Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

ladybeetle
7. led 2010

Zuliku, díky za info 🙂 Snad se neztratím 😀 Určitě se ozvu i z Františkovek

katrin32
8. led 2010

dle dnešního počasí, koukám, že horskou zimní výbavu sebou 😀 to až půjdeme z koupelí, tak zmrzneme 😅
ještě jsem se chtěla zeptat, chodilo se tam po budově, třeba na jídlo v teplákách nebo sportovním oblečení?

ivkaj
8. led 2010

Ahoj, nemáte některá zkušenost s rychlostí schvalování lázní u České průmyslové ZP a za jak dlouho od schválení se potom musí nastoupit? Chtěla bych jet v březnu a tak nevím jestli už obíhat doktory nebo je ještě dost času.

katrin32
8. led 2010

avka, poukaz platí 3 měsíce od schválení, takže už běhej, než to schválí poj, tak je to různé, týden až měsíc

saralinda
8. led 2010

Ahojky, právě jsem se vrátila od obvoďačky. Prohlédla papíry z gyndy a předešlých operací, změřila tlak a udělala mi EKG. Nedávno mi dělala rozbory krve a sedimentaci. To vše je prý k lázním potřeba. Měla toho hodně, tak se mám pro byplněný papír stavit příští týden. Pak to hodím na pojišťovnu a děj se vůle boží. Já bych taky chtěla jet tak v březnu. Ale už teď se nemůžu dočkat 🙂

elana
8. led 2010

Kat, na jídlo v teplákách moc ne...v takovémtom sportovním oblečení jsem tam viděla asi dvě paní (jedna to měla jako uniformu, celý měsíc v tom chodila, snad i spala 😉 )...ale většina spíš džíny-tričko. V jídelně je dost horko.

saralinda
13. led 2010

Holky, můžu se Vás zeptat, za jak dlouho po operaci (měla jsem mimoděložní, ale asi to bude podobné u zamlklého těhotenství) vám doporučili nástup do lázní? Hned po šestinedělí, nebo po nějaké delší době? Předem moc moc děkuji za radu.

elana
13. led 2010

Já si to začala domlouvat během šestinedělí, ale vlivem různých průtahů (já lempl, v pojišťovně pomalíci, prázdniny)...jsem jela až koncem září (operace v půlce června).

saralinda
13. led 2010

Eleno, díky moc. A co ti doporučili doktoři?Zapomněla jsem se totiž zeptat ☹

elana
13. led 2010

Saro, teď nechápu...prosím vysvětli mi otázku, co mi měli doporučit? 😕

elana
13. led 2010

Jo takhle, už jsem si to přečetla v kontextu...mně doporučili po tom šestinedělí, s tím, že ono se to stejně dřív nestihne (a myslím že fakt to neni v lidských silách, to bych si musela začít vybavovat ještě na lůžku, abych jela hned po 6N). Ono upřímně-záleží na velikosti operace, jestli Ti to dělali laparkou, tak dobrý, ale já měla řez jak po císaři a ty lázně jsou docela fyzický záhul🙂, cvičení, plavání, lítání z procedury na proceduru...hojím se dobře, mně by to nevadilo ani hned, ale myslím že leckdo by byl radši opravdu jet tak ty dva měsíc po operaci. To už je asi v pořádku každá.

saralinda
13. led 2010

Já už se taky cítím dobře - jsem cca měsíc po operaci. Naštěstí to šlo laparkou. No, uvidíme, jak budou rychlí 😀

lenitka
14. led 2010

Ahoj Saro, už sis podala žádost do Františkových lázní? Já ji podala tohle pondělí, tak kdyby nám to vyšlo stejně mohli bysme tam na to všechno být dvě.

lumcag
14. led 2010

Ahoj děvčata,
Jen jsem vám chtěla napsat, že pro neplodnost jsem byla ve Fr. lázních od 28.9.2008-29.10.2008
Byla jsem nadšená, ale procedury jako pro každou byly příjemné, pro mě to bylo utrpení. Hlavně slatinný zábal s tampónem. Až po lázních mi zjistily, že mám kostrčí skříplé děložní úpony...no můžete si to přečíst v albu.
Jinak bylo těch procedůr víc, ale ten tampón byl nepříjemný.
Ale na prokrvení dělohy jsou 3 procedůry nejdůležitější :
slatinný zábal+ tampon ( bahno v pochvě + balená do bahna celá pánevní oblast)
vaginální irigace ( masáž poševního vchodu minerální vodou)- bacha na orgasmus 😀
plynové lázně ( sedíte na biretu čelem ke stěně, tedy opačně jak na záchodové míse s roztaženýma nohama a ze spodu vám proudí teplý plyn)
jinak všem většinou píšou mezi procedůry
šlapací bazénky (kvůli křeč.žílám- výborná věc)
uhličitou koupel
masáže
cviky L. Mojžíšové
výřivku ( ta mi tak důležitá nepřipadala)
A hlavně si nechte napsat volné plavání ( měla jsem jej ob den a za ten měsíc sse dalo shodit 5KG

lumcag
14. led 2010

Jó a co se týče hotelů,
Holky bacha na to vy si sice můžete vybrat hotel, který vám pojišťovna nabídne, ale Pavlik je pěkně drahý
má kamarádka byla ubytovana v BELVEDERU a doplácela 4800Kč a v pokoji měla pouze lednici a televizi a svou koupelnu se záchodem, jinak ten pokoj nebyl tak velký( jó a byl to jednolužák)
já jsem byla ubytovala v LUNĚ a doplácela jsem 2300Kč a měla jsem tam taky vše. Pojišťovny vše nezaplatí bacha na to

len
14. led 2010

Nebo jeďte do Pawliku, tam jsem plavala zadara hodinu denně 😀
Ovšem je pravda, že v Pawliku to bylo vyváženo bohatou stravou, takže jsem nezhubla nic 😉

lumcag
14. led 2010

Jó a hlavně jak tam pojedete, vemte si opravdu teplé věci. Je tam větší zima. Já tam byla v září toho min.roku a teploty se pohybovaly kolem 20stupňů a když jsem přijela do FR., tak po týdnu jsem litovala, že jsem si nevzala bundu. Počasí se úplně otočilo a za týden na to pěkná zima.

lenitka
14. led 2010

Tak já nevím holky, kde je tada nejlepší se ubytovat, ráda bych si to tam už dopředu zamluvila než mi to přijde z pojišťovny.

len
14. led 2010

Lenit, jde čist o tvé preference... Jestli chceš slušné ubytování za slušnou cenu, jdi do Adlera nebo Belvederu. Jestli ráda plaveš a máš ráda bohatý výběr v jídle a jsi ochotná si o trochu víc doplatit, jdi do Pawliku.

lenitka
14. led 2010

No tak to asi vyhraje ten Adler nebo Belveder, protože kvůli častým mykózám které mám snad 10x do roka jsem se musela vodních radovánek vzdát, takže aqaforum v Pawliku bych ani nevyužila. A ještě jsem se chtěla zeptat, můžu si to ubytování teda předem domluvit i když to ještě nemám schváleno od pojišťovny? A dostaly jste komplexní nebo příspěvkové lázně?

len
14. led 2010

Komplexní. A určitě tam zavolej, za to nic nedáš. I když, pokud by ti bylo vše jedno (jestli Adler nebo Belveder, jestli jedo nebo dvojlůžák...), tak to můžeš nechat klidně na nich, oni do Adlera a Belvederu dávají přednostně (specializují se přímo na gynekologii a mají tam na to i doktory) a přednostně do dvojlůžáku...

lenitka
14. led 2010

Dvoulůžák mi nevadí, aspoň tam nebudu čumákovat sama, ale určitě budu chtít wc a sprchu na pokoji, a co termín dá se změnit?

len
14. led 2010

Snad jo. Ale koneckonců za to zavolání nic nedáš 😉

lenitka
14. led 2010

Leni díky moc za rady, až mi to přiklepnou tak otázek určitě přibbude 😉

len
14. led 2010

No jen se ptej, je nás tu dost, co to mme za sebou 😉 A troufnu si říct, že je spokojenost maximální u všech 😎 Akorát já blbec celej ten báječnej regenerační proces zazdila zpackaným IVF 😝

lenitka
14. led 2010

Leni tak to mě mrzí, vím jak ti je, já na IVF byla v červnu, taky neúspěšně a dodneška jsem se z toho ještě úplně nevzpamatovala. A navíc u mě pořád neví příčinu neplodnosti, imunologie v pořádku, genetika jakbysmet, spermio taky dobrý, a v prosinci jsem ještě byla na laparce zjistit průchodnost vejcovodů a taky v pořádku, tak mi dr. říkal že se nesím vzdávat a bojovat dál, proto jsem teď požádala o lázně kde si snad hlavně hlava odpočine a pak možná druhé IVF, ale zatím se mi do dalšího pokusu pořad nějak nechce, bojím se dalšího zklamání.

len
14. led 2010

To víš, že jo, lázně jsou super relaxace a příprava 🙂
Já se po návratu cítila opravdu báječně, akorát jsem si bohužel myslela že teda fajn, kdy jindy mi má to IVF klapnout než teď, takže jsem hned poté šla do třetího pokusu, kdy ani nedošlo k transferu a rovnou mi bylo doporučeno, že další IVF už nám stejně nepomůžou. Takže celkově mě to mrzí, že kdybych to bývala tušila (chachá), mohla jsem se na to IVF vykašlat a bylo by mi fajn doteď 😉 Ovšem jak jsem si tělo rozházela hormonama, tak ten skvělej pocit po návratu z lázní je v nenávratnu. Jo, taky jsme byli idiopaticky neplodný pár, myslím, že zrovna na tuhle diagnózu jsou lázně super 🙂

lenitka
14. led 2010

A tak co dál plánuješ , adopce nebo "pokojný život bez dětí"?

len
14. led 2010

No, budeme to zkoušet dál a dál přirozeně, doktoři zázraky nevylučují 😉 A časem, kdyby to pár let neklaplo, se možná odhodláme k darovanýmu vajíčku... Což je k vzteku, zrovna dneska jsem byla na ultrazvuku a mám tři parádní folikuly, jenomže rovnou tuším, že v nich zase nebude nic použitelnýho... Ale zase tohle snažení má tu výhodu, že je to docela příjemný a nenáročný 😀
Bohužel teď vím, že tohle by mi sebedokonalejší lázně nevyřešily, ale i tak, člověk si po tom maratónu odpočine a dá se dohromady i po psychický stránce, najednou absolutní relax, že nic nemusíš, to taky dělá svoje 🙂 A manželovy víkendové návštěvy byly jak za studentských časů, až na to, že tehdy jsem se klepávala, ať neselže antikoncepce 😀

lenitka
14. led 2010

Tak to jsi měla dobrý že za tebou manžel jezdil, u mě to asi hrozit nebude protože lázně jsou od nás daleko skoro 400 kiláků, a navíc si chci dát opravdu oddech, protože poslední dobou už mi to nepřijde jako milování ale jen jako akt opodňování 🙄 . Navíc mám dojem že u mě ta neplodnost je asi fakt jen díky psychice, tak si potřebuju hlavně pročistit tu mojí hlavu a pak tomu asi chvilku nechám volnej průběh a třeba se přirozeně zadaří. Jo Leni a četla jsem že tvůj problém jsou triploidy (nebo tak nějak) , můžu vědět co to přesně znamená?