Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

len
30. lis 2009

To je naopak, já musím své životní tempo přizpůsobit svým hektickým cyklům 😀

elana
30. lis 2009

No nebo😀

katrin32
12. pro 2009

Ahoj, připravuje se někdo v lednu do lázní?

vejirka
12. pro 2009

Ahoj,

já pojedu, ale do Klimkovic 🙂

katrin32
12. pro 2009

vejirka, kdy jedeš?

vejirka
13. pro 2009

Ještě nevím, jsem tam volala a říkali, že otevírají 11.1. a že pravděpodobně budu mít nástup v některém z těch dní po tom jedenáctém. Zatím mi ale ještě nic nepřišlo, tak jsem v očekávání 🙂 .

A ty jedeš kdy?

katrin32
1. led 2010

už se nám to blíží 😵

ladybeetle
5. led 2010

Ahoj holky,
já tu psala už někdy v říjnu, že se chystám do Františkovek. Doposud se žádné lázně nekonaly, trochu mě to zkomplikovala toxoplazmóza ☹ Ale teď už jsem byla zanést žádost na pojišťovně, nicméně mě tam docela naštvali ☹ Nedali mi žádné podklady k nabízeným hotelům, jen webové stránky dvou hotelů, ze kterých si mám vybrat. A bohužel, ani o jednom z nich tu nikdo nepsal, navíc ta ženská si ani nebyla jistá, jestli zrovna tyhle budovy ubytovávají pacientky s gynekologickým problémem. Tak jsem z toho trochu jelen, ptž vy tu píšete i v úplně jiných cenových relacích a jiný možnosti využití různých služeb. Nebyla jste některá z vás v hotelu Monti ( www.monti-spa.cz ) a nebo společnost, která spravuje různé budovy v různých lázeňských zařízeních ( www.temparano.cz ) hotel Luna ? Prosím o jakékoliv informace, z toho rozhovoru s tou dámou z pojišťovny jsem dostala pocit, že jako z jiných hotelů si vybírat nemůžu. Přišlo mi to, jako že mají nasmlouvané pouze tyhle budovy a nic jinýho mi neproplatí. Jinak bych byla moc ráda, kdybych se tam s některou z vás potkala.

katrin32
6. led 2010

ahoj lady, u jaké jsi pojišťovny? na stránkách www.franzensbad.cz je přehled hotelů, které si můžeš vybrat. Na tyhle problémy je hotel Adler, Isis, RAdbuza a další. Já jsem neměla problém si tam zavolat a říct jaký chci hotel.

ladybeetle
6. led 2010

Ahoj Katrin, no já jsem u VZP a právě mi dala na výběr jen z těchto dvou hotelů. Koukala jsem na ty stránky, co píšeš a určitě by se mi tam líbily ty hotely víc. No nic, já ji jdu zavolat a domluvím se s ní.

katrin32
6. led 2010

tak uvidíš, ale divím, se že, ti daly vybrat pouze tyto, já jsem u OZP a přišel mi dopis, že mám lázně schválené a že tam mám zavolat na ubytování, a domluvila jsem se přímo na ten hotel co chci

saralinda
6. led 2010

Ahojky holky, taky asi pojedu do Františkovek - dneska mi gyndr napsala doporučení. Tak s ním pofrčím za obvoďačkou. Chtěla jsem se zeptat, kdy jste si volali o obytování - až když to pojišťovna schválila? A byly ještě volné nějaké levnější pokoje? A za jak dlouho do přiklepnutí lázní jste valili?

elana
6. led 2010

Já jsem si nevolala vůbec, nechala jsem to na lázních, který hotel mi přidělí, dostala jsem Radbuzu a byla jsem spokojená. Automaticky dávají dvoják s příslušenstvím (nebo aspoň já ho dostala, nedoplácela jsem nic jako nadstandart, krom běžných plateb). Já valila 3 neděle po přiklepnutí.

katrin32
6. led 2010

mě to také přiklepli hodně rychle. Dneska jsem volala do Adlera, a nemají tam ani wifi připojení, musím do Belvederu, tak jsem z toho pěkně naštvaná, nejdříve mi řekli, že ho tam mají a teď ne 🙄

elana
6. led 2010

Kat, Belveder je to samý v bleděmodrým 😝 ale naštve to, co už...spíš z principu.

saralinda
7. led 2010

Elena, díky za odpověď. To je fakt rychlost.
A jak dlouho to trvalo pojišťovně? Ptám se, protože papíry od gyndařky mám. Teď už jenom k obvoďačce. Jsem teprve 3 týdny po operaci (minoděložní), takže teď by bylo na lázně asi stejně brzy (ještě mám šestinedělí).

terinda
7. led 2010

Ahoj holky, je v některém hotelu wifi?
Co třeba Pawlik? 😉

ladybeetle
7. led 2010

Ahojky holky,
tak jsem právě voplala na hotel a 2.2.2010 odjíždím do Františkovek, hotel Monti, budu mít i jednolůžák, ač jsem ho nevyžadovala 🙂 Je to teda rychlost. Sice žádost z CARU mám už od 8.12, ale nějak mě nevycházelo se zastavit k obvoďačce, až teprve toto úterý. Hned jsem s tím zašla na pojišťovnu a do druhého dne, takže do středy, si vybrala ubytko ze dvou možných. Teda těch možností jsem měla nesčetně mnoho, ale na pojišťovně mi nabídli jen dva hotely, se kterými mají přímo smlouvu, tím pádm jsou tam nižší poplatky. No a dnes jsem si měla volat na hotel a domluvit si termín nástupu a pokoj. Revizák žádost schválil ještě ten den na pojišťovně. Posílám ještě jednou odkaz na hotel, ve kterém budu. Je to docela luxus. Bazén v budově, fitcentrum v budově a prý veškeré procedury též v budově. Poplatky těch 60-regulační na den, 15 lázeňský na den a + za nadstandartní stravu ve formě švédských stolů 80kč na den.Jen doufám, že se tam s vámi s některou potkám a nebudu celou dobu sama ☹

ladybeetle
7. led 2010
saralinda
7. led 2010

Ladybeetle - to je tedy fofr. Můžu se tě zeptat, jakou máš pojišťovnu, že to šlo tak rychle? A ten jednolůžák máš bez příplatku?

ladybeetle
7. led 2010

Saralindo- mám VZP, bydlím v Pardubicích. A pardubická VZP má smlouvu právě s tímto hotelem a ještě se společností Temparano, která spravuje více lázeňských domů po různých lázeňských městech. Web. adresa jejich je: www.temparano.cz a tam lázeňský dům Luna ve Fr. lázních, ten je bez bazénu a bez fitka a na procedury se chodí ven. Taky ale bez 80 kč příplatku. Ten jednolůžák mám zadarmo, nevyžadovala jsem ho, ale bylo mi sděleno, že dvoulůžáky obsazují spíš jen, když je nějaký pár. Kdybych ho vyloženě chtěla, tak si musím platit 200 kč na den a s WC a koupelnou 250 kč na den.

saralinda
7. led 2010

Ladybenne, děkuji za odpověď. To ti to schválili hodně rychle a jednolůžák bez příplatku, to je super! Jdu mrknout na ty strábky. Já mám ale ZPMV, tak uvidím, co mi nabídnou. Zítra jdu k obvoďačce s doporučením od gyndr. Chtěla bych jet tak konec února/březen (na konci ledna mi končí šestinedělí po mimoděložním, tak proto).

elana
7. led 2010

Sara, mně to leželo na pojištovně asi 5 týdnů, ale ono to bylo v srpnu, takže dovolený atd., nikdy jsem neslyšela o nikom, že by se s tím takhle crcali. Pojišťovnu mám dobrou, OZP, vždy vše bez problémů, takže spíš se přikláním k tomu, že bylo to léto.

katrin32
7. led 2010

ahoj ladybeetle, tak to máš super hotel, já tento hotel ani nedostala nabídnout. a to si musím za jednolůžák připlatit 200 na den a ještě tam nemají ani wifi, tak to kdybych věděla, tak si vyberu jiný hotel

zulik
7. led 2010

Holky nebojte se, je to v podstatě malé mestečko a všude je blízko.Lázeňské domy jsou soustředěny v podstatě kolem sebe. Monti je kousek od divadla, za divadlem přes park vykukuje Pawlik, v ulici vpravo od divadla je Adler a Belvedere....

Jinak k wi-fi, jak se tady někdo ptal. Už jsem to psala ale opakování, matka moudrosti. Koncem roku probíhal zkušební provoz wi-fi u recece, jmenovala se to LAZNE. Ptala jsem se receční, proč to nemají na stránkách a ta mi říkala, že je to krátce a později bude možnost i připojení na pokoji ale za poplatek.Doporučuji zeptat se mailem nebo telefonicky na konkrétním lázeňském domě. Jinak v každé recepci byl i jeden stolní PC ale když je dost lidí, je i dost zájmu.

zulik
7. led 2010

Ještě k té Luně, sice je na hlavní ulici města - Národní, mají ji místo náměstí, které ve městě není. Luna je dle pokecu s jednou holkou taková ubytovna, na jídlo 3x denně se musí chodit jinam.V týdnu se uklízelo snad 1x. Někdy to fakt nevyhovuje, takové časové ztráty, zvlášť dopoledne.

ladybeetle
7. led 2010

Zuliku a nevíš náhodou, kde je autobusová zastávka městské sady? Vzhledem k tomu lázeňskému domu Monti? Jinak v Monti je wifi někde v hlavní hale zadarmo, takže notebook to jistí a na pokoji je možnost napojení netu přes telefonní kabel za poplatek. To jsem se teda neptala, kolik činí.

zulik
7. led 2010

Městské sady, je to na každé straně silnice zastřešená zastávka /ze směru příjezdu od Chebu, kde se vystupuje, jsou pověšeny takové modernější ručičkové hodiny. Je tam nějaká malá informační kancelář, já si tam kupovala místenku na zpáteční cestu. Za ní je hned park.Ostatní zastávky mají jen značku.Je tak 5 minut chůze od Monti, buď můžeš tím městským parkem, nebo po ulici, kde jsou LD Savoy, Praha... směrem k divadlu a tam zahneš doleva. Na tom obrázku vypadá Monti jako obrovská budova a trochu to klame, není to tak velké, jak to vypadá.

zulik
7. led 2010

Na mapě si najdi ulici Anglickou a tam kde se setkává s ulicí Máchovou /poté Americkou/ je zastávka Městské sady.