Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

perrolina
12. dub 2012

@berkana a Ty jsi byla v lázních ? A jeké to bylo ?Na co se mám připravit , určitě to bude zážitek . 😔 😔 😎 a jestli se můžu zeptat jaký máte problém ,já jsem po 5IVF s toho 2, to vyšlo ale nevydrželo .Jednou to odešlo samo a teť na podzim jsem měla mimoně .Mezi tím lapar. hysteros.a jiná vyšetření tak že mimi zatím nemame.

sluniiickooo
12. dub 2012

Holky já vám tak závidím.... Jela bych znovu hned... přijela jsem před čtrnácti dny z Frantovek a bylo tam nádherně... počasí nám taky krásně vyšlo... kdo může ať jede... jela bych znovu a klidně hned!!!! realita je totiž drsná a já chci zpět do snu 🙂)

berkana
12. dub 2012

@perrolina Ahoj, jj, byla jsem loni v lázních přelom června a července, bylo tam nádherně. Mám za sebou 3 IVF, první žádná odezva mého těla, druhé embryjka se přestala druhý den vyvíjet a třetí - na podzim bylo, se embryjko neudrželo. Laparku jsem prodělala taky, jednu před cca dvěma roky a ted v únoru další, kvůli endometrioze. Hysteros. byla současně také. Byla jsem tam kvůli právě neplodnosti. Mimi taky zatím není. Jaké to tam byla a tak napíšu ještě, ted musím pádit pryč 🙂

@sluniiickooo to ti věřím, také se mi návrat loni do reality moc nelíbil 🙂 také bych jela znovu 🙂

perrolina
12. dub 2012

@berkana děkuji za odpovědi 😉

mik21
14. dub 2012

Zdravím, můžete mi poradit? Dostala jsem na výběr hotel Pawlik nebo Adler ve Františkových Lázních. Chtěla bych jednolůžák a internet na pokoji. Tak nevím, který si mám vybrat. Díky!

cuddle
14. dub 2012

@mik21 adler nema internet na pokoji, jedine zakoupis modem na tyden myslim 100,- ale jinak mas internet zdarma ve spolecenske mistnosti u recepce, v klidu se tam vzdy pripojis i sednes - Pawlik nevim jak to ma, ale Pawlik je drazsi hotel mas jidlo jen bufetovou formou, adler vyber z jidel
nekomu vyhovuje vice to nekomu to - lidi z pawlika si ztezovali ze hodne pribrali, ze jedi vic nez je zdravo - tim, ze si vybiraji 🙂
ja byla v adleru a vse v pohode, hodne procedur mas primo v hotelu, takze nebyl problem
z pawlika muzes v backurkach k bazenu ( ten mas zdarma ) a do cisarzskych lazni - je tam hodne zahranicnich klientu, kteri si zato priplati

veverka.terka
14. dub 2012

ahojky holky, přidávám se k těm, kteří byli ve Františkovejch lázních 🙂 . Byla sem velice spokojená a hnedka bych jela znovu. ubytovaná sem byla v Belvederu II., a jediný, co mi dost vadilo, že sem měla okna přímo naproti Gruzii, jak už tady někdo psal, každej den živá hodba a hodně hlasitá, tak sem si koupila špunty do uší a spala s něma 😀 pak se to už dalo. pokojíček sem měla podkrovní, malej, ale velice útulnej a čisťoučkej.celkově hotel se mi moc líbil.jídlo dobrý, akorát zrovna měli problém s bramborama, měli je vždy tvrdý a s holkama sme to nahlásili vedoucí a snažila se to nějak řešit, jinak fajn výběr jídel a velice chutný. procedury a personál naprosto super!!! nejlepší byly ty gynekologický procedury😀 byla sem tam minulý rok v únoru, takže kultury až tolik nebylo, sem tam nějaký koncert, divadlo, kino, ale aspoň tam zase nebyla taková kupa lidí a blo tam klidněj.určitě bych se tam ejště chtěla někdy podívat v létě, to musí být krása, aspoň na víkend. ale je to pro mě hodně z ruky, sem kousek od Brna. akorát teda nevím, jestli mi procedury nějak pomohly, byla sem tam po slepáku klasicky, měla sem ho znisanej, takže sem dojela do nemocnice za 5minut 12. mám velikou jizvu od pupíku dolů. bohužel miminko se nám stejně zatím nedaří, v březnu sme podstoupili 1. IVF a 1.transfer a nepodařilo se. v květnu půjdu na KET, máme pouze 1 zamražený embryjko, tak uvidíme. ale psychicky sem si tam odpočala naprosto perfektně, bylo to lepší než dovolená s manželem 🙂 a taky sem tam potakal super holky, se kterýma sem v kontaktu do dneška. hnedka bych se k někomu, kdo tam plánuje pobyt, nacpala do kufru 😀 😀 😀

veverka.terka
14. dub 2012

a jinak, jak tady řešíte ten net, já sem měla s sebou notebook a v Belvederu nebylo bezdrátový připojení vůbec, jenom v Adleru, ale já sem z pokoje wifinkou krásně chytala signál od Adlera 😉

mik21
14. dub 2012

díky za komentáře, zatím vítězí Pawlik.

barce
14. dub 2012

mik ja v pawliku byla v listopadu, jestli te neco konkretne zajima, tak se ptej 😉 . ja puvodne chtela byt ve 3liliich, ale nakonec ho na mimosezonu zavreli a me prehodili na pawlik. kdybych mela jet znova, tak bych zas touzila po 3liliich 😉 . ubytovani pry bezkonkurencne nej nej!

mik21
15. dub 2012

Barce díky! Mně sice paní nabídla "jen" Adlera a Pawlika, ale můžu se na ty Tři Lilie zeptat. V čem je jejich plus proti Pawlikovi? Jak jsem psala, jde mi hlavně o to mít jednolůžák a možnost připojení na internet na pokoji. Vše ostatní (třeba možnost přespání drahého na pokoji) bude jen bonus navíc. Taky bych uvítala, když už budu na jednolůžáku, abych nebyla izolovaná od ostatních mně podobných pacientek na hotelu plném důchodců (nic proti seniorům🙂 Na Pawlikovi se mi líbí, že bych mohla neomezeně využívat saunu.

barce
16. dub 2012

mik lilie maji nadherne pokoje a je to mensi hotel s takovou rodinnou atmosferou se da rict. pawlik je proste takova tovarna. hrozne lidi. s duchodcema si nevyberes. je jich tam proste nejvic. mlady holky potkas myslim stejne nejvic na procedurach. na pawliku je pozitivum to aqua forum, ze to mas v cene a muzes tam kdykoliv projit aniz bys musela ven. jeste s tim pripojenim, ja mela vlastni mobilni. jinak na pokojich neni, jen dole u recepce je mistnost kde je wifi. na pokoj musis si ho priplatit, snad 100,- na tyden.

silvik77
16. dub 2012

Ahoj holky, snažíme se s manželem o miminko dva a půl roku, byla jsem na laparoskopii jestli mám průchodné vaječníky, vše bylo v pořádku, manžel má spermiogram taky v pořádku, myslíte že bych měla nárok na lázně? Obě vyšetření proběhly už před rokem. Děkuji za každé info.

veverka.terka
16. dub 2012

@silvik77 ahojky, já si myslím, že určitě ano. protože pokud se snažíte 21/2 roku o mimčo a nic a vyšetření jsou dobrá, tak si myslím, že bys měla nárok na lázně s diagnózou neplodnost. možná by ti gynekolog muset ještě provést nějaké vyšetření, myslím třeba hormon.profil, ale určitě bych o lázně usilovala a domluvila se s gynekologem.

silvik77
16. dub 2012

Jako laik a podle podmínek na nárok lázní, co jsem četla, si to myslím také, ale zvláštní je, že mi je ani doktorka nenabídla...ale zkusím to , děkuji 🙂

silvik77
16. dub 2012

A mám jít nejdříve za obvoďákem a pak na gyndu nebo opačně?

perrolina
16. dub 2012

@silvik77 tak já jsem byla i u obvoďáka ten mi řekl co mi má gyndař. napsat 1. diagnozu,2 .indikaci, 3. komplexní nebo příspěvkové, 4. kam. Ale obvoďák mi říkal že nej později půl roku od operace se žádá ale třeba Ti to gyndař. navrhne sama .Mě to teda neudělala jen mi dělala komplikace 😝 😝

veverka.terka
16. dub 2012

@silvik77 naprosto záleží na doktorech, mě to vypisovala obvoďačka, ale gynekolog mi napsal doporučení. a nemusí to být ani 1/2 od operace, když řešíte mimčo až teďka a nedaří se vám dýl otěhotnět. podle toho, s kým máš lepší zušenosti, k tomu bych zašla jako 1. ale mně taky nikdo lázně nenabídl, musela sem se o to zajímat a optat sama. ale pak nebyl problém, okamžitě mi je schválili, dokonce sem si i sama vybrala léčebný hotel a všechno si sama už dopředu zarezervovala, nečekala sem až, co mi nabídnou. ale určitě bych to zkusila není co ztratit. 😉

veverka.terka
16. dub 2012

@silvik77 a jak píšeš, že i to ani nenabídla. víš, pro ně je to jenom papírování navíc, tak pokud nění nějaká extra ochotná, tak proč by si sama od sebe přidělávala práci?! myslí si, že bys třeba ani neměla zájem nebo prostě čeká, až se sama optáš. sem zdravotní sestřička, kapku vím, jak to chodí.

perrolina
16. dub 2012

@silvik77 přesně jak píše veverka. terka za z koušku nic nedáš navrhni to doktorum sama co Ti řeknou.

silvik77
16. dub 2012

Holky moc děkuji, snad to vyjde.

silvik77
16. dub 2012

@perrolina A ty se chystáš teď do lázní? Dostala si je bez problémů?

petrabrno
16. dub 2012

@silvik77 Ahoj, standartně vypisuje na gyn. diagnózy lázně gynekolog, ale může i obvoďák. Osobně si myslím, že nárok na lázně máš na diagnózu neplodnost. Na tu pooperační ne, protože, jak jsem pochopila, ti žádný zákrok nedělali. Na tu neplodnostní indikaci musíš mít diagnostikovanou neplodnost (což nevím, za jakých podmínek se tahle diagnóza určuje, ale 2,5 roku snažení snad bude stačit), chtějí vidět spermiogram partnera a od 35 let i genetické vyšetření.

perrolina
16. dub 2012

@silvik77 ano ja se pomalu chystám dostala jsem je bez problémů tařka za 4 dny jsem je měla schválené tak Ti přeju hodně štěstí a dej vědět jak si dopadla 🙂 🙂

synamin
16. dub 2012

@perrolina ahojky tak já už mám zbaleno a zítra vyrážím 🙂 tak se tam na tebe budu těšit 🙂 budu tam mít notebook tak si napíšem ju??? tak zatím papa PS:jen aby to počasí nám udělalo větší radost 😎

veverka.terka
16. dub 2012

@synamin tiše závidím...užij si to, je tam krááásně!!!

synamin
16. dub 2012

@veverka.terka no snad to bude fajn zatím jsem hrdinka a těším se 🙂 ale měsíc je dlouhá doba 🙂

silvik77
17. dub 2012

@petrabrno O neplodnosti se mluví po roce snažení, takže primární neplodnost to je, otěhotnět se mi ani nepodařilo....dneska zkusím zajít za mojí gynekoložkou, tak jsem zvědavá co mi řekne. 35 mi bude na podzim, to bych pak musela ještě na tu genetiku, taky jsem to někde četla. A od července prý mají být i ohledně lázní změny, má se zkrátit doba léčení a taky chtějí zrušit komplexní péči...

veverka.terka
17. dub 2012

@synamin měsíc je sice dlouhá doba, ale uvidíš, že se ti ke konci nebude chtít dom 😉 měj se krásně a užij si pořádně!!!

veverka.terka
17. dub 2012

@silvik77 ať dobře pořídíš 😉