Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

len
14. bře 2010

No, Ladus, mně sice slibovali A za cenu B nebo tak něco (platila jsem B), ale pak myslím, že jsem měla ten B (A mají navíc balkón, já neměla)... Byl tak akorát, dokonce jsem v něm cvičila Mojžíšovou 🙂

S jídlem v Pawliku je to tak, že na oběd či večeři uvaří pokaždé tři jídla, ty tam přijdeš, podíváš se, jak to vypadá, a prstem si ukážeš, že chceš to a to jídlo s tou a tou přílohou (možno kombinovat) nebo zcela bez přílohy, já si třeba často k rybě jenom na salátovým baru nabrala kopec čerstvý zeleniny 🙂 Díky tomu tam Němci páchali naprosto neuvěřitelné kombinace (třeba řízek s knedlíkem a teplou zeleninou, vše zalít gulášem) 😀 Polévka je vždy jedna - můžeš/ nemusíš. Zelenina a saláty jsou k volnému výběru, mění se to, to samé kompoty a zákusky, pokaždé tak 5 druhů, pokud máš chuť, volně si nabereš, kolik chceš... K večeři je navíc studený bufet, takže pokud nemáš chuť na teplé, nabereš si sýry či uzeninu, zeleninu, pečivo... Je to samoobslužné, takže ke stolu si doneseš sama, servírky jen odnášejí nádobí a doplňují vodu (zdarma je tam na stolech džbán s čistou vodou, ostatní pití je možno doobjednat).

ladus77
14. bře 2010

Len diky za vysvetleni, ale z tech nadob si to teda naberes sama nebo to nandava nejaky kuchar? Jestli jo, tak nechapu jak dokazal udrzet klidny oblicej pri tech kombinacich - viz. jak jsi psala rizek, knedle, gulas... 😀 😲
Super je ta voda k piti i moznost studene vecere.

len
14. bře 2010

Ne, na to jsou tam lidi 😉 Nandají ti, co chceš a kolik chceš 🙂
Jako oni klidný obličej udrželi, když si to ta Němka přede mnou naporoučela, ale když jsem na ně pak promluvila česky, tak se mladík hlasitě zaradoval a ulevil si - no to jsem rád, že je tu konečně někdo soudnej, viděla jste tu kombinaci? Jako asi nebylo moc pravděpodobný, že by mu paní rozuměla, ale stejně... 😀 Ale oni jsou zvyklí, určitě, protože když vidíš Němce, jak si na talíř nandá povidlovou buchtu a celou ji důkladně polije bílým kafem... 😀 Jinak tu vodu určitě mají všude (co jsem slyšela), ale jinde to s jídlama chodí tak, že si musíš předem objednat (taky výběr ze tří jídel) a pak už ti to přinesou. Což teda mně osobně tohle vyhovovalo daleko víc, protože já radši vybírám očima 😉 Kolikrát něco nějak znělo na jídelníčku a výsledek pak byl zcela jinej, než bych čekala, jako ne špatnej, ale prostě něco mě lákalo daleko víc jen od pohledu.

len
14. bře 2010

Jo a pořád to doplňují! Je tam rozmezí, kdy podávají obědy/ večeře a člověk nemusí mít srach, že by třeba pár minut před koncem toho intervalu už něco nebylo. Jak hlavní jídla, tak ty saláty a tak.

ladus77
14. bře 2010

Tak to je super, ja taky rada vybiram ocima a navic kdyz si den dopredu neco objednas, tak stoprocentne budes ten dalsi den mit chut na uplne neco jinyho. Sranda je kdyz ti potom soused kouka do talire jestli on vybral lip nez ty a nebo ne 😀
Asi si ty casy jidel uz nepamatujes ne? Nekdo tu uz psal, ze zacinal s procedurama hned po 7h, tak to by bylo lepsi zajit si na snidani az potom. No, ale myslim ze docela predbiham cas, ale uz se dost tesim. 😎

len
14. bře 2010

Hmmm, tuším tuším - snídaně 7-10, oběd 11-13:30 a večeře 17-19:30? Tulik bude vědět přesněji 😉 Vždycky to šlo nějak nakombinovat. Většinou jsem šla nejdřív na snídani, ale když jsem měla hned ráno cvičení, tak jsem pak radši tu snídani nechala napotom 😉

steffi13
15. bře 2010

Ahojky holky,chci se Vás zeptat,když jste čekali na schválení od pojišťovny volali jste si mezi tim do lázních na termín nebo jste to řešili až když Vám přišlo vyjádření... 😕 už jste to asi tady řešili tak jsem ta další kdo se ptá 😉

terinda
15. bře 2010

Steffi, přišel mi rovnou dopis s lázní s termínem. V případě, že s tím nebudeš souhlasit, domluvíš se s nimi telefonicky 😉

terinda
15. bře 2010

Z lázní 🙄

steffi13
15. bře 2010

Ahojky Teri,mě právě řikala na pojišťovně,že to dostane revizní a pak mi pošlou dopis s vyjádřením..tak se ptám jak to je? 😉 tak ti děkuji...

steffi13
15. bře 2010

Teri,kolik si dopl.v Goethe? 🙂

terinda
15. bře 2010

steffi, dopis od pojišťovny jsem dostala druhý den až po dopisu z lázní 😀
Budu na hlavní budově, doplatek 6100 (jednolůžák s vl.soc. zařízením) 😉

steffi13
15. bře 2010

Teri,tak pak budeš hlásit jak to tam vypadá a jaký je ubytování..já bych chtěla asi taky jednolůžák s vla.soci.zař...a vůbec nevim jaký si vybrat ubytování..a ten dopl.je v poho 😉

terinda
15. bře 2010

rozkaz steffi 😀
Já si tak nějak mylně představovala, že si budu moct vybírat termín a ubytování, ale moc to tak nebylo.
Dostala jsem dvojlůžák v Máji (Goethe) původně za 2 100 😅 no a po zavolání a požadavku jednolůžáku s vl.soc. zař, je to nakonec o týden dřív a přímo Goethe. Nic jiného k dispozici nebylo, začíná sezona a je plno 😉

Takže si ubytování nevybírej, přijde Ti to v dopise a pak se zkusíš domluvit, když to nebude vyhovovat 😉

len
15. bře 2010

No, já jsem se teda ve středu rozhodla, že musím jet v neděli téhož týdne (jinak bychom nestihli do Vánoc IVF a odsunulo by se mi asi o tři měsíce, což na neschopence je docela problém). Takže jsem si zavolala na Adler (do konce roku beznadějně plný) a Belvedere (odjezd nejdřív za 14 dní a ještě by mě stěhovali) a pak mi dali číslo na Pawlik, kde říkali - jé, nám zrovna jedna paní teď od neděle odřekla! Tak jsem si to tam zamluvila a paní do pojišťovny volala - až to schválíte, tak už mám domluvenej termín na Pawliku, tak jim to tam, prosím, pošlete. Ve čtvrtek to pak schválili a já v neděli jela 🙂

terinda
15. bře 2010

Len, to byl teda dobrý fofr 😀

steffi13
15. bře 2010

teri-tak je to správně 😝 budu čekat na hlášení 😀 ..aha tak teda nemá cenu se nějak vzrušovat nějakym rozhodovánim jaký ubytování tak dobrá dobrá 😉
Len-ahooooj..tak to si taky měla zajímavý ale za to pěkný ubytování 😉 ..já kdybych věděla o těch lázních dřív tak jsem to mohla též využít na neschopence..mám tak hodnýho gyndaře,že po mimoděložnim až do 2Ivf mě nechal doma stim,že kdyby mi to vyšlo tak by mě nemusel zase přihlašovat na neschopenku 🙄 😉

steffi13
15. bře 2010

tak dobrou všem 😔

anastasy
15. bře 2010

Ahojky holky, Len a Ladus 🙂

už jsme na vaší diskusi nešla, myslela jsme že mi už asi nikdo nenapíše..Dnes večer jsem se podívala zase a mooc děkuji za vaše odpovědi. Já zrovna dneska ráno jsme volala na pojištovnu přímio revizorovi co lázně schvaluje a vylila jsme si mu tam své trápení a on mi řekl že mne špatně informoval, (přesně co píšete vy 😉 ) a at si podívam na paragrafy a dal mi dva typy pod jakým číslem bych mohla ty lázně dostat (z hlavy to nevím)...tak mne to nadchlo , taky jsem to nechtěla vzdát..pak jsme volala na gyndu , už dneska jsem tam hodila propouštěcí zprávu a doktorka mne chce ještě vidět, tedy šancetam je.
Takže s tím co mi doktorka napíše pak mám zajít k obvodákovi? já myslela že gyndař, ale dobrý..já byla dnes i u obvodáka (mám zánět povrchových žil po kanyle 😕 tak jsem jí to říkala že doufám že mám šanci na lázně, ona že určitě ano..a tak je aspon informovaná až tam naběhnu

holkyjá mám takovou radost že mám šanci 😀
Já to neberu jako relax (ikdyž to je bonus navíc) ale jako šanci že mi to pomůže a snad se jednou dočkám mimi..
takže díky všem co mne podpořily, (

anastasy
15. bře 2010

se mi to poslalo dříve, sorry..jsem ráda že toto téma existuje. Pomohlo vám to některým k otěhotnění?
Ještě jednou moc děkuji a dám vědět jak to dopadlo, aby měly povzbuzení i ostatní, pokud to klapne 🙂
myslím že to pomáhá i na psychiku si vyjet do lázní 😀
Díky a dobrou

len
16. bře 2010

Anastasy, super 😵
Jinak buď ti to vypíše přímo gynekolog nebo jen sepíše doporučení, které odneseš obvoďákovi a ten na základě toho doporučení sepíše oficiální žádost.
Jo, na psychiku to pomáhá stoprocentně 😀

saralinda
16. bře 2010

Ahojky holky, co se týká jídla tak v Adleru (chodí sem i lidi z Radbuzy a Třech růží) je to trošku jinak. Jídlo si vybíráme pár dní dopředu podle jídejlníčku - takže ho nevidíme.
Snídaně - výběr z 5 jídel; na stoje čaj; k dispozici pečivo, džusy, voda, musli, kukuřičné lupínky a bílý jogurt.
Oběd - výběr ze 4 jídel; na stole voda, vždy polévka+hlavní jídlo+ovoce nebo zákusek (většinou ovoce); k dispozici jsou vždy 2 druhy salátů
Večěře - výběr ze 5 jídel, na stole čaj, k dispozici pečivo, 2 druhy salátů a kompot.

Vaří tu naprosto skvěle a zatím mi vše chutnalo. Porce má každý stejný, ale myslí, že jsou rozumné. Navíc se dá dojíst saláty či nabrat pečiva kolik kdo chce.

Jak tu někdo psal, že Dr. na konci chodby vlevo je špatný, tak mně přijde dobrý. Je to Dr.Aldl. je to starší pán. Milý a ochotný o procedurách diskutovat (navrhoval mi cvičení vhodné po operacích a já chtěla Mojžíšovou, která pro můj zdravotní stav nemá až takový význam, a nakonec mi napsal obojí). A i jiné holky tady si ho chválí. Tak je to asi tak, že každému vyhovuje někdo jiný.

elana
16. bře 2010

Já na dr. Albla taky nedám dopustit, vyhovoval mi a přesně, největší předností je to, že se s ním dá diskutovat o procedurách. Já naopak Mojžíšovou nechtěla, i když mi ji napsal, chystali jsme se hned po lázních na KET a ono se po tom otěhu nemá, tak mi to potvrdil a bez váhání škrtl.

Ta doktorka mladá je prý taky fajn, měla ji moje spolubydla, akorát nevím jestli ještě, ale dává v rámci své rigorózní práce nějaký dotazník na sexuální chování žen a otázky teda byly hustě na tělo 😅 ale je to dobrovolný😀

ladus77
16. bře 2010

Ahoj Anastasy, ja to mela taky tak, ze mi gynekolog vypsal doporuceni a obvodak vsechny dalsi papiry. Tak preji hodne stesti at to klapne!!!

ladus77
16. bře 2010

Zdravim taky Saralindu do lazni, je videt, ze se mas fajn, ja uz se taky tesim.
Tuliku, co ty? Jak je v Pawlikovi, co doktor a procedury. Uz to jede ne? Stihas obcas i nejakou prochazku? Pocasi zatim nic moc, ale ma se zlepsit o vikendu, tak nezoufej 😀 . A co osazenstvo hotelu, najde se tam i nejaka sympatacka nebo jenom duchodci z Deutschladu? Bylas uz v Aquaforu?
To je otazek, co, tesim se 😀 😀

ladus77
16. bře 2010

A jeste bych mela jeden dotaz, kdy vam dosel papir z lazni? Z pojistovny to uz mam doma tyden a z lazni furt nic. Mam to sice zamluvene na 4.4., v praci jsem rekla, ze predbezne pojedu na zacatku dubna, no ale chteji to samozrejmne presne. To se jim ani nedivim, tak nevim jestli jim rict ze jedu 4.4. nebo pockat na papir az dojde a bude to stoprocentne jiste. I tak se moc netvarili, ze budu mesic chybet, ted se kazdy den ptaji, kdy teda presne (musi za me sehnat nahradu) a ja se bojim, ze se to jeste muze zmenit.
Jestli to posilali obyc. postou, tak to taky muze dojit v kvetnu 😖
Tak co myslite?

anastasy
16. bře 2010

Ahoj holčičky, Len, Laduš a všichni 🙂

tak dneska jsem volalaprimářce do caru co a jak a ona mi prý ty lázně napíše hned zítra, pak to dím prý obvodákovi jen aby napsalaz interního hlediska, že jsemchopna těch procedur..a že hned na pojištovnu..
takže nemusím čekat do příštího týdne na mou gyndařku, která vlastně původně ten můj problém moc neřešila...
takže se fakt člověk nesmí vzdávat a musí zkusit vše. Ted jen doufat aby to klaplo 🙂
Jetš jednou moc díky za podporu a za nápady, člověk hned víc ví!!
Tak zase se ozvu a dím vědět, pokud to klapne, už budu muset se s vámi poradit dál co a jak..ale nesmím to zakřiknout, já vím..

Ladus - já o otm zatím moc nevím, ale něco říkala primířka, jak to přijde z pojištovny, tak si to vyjednáš s lázněma a pokud ti nic ještě nepřišlo já bych tam zavolala a požádala je o přesný termín, pokud již poslali, že to musíš oznámit vpráci, oni to mají v počítači to dohledají a mohou ti to potvrdit zatím ustně než to přijde písemě, já jsemžena činu a všude hned volám 😅 za zkoušku nic nedáš..taky potebuješ se dopředu připravit že jo...to jen tak můj názor dobrou 🙂

terinda
17. bře 2010

Ahoj Ladus, mně dopis z lázní přišel asi 10 dní od podání žádosti a jeden den před dopisem od pojišťovny.
Poté, co jsem si změnila ubytování, poslali mi nový do 3 dnů 😉

len
17. bře 2010

Ladus, fakt to chceš slyšet? Dopis z pojišťovny mi přišel týden po mém návratu z lázní (tak jsme vám to schválili, radujte se!), dopis z lázní vlastně nikdy, jen email poté, co jsem to zarezervovala 😀

elana
17. bře 2010

Mně přišel dopis z lázní 3 dny po dopisu z pojišťovny. Nastupovala jsem 10 dní nato.