teď přišel zvací dopis od hotelu a jaksi mi tam nezapočetli tu slibovanou slevu, takže je to o 1000 Kč víc, takže se budu zase hádat, ach jo 🙄

len
8. říj 2009

Tak to nebylo tak hrozný, jsem tam cinkla, paní se mi moc omlouvala a že mi hned pošle tu opravenou cenu - líná huba, holý neštěstí 😀

elana
8. říj 2009

No vida🙂 tak už můžeš jet 😵 Kdo má žáby, má všechno😀

A kdo má prořízlou pusu, má i litra slevu

😝

len
8. říj 2009

A milión problémů k tomu 😉
Tak co ještě kromě těch žabek je nezbytně nutné?
Hele, je tam nějaká možnost si třeba uvařit kafe nebo čaj, když mám náladu? Nebo si na někj musím zajít do místa k tomu určeného za příslušný poplatek?
Jo a ještě, nesměj se, ale pro mě zásadní informace 😀 Já vím, že budu ubytovan jinde, ale máš na pokoji TV a dá se na ní naladit ČT4? Totiž jinak poprvý za posledních 20 let propásnu Velkou Pardubickou (aspoň v TV a aspoň tu noční reprízu na ČT4 bych ráda) 😀

elana
8. říj 2009

Krom žabek mě nezbytně nutné připadá už jen čtivo, protože např. VI, kde ležíš roztažená jako žába nahoře na koze, je dost zdlouhavá procedura, stejně tak gyn.plyn na bidetu, to je pěkně dlouhých 15min, když není co číst. Ty ostatní koupele (slatina, uhličitá, perlička), tam to nutný neni, stačí zavřít oči a relaxovat.

Ad kafe čaj...já mám s sebou takovou malou cestovní varnou konvici, takže horké nápoje vyrábím na pokoji🙂 uklízečka ji běžně oprašuje, takže myslím že je to legální.

S VP jsme na tom stejně...já ji teda ale určitě neuvidím, pže tu bude zrovna muž a on jí nehoví 😖 navíc už bude zpět spolubydla, tak budem někde courat po venku...ale k věci: TV je na pokoji, kanálů je tu dost (min. týden to převáděli na digitál), ale ČT4 neznám 😕 , ono to jinde neběží?

len
8. říj 2009

V hlavním vysílacím čase to jde přes poledne na ČT1. Repríza je 22:15-1:20 na ČT4 (normálně sportovní kanál Český televize), tak to zkus, jestli je tam digitál, tak bude stopro, my ji taky chytneme na digitál 🙂

elana
8. říj 2009

Jo takhle, tak to jo, dík za vysvětlení 😵 Tak to bych mohla i dát.

len
8. říj 2009

A kdyby spolubydla prskala nad sledováním TV do jedné ráno 😀 , tak jak si to maluju na růžovo, bys mohla porušit další jejich nařízení (po tom manželově přespání) a jít na to do jedný ráno kouknout ke mně, to by bylo pane seznámení, hezky společně čučet na bednu 😀
Já jsem hrozná, ale když už mi to nevyjde moct tam být osobně, tak si to chci prožít aspoň v "přímým" přenosu 😉 Jsem měla jet do Bohdanče, to je od závodiště kousek 😀

zulik
8. říj 2009

Len, gratuluji 😉 Tak tomu říkám fofr. Já si to taky domluvila dopředu ale nemohla jsem tak brzy, 6.11. jsou u nás dvoje narozeniny a z toho jedny dost velké a kulaté-mojí mámy. Takže oslavu tím pádem dělám já.Jinak já nemám v ruce zatím nic, protože při prvním telefonickém kontaktu na pojišťovně mi drze řekli, že na žádnou kontaktní adresu nic neposílají a že mi to pošlo podle pc na trvalou adresu a tam já se zdržuji jednou za čas /tak to tam snad je/. Z lázní je ještě brzo, aby něco přišlo.

len
8. říj 2009

No, můj muž má 4.11. taky narozky, ale 8. se vracím. Já chtěla takhle brzo, abych při následující MS mohla zahájit stimulaci, protože při té další už bych to nestihla a odložilo by se to až do dalšího roku a to už bych na té PN asi opravdu vykvetla 🤐 Takhle mi to na sebe nádherně navazuje 🙂
Jinak já to nechala pojišťovnu do lázní odfaxovat přímo do hotelu, kde jsem to měla zamluvené, no a tam jak jim to přišlo, poslali mi zvací dopis mailem, takže prakticky dvě hodiny po schválení už mám papír od lázní, se kterým tam pojedu 🙂
Paní od pojišťovny mi to taky poslala mailem.

elana
8. říj 2009

No Len😀 tady je nařízeno od 22:00 držet noční klid, tj. cituji: omezit hlasité pouštění rozhlasu a televize a -pozor- používání a splachování toalet😀😀 takže fandit koníkům duo, ještě inkognito na cizím pokoji, to by asi neklaplo 😝

Ale děkuju za nabídku seznamovacího večírku, jistě by byl originální 😎

len
8. říj 2009

Si to pustím potichu a budu u toho jásat i naříkat potichu 😀 Ale ujít si to nenechám 😉
Jinak doufám, že tam dobře vaří, protože chytnout průjem a celou noc nesplachovat... 😕 😀
Pak mi musíš poreferovat, jak se ti tam podařilo propašovat chlapa 😉

elana
9. říj 2009

Len, mám tajnej plán, jak s chlapem😀 (jenže u nás neni recepce, ta je jen na hlavním Adleru, zato máme kameru nad vratama)...tak Ti pak napíšu, jestli jsem byla úspěšná 😉

Jo, pozor!! Novinka z irigací dnes: tákže mudr.ci vymysleli, že se nesmí nosit vlastní ručníčky, protože je to nehygienické 🙄 takže k tomu účelu jsou tam papírový utěrky, takový ty co vůbec nesajou. No naštěstí můj plán Bé stále funguje, koza má uprostřed díru, kudy odtéká ta výplachová voda po celou proceduru, takže sestra nechá ještě posedět a do kanálku vodičku vypustit. Na ten zbytek, co stéká po stehnech, pak dejme tomu ty nesavý ubrousky stačí 🤐

len
9. říj 2009

No bezva, sotva jsem tu vyštrachala ručníček 🙄

Hele, ale normálně si chlapa na pokoj přes den přivést můžeš, ne? A že už pak v noci neodejde snad nikdo nekontroluje... Každopádně se těším na tvůj plán 😀 Já si říkám, že když do mě cpou prachy, abych si vyléčila neplodnost, tak mi přeci nemůžou zakazovat pánský návštěvy 😀

Jo a pořídila jsem si turistickou mapu Frantovek a okolí 🙂

ladus77
9. říj 2009

Ahoj holky, mam dotaz. Myslite, ze by mi mohla projit zadost o lazne - mam za sebou 4 IUI, hydrolaparoskopii, jinak jsme uplne oba zdravi. Snazime se uz pres 3 roky, na IVF jsem jeste nebyla. Ale rikala jsem si ze by to pred umelym nebylo spatne. Jinak nam dali nalepku idiopaticka neplodnost a furt nam tvrdi, ze to pujde i prirozene...
Myslite, ze bych to mela zkusit nebo neni sance??? Diky moc za jakoukoliv radu i zkusenost 🙂

zulik
9. říj 2009

Ladus, napiš nejlépe dotaz na svoji zdravotní pojišťovnu a oni Ti odpoví i s tím, co máš případně k žádosti doložit.Já jsem tak udělala a nebyl pak problém. Lázně jsou na diagnózu Sterilita.

len
9. říj 2009

Ladus, za zkoušku nic nedáš 😉
V podstatě v té vyhlášce stojí sterilita a další podmínka je jen provést chlapovi spermiogram, nad 35 let navíc oběma genetiku.. Taky jde o to, přesvědčit svoje doktory (hlavně toho odborného), aby napsali nějaké super doporučení ve smyslu, že to vřele doporučují, určitě to může zabrat a pojišťovna pak ušetří na IVF (popř. se to povede napoprvý). My máme taky diagnózu idiopat. sterilita, dr. to lehce nadsadil a napsal, že se snažíme 4 roky (ve skutečnosti něco přes 3, ale zase je to 50 cyklů), taky 4 IUI, akorát teda navíc za sebou dvě IVF (kde odhalili příčinu, která jim ale stejně nezapadá do tabulek, takže ofiko jsme stále idiopati) a když se to po celém tom byrokratickém kolečku nakonec dostalo k reviznímu lékaři, ten to schválil okamžitě 🙂