Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zulik
13. lis 2009

Já byla zatím v Lídlu, bylinkářství, lékárně a pro oplatky 🙂

len
13. lis 2009

El, můžeš si ho objednat tady 🙂
http://www.inetobchod.cz/kralovec/?prodid=6342

elana
13. lis 2009

Jusi, právěže ještě nevím, původně jsem chtěla jít hned po lázních, pak mi to nevyšlo, teď řeším jestli hned (když to nevyjde, tak si opláču Vánoce) nebo po Novém roce (když to nevyjde, tak do něj vstoupím teda bledě 😝 ) takže to pořád tak zvažuju a nechávám Koňovi (modrému 😎 ) - neboli svému tělu a duchu, jak se budem cítit🙂 Ale nejpozději do března bych to chtěla mít opravdu za sebou.

Jo, relax to je, je to fakt úžasný. Bylo mi divný, že úplně každá, bez rozdílu, to hrozně vychvalovala, to se málokdy stane...ale když jsem se vrátila, nemohla jsem jinak, než pět ódy taky 😉

len
13. lis 2009

Nebo přímo u výrobce:
http://www.sfagnum.cz/
A pozor - rašelina je těžena ve Skalné! 🙂

jusinka
13. lis 2009

Len to je super, hned jsem zkoukla stránky a asi si objednám ten obklad: to bahýnko bylo vážně báječný 😵

elana
13. lis 2009

Len, Ty jsi poklad 😵 děkuju!

Ve Skalné, jo? Takže to, co sis fotila, bylo přece jen prasečí rochniště (nevzpomenu si, jak se to říká správně😀) a žádná vytěžená léčivá paráda 😝 😅

len
13. lis 2009

Kdepak, to, co jsem fotila, byla těžba pro slatinné lázně (super je to vidět na google earth), ve Skalné těží pro tu firmu Sfagnum 🙂
Jo a zapni si Novu 😀

elana
13. lis 2009

Jo ták...no, svým způsobem to vlastně prasečí rochniště je🙂, ale příjemný a léčivý a teplý a báááječný...a vůbec, hned bych jela aspoň na jednu koupel a tamponek zas. Třeba zítra (tj. sobota, 7:30, to byla moje doba😀😀)

Jasan, jdu na to 😎

Pěkný večer a dík za pokec, hezky zvesela se to tu rozjelo.

jusinka
13. lis 2009

Já také ě mějte se hezky 🙂 🙂

len
13. lis 2009

Tak jo, taky se prozatím loučím (milovnice suchého anglického humoru zapínají Novu 😀 ) a zas někdy si tu zavzpomínáme 😵

bastet
13. lis 2009

Zuliku, díky. Je to ten obchůdek z boku, když koukáš od vchodu do lázní, tak po levé ruce. Já si tam koupila spoustu dárečků. Pěnovou lázeň se slatinou, mýdla, kvetoucí čaje, sůl do koupele a bahýnko jakoby salámek.
Paní prodavačka byla moc příjemná a právě říkala, že kolem září by ty tampóny měly být schválené a pak by se prodávaly.

bastet
13. lis 2009

Na tom odkazu od Len je o nich zmínka. SLATINNÉ VAGINÁLNÍ TAMPONY.

len
13. lis 2009

Já měla pokaždé dva... Poprvé jsem na všecko kašlala, chodila do práce, na výlety... a jeden se chytnul. Podruhé jsem se válela a poflakovala na neschopence a nechytil se ani jeden. Testovala jsem pokaždé 15 dní od transferu - toť statistika 😀 Teď, kdyby to klaplo, bych zase ráda dva, na nějaký polehávání se vykašlu a test zkusím dotřetice 15 dní od transferu - když to vyšlo, // už tam byly nádherný 🙂

katrin32
13. lis 2009

Ahoj holky, nevěřím tomu, ale v pondělí jsem podala žádost na pojišťovnu a dnes mi přišel dopis, že to schválili. Tak se docela těším. Vyrazím až po novém roce, no pěkně si Vás tady vyzpovídám 😀 abych nejela nepřipravená 😀

len
13. lis 2009

Sorry, jsem to napsala do zcela jinýho tématu 😀

Katrin, gratuluji, je sranda, že nám to přišlo prakticky stejně a já jsem týden zpět a ty jedeš za dva měsíce 😀

katrin32
15. lis 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se Vás zeptat, co jste tam měli za procedury? Bylo tam i cvičení podle Mojžíšové a nějaké psychologické nácviky?

len
15. lis 2009

Katrin, Mojžíška tam byla, ale jak to napsat... V rámci možností špičková, ale ty možnosti byly značně omezující - 2x týdně 20 minut, skupinové cvičení 😒 Kdo někdy dělal Mojžíšku pořádně, ví, že ideál je hodina denně, sedm dní v týdnu, k tomu individuální mobilizace. Takže já se domluvila s dr., že si ji radši budu cvičit pěkně poctivě každý den na pokoji a místo toho jsem si nechala předepsat jiné cvičení. Dle mého je to takový lehký náhled pro někoho, kdo to nikdy nedělal, jen se tak zvolna cviky naučit a po návratu domů si najít fyzioterapeuta, ke kterému bude pravidelně docházet a cvičit to opravdu naplno. Pokud už to někdo nějakou dobu cvičí, spíše doporučuji ten "můj model" 😉 Na psychologii se tam nehrálo, lázně rovnají tělo, ale na druhou stranu ten maximální relax a možnost vypnout od všech starostí dokázaly zázraky 😎
Většina procedur spočívala v máchání se ve všem možném (minerálka, různé druhy koupelí, bahno, plyn...), skupinovém cvičení a masážích 🙂 Před pár stranami to hezky rozepsala Elana, oproti ní já měla navíc plynové injekce do beder (na prokrvení) a reflexní masáž.

katrin32
16. lis 2009

Ahoj holky, nevím pro jaký hotel se mám rozhodnout, zatím jsem se předběžně v lázních informovala na adler.

len
16. lis 2009

Katrin, když to tu projedeš, tak od strany 15 jsem já psala info o Isis, Elana o Adleru a Zulik o Belvederu, tak to zkus porovnat, co ti sedne nejlíp 🙂
Jinak doplatky jsou zde:
http://www.franzensbad.cz/cs/doplatky-lazenske-...

katrin32
16. lis 2009

len díky, ještě se chci zeptat, neschopenku ti vystavili lázně?

len
16. lis 2009

No, já ji měla už z domova (jsem doma od konce května), ale jinak ji vystavují sestry v den příjezdu 🙂

katrin32
16. lis 2009

Tak jsem do těch lázní volala, až mě předběhly, že tu žádost poslali na adler, tak jedu asi 17.1.2009, jestli mě naštvou v práci, tak o týden dřív. Doplatek je teda bomba, ale já preferuji jednolůžák.

len
16. lis 2009

Bezva, to je za dva měsíce, tak ať se ti tam líbí 🙂
V Adleru byla Elana.

elana
16. lis 2009

Ahojky, moc teď nestíhám, tak hodně ex post- Len: díky za supertip na ten film🙂 váleli jsme se od začátku do konce😀

Kat, super že Ti to schválili, pročti si tady celou diskuzi, není ještě tak dlouhá a myslím že se dozvíš spoustu věcí, na které by ses třeba ptala 😉 No a pokud Ti ještě nějaký dotazy zbydou, tak jsme tady, myslím, že můžu mluvit i za Len, že "sem" (tj. aspoň na diskuzi) se budem rády vracet🙂

len
16. lis 2009

Moc rády, já už taky na lázně nedám dopustit 😉

A jsem moc ráda, že se film líbil, já už koukala potřetí, i když musím říct, že v originále je to nepřekonatelné 😉

elana
16. lis 2009

Mno, já bych tomu originálu asi moc nedala😀 (viz. nutné titulky při Mamma Mia 😎 )

Já si, pravda, nemohla zvyknout na ten dabing maminky od Stašové...prvních 20 minut mi to přišlo, že mluví nějaký puberťák 😝

len
16. lis 2009

No tak aspoň originál s titulkama. Jako já uznávám, že jsem asi jedinej cvok, co zná nazpaměť Abbu a pak se čílí nad divně přeloženýma titulkama 😀 Ale kvalitu filmu to nesnížilo 😉 Jak jsi odjela, tak dávali v Císařských lázních Oněgina, a to jsem teda dost protrpěla 😒 Ještě když mi řekli, že k němu dostanu jen čaj, tak jsem to málem zabalila, naštěstí tam teda pán měl ještě tu slivovici, ale svařáček byl svařáček 😀

renys
17. lis 2009

Ahojky Zuli 😉 , pohlaď za mě zase Frantíka, že děkuju!! 😀 Papa a měj se tam moc krásně 😵 !

zulik
17. lis 2009

Renys, já mu to vyřídím 😉

norisek
19. lis 2009

Katrin - jakou máš pojišťovnu a odkud jsi? Já si to podávala minulé úterý. Tak čekám 🙂 To se tam v lednu asi potkáme - jestli mi to schválí.