Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

kalerina
2. lis 2012

@dashi No nejdřív by ti měl obvodˇák napsat žádanku ke gyndaři a ten do těch papírů vypíše podrobnou anamnézu. Jde o to že Formulář vypisuje obvoďák. Já to měla taky popletené. Nejdřív mi na gyndě napsali anamnézu a pak jsem šla k obvoďákovi vypsat jméno a adresu a td. a poak na pojištovně čekáš na schválení. 😀

kamilli
3. lis 2012

Ahoj holky, nechystáte se někdo od 18. 11. do František? Řeším, který hotel, jestli Adler nebo Lunu. Nevíte, který je lepší? Třeba stran gyn. procedur, jídla, ubytka, atd. Určitě se to v diskuzi někde řešilo, ale nemám moc čas projíšdět celé forum.. Bohužel mi má gyn nedala doporučení, prý by mi to neprošlo, tak pojedu na týden za své.
Díky za odpověď.
pa Kam

bekyna
4. lis 2012

Kamili, já bych volila Adler, tam jsem byla dvakrát a líbilo se mi tam. V Luně jsem nebyla. Na kolik tě ten týden přijde?

kamilli
4. lis 2012

Ahojky Adler na 7tis. Luna na 5,5. A pomohly ti lázně? Já to pořád zvažuju, jesli jet nebo, ne. Protože je mi jasný, že týden asi nenadělá zázraky.
Díky za odpověď! 🙂

1miska
10. lis 2012

@kamilli ahojky adler je super 🙂 byla jsem tam ted na ctyri tydny 🙂 ale popravde si myslim, ze tyden je k nicemu rikaji ze minimum jsou dva tydny, ale spis na relax, na lecbu tri tydny.... jestli to beres jako dovcu tak urcite jed, ale jako lecebnou proceduru bych to nebrala :(

1miska
10. lis 2012

@kalerina tak jak se ti libi? to je zvlastni, mysim ze luna pod akciovku nepatri http://www.franzensbad.cz/cs/ tady jsou vsechny jeji hotely.... videla jsem ji tam na kolonade tesne pred odjezdem, ale myslim, ze patri nekomu jinemu. Ale jestli je pod akciovkou, tak super, ono ten kdo je ubytovany v hotelech akciovky tak ma plno slev a vyhod, vyletu a vecirku hojne jsme je vyuzili 🙂 🙂 urcite tam nekdo bude, kdyz jsem odjizdela - 6 listopadu, tak jsem se asi minuly, protoze v pondeli 5 listopadu bylo na cviceni na gynekologicke joze hrozne novych mladych holek, co dojeli, takze neboj, je vas tam spousta, jen se najit 🙂 🙂

azeretkaa
22. lis 2012

Holky,
Lunu i prosím vás neberte. Vůbec neposkytují většinu gyn. procedur. Nejlepší je vybrat si pod akciovkou. Z Luny jsem se nechala ihned přeřadit do adlera. 😉

azeretkaa
22. lis 2012

V Adleru jsem prožila na jednolůžáku krásný 4 týdny relaxu a pohody. A výsledek? Ještě ke konci pobytu se nám zadařilo a už mu bude skoro rok. 😵
Držím vám všem palce, ať to brzy vyjde.

1miska
23. lis 2012

@azeretkaa adler je uzasnej, souhlasim 🙂

bara55
4. pro 2012

Ahoj holky.Mužu taky přispět k vaši debate???U mne je to asi v pr....dnes mi psali z VZP že návrh na lázně mi vrátili zpět pro doplnění informací od ošetřujícího lékaře. Mužete mi zjistit, co vám tam doktor napsal aby to stoprocentně prošlo jako komplexní lázně?? A jakou máte pojištovnu. Já z toho mám špatný pocit že to neprojde Uplně na chlup sedí tento postup jednání VZP jako u manželovvýho návrhu na lázně po výměne kyčelního kloubu...taky chtěli doplnit informace a pak mu to zamítli. Mužete mi poradit co by tam mělo být napsaný aby to prošlo??? Nechápu,jak to u někoho projde u někoho ne....to jsou šmejdi ty revizní lékaři...jsem tak rozčílená!!!!!

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Ahoj, měla jsi tam vyplněný spermiogram? Vím, že ten chtějí nejčastěji, doktoři na něj zapomínají.

bara55
4. pro 2012

@jerryna ahojky , děkuji že reaguješ...jsem bezradná ☹ Ano doložený výsledky spermiogramu byli doloženy..nevim co ješte chteji vědet???

jerryna
4. pro 2012

Myslím, že jsem četla, že můžou chtít genetiku, imunologii, ale snad až po 35. roce nebo po více potratech. Teď taky budu podávat žádost. Teda až mi ji doktor vypíše. Od gyndaře mám vypsané vše, co jsme podstoupili. Jooo a máš tam kolik bylo pokusů IVF? A neřekli ti přímo co chtějí?

bara55
4. pro 2012

@jerryna genetiku chteji po 35 letech veku ženy. Imunologii jsem dávala. Gyndař mi vypsal vše potřebnéa vše jsem i doložila z CARU i kolik pokusu bylo,i datumy. Dnes mi jen přišla sms na mobil z VZP že se to vrátilo na gyndu a musi to lekař dovyplnit. Nechápu co ješte k tomu všemu chtejí???

bara55
4. pro 2012

@jerryna bojim se právě že už začínaji špekulovat jen aby mi to neschválili...to same udělali manželovi před měsicem po operaci kyčelního kloubu. To by mne naštvali..

jerryna
4. pro 2012

@bara55 No tak to je fakt divný. Že by VZP začala šetřit? V tom případě já budu mít smolíka, protože už jsem tam jednou byla a chci podruhé. Ještě přemýšlím co mi tam doplňoval obvoďák. Myslím, že mi dělal EKG, krev a to všechno tam zapsal. Kdy se tam vlastně chystáš? Já jen, jestli je reálný (pokud je dostanu) jet v půli února.

bara55
4. pro 2012

@jerryna a ty už víš kdy bys chtela do těch lázni?? A kam máš v plánu si vybrat, FL?? A jakou máš pojištovnu??

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Mám taky VZP, proto jsem teď trochu rozhozená, že mi to nedají. No uvidíme. Příspěvková se mi teda moc nechce. CHtěla jsem pak jít na IVF, takže je potřeba každá kačka. Chtěla bych právě v únoru a březen IVF. Rozhodně FL a hotel Pawlik. Byla jsem tam vloni v létě a super.

bara55
4. pro 2012

@jerryna já už volala do Františkovek a dle mestruace to mám zamluvený na 25.1.2013 v Pawliku. Takže jestli to budu muset nakonec rušit tak mne pěkne nakrknou ☹ ☹ VZP prej má dluhy jako blázen a snaži se z toho vykrucovat...to mi řekla známa co má svoji známou na VZP...taky to nechápou

jerryna
4. pro 2012

Šťastná to žena, že si to můžeš zamluvit podle menstruace. Já se vsadím, že jen co tam přijedu, tak to dostanu. Mám v tom pěkný bordel totiž. Věř, že to nakonec dostaneš. Třeba tam gyndař zapoměl doplnit něco zásadního. Teď to napraví a bude to OK. Určitě mají dost dluhů. Uvažovala jsem o přechodu k jiné pojišťovně, ale kam? Ještě teď s tím, že můžeš přejít jednou ročně. Pakárna.

bara55
4. pro 2012

@jerryna no já už věřim všemu...manžel byl v dubnu na operaci-výměna kyčelního kloubu. Má totálni endoprotezu a kdejakýmu dedkovi to tu schválili a jemu dali jen příspěvkovou- MAZEC. Rozhodli to před měsicem a jsme z toho pořád v šoku!! Nechápu!! Kdekomu daj po laparoskopii a banálni operaci a on s umělým kloubem dle nich nárok nemá...pochopíš??? Prej je mladej a neměl pooperačni bolesti...neskuteční hajzli!!!
😢 😢 😢

bara55
4. pro 2012

@jerryna taky jsem přemýšlela že když mi neschváli že přejdu jinam.....ae vubec nevím kam bych měla přejit??? a to že mužeš jen jednou za rok ani nevim 😒

bara55
4. pro 2012

@jerryna a kdy si to budeš vyřizovat??? Nejela bys koncem ledna??? Třeba by sme mohli jet spolu??? 😀 😀

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Hmmm, co k tomu dodat, že? Teď nedávno byla v lázních jedna známá (něco přes 60 let), plně hrazený a bez problémů. Ale jak říkala mamka: "Co chceš? Pracuje ve špitále, tak si to zařídila". To mi taky nepřijde fér. Místo aby podporovali mladý lidi, kteří musí pracovat, chtějí rodiny a nemůžou, to ne.

Jo, jde o novou změnu zákona. Musíš nahlásit změnu do konce června a přejdeš až k 1.1. následujícího roku. Taky netuším kam bych šla. Ale švagrová je u Ministerstva vnitra a super.

jerryna
4. pro 2012

@bara55 V pátek jsem dostala doporučení od gyndaře, tenhle pátek se chystám k obvoďákovi, a pak už záleží jen na něm jak bude rychlý. Což bude asi mazec, když je neustále s lyžařema na horách. No, snad mákne. Problém je, že dělám účetní a tenhle termín není úplně nejlepší. Spíš jsem doufala tak po 14.2.

bara55
4. pro 2012

@jerryna nooo nevim jak to dopadne :-/ A ty si nepamatuješ kde ti to schvalovali a který revizní lekař?? Protože ted se to posila už jenom do Chomutova a tam je revizni lekař pro lazenskou peči...

bara55
4. pro 2012

@jerrynaa mne to vše vyřizoval jenom gyndař. U obvodáka jsem vubec nebyla 😒 tak ja bych kolem 14.2 už odjižděla z lázní ☹

jerryna
4. pro 2012

@bara55 Děláš si srandu?!!!!! Vloni jsem to ještě vezla do Liberce! Taky to trvalo měsíc, ale schvalovali to přímo tam.

bara55
4. pro 2012

@jerryna a odkud jsi???

bara55
4. pro 2012

@jerryna no to si nedělám....ted od záři to musi gyndař posílat do Chomutova.