Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

zulik
7. zář 2010

Mimochodem, já měla taky procedúry na koleno po úraze, v bahně mi tam plácly bahno a chodila jsem na ultrazvuk 😀

b.e.r.u.s.k.a
7. zář 2010

@elana ty tampony nezní moc hezky,ale nejspíš to bude účiné.Taky pro to tam chceme jet,že.Jo a ty ťapky budou asi nejlepší gumové,ne?Já mám sice ještě na vybavování,čas,ale abych se potom neopakovala a neptala se znova,když to tu píšete holkám

elana
7. zář 2010

Beru, tampon opravdu neni příjemný (je dost velký, hádám tak 10x3cm), ale je to v podstatě to nejúčinnější, co FL nabízí, tak se to musí přežít. Důležitý je být hodně uvolněná, pak to neni problém. Teprve asi rok se to dělá tak, že bahno nejdřív vytlačí sestra z tuby do síťky, předtím to prý opravdu cpali na drsno do pochvy rovnou, ještě v červenci že to dělali a na konci září jsem přijela já, to jsem měla štěstí😀

ťapky asi gumový, já si pořídila ve vietnamské tržnici takový ty "pseudocrocsy", úplně to stačilo. Chodila jsem s tím i do bazénu (teda k bazénu😀), hodí se i do společných sprch a tak.

b.e.r.u.s.k.a
7. zář 2010

@elana au au,já se neumím uvolnit,ale nejsem žádná máčka a něco musím vydržet,vždyť je to pro dobrou věc 🙂

elana
7. zář 2010

Beru, ale jinak to fakt bude bolet, normálně vydechneš, myslíš na něco jinýho, ono to zatlačí, zahřeje a je to. Blbě se s tím teda chodí😀, ale po vzoru kačeny přejdeš do vany a tam už o tamponu nevíš, celá se prohříváš a užíváš si to a pak už ho vyndají 😉 Musíme toho bohužel přetrpět v boji s neplodností dost...ale snad za to bude stát aspoň ten výsledek, no🙂

b.e.r.u.s.k.a
7. zář 2010

@elana tak vzor kačeny 😀 😀 😀

elana
7. zář 2010

nojo😀 ale fakt to neni tak hrozný, spíš divný. Ale nebolí to a člověk to musí brát, že mu to pomůže. Čím víc se od toho odpoutáš, tím líp to budeš snášet, každá další aplikace je lepší a lepší, sestra se vždycky zeptá (teda ze začátku, když třeba ještě nový turnus tak nezná), jestli je tampon poprvé a když ano, tak je opatrná o to víc.

martiiik18
8. zář 2010

Ahoj holky, mám zažádáno o lázně ( ale ještě je nemám schválené) a jelikož mám určeno Doktorem z CARu, že musím být z lázní zpět do konce října, tak jsem si radši termín zamluvila již teď... takže nástup by měl být 5.10. .. jedete také někdo v tomto termínu?

len
8. zář 2010

@martiiik18 ale s odjezdem 5. října se vracíš 2. listopadu. Jestli teda dr. nebazíruje na dnech 😉 Protože dřív tě nepustěj...

Jo, jinak k těm ťapkám, tohle asi holky z Monti vůbec neznaj, když tam neměly tampóny, ale jinak naprostý souhlas s El - mně stačily úplně obyč žabky za pár korun, ale holky, co neměly nic, na tom byly dost blbě - nejen špína na tý chodbě, kde se chodí i v botech, ale taky pěkná zima od podlahy, jednou jsem tam stála 15 minut 🤐

b.e.r.u.s.k.a
8. zář 2010

@martiiik18 ahojky tuším,že Jindřiška má nástup 10.10. takže se tam určitě potkáte a proč máš nařízené se vrátit do konce října?

martiiik18
9. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a - ahoj berú, no musím se vrátit kvůli 3.IVF... Doktor z CARu mi dopoučil, aby se podstoupilo 3. IVF do 3 měsíců od laparoskopie, že je tam vše vyčištěné, že vzali starou sliznici, tak že by měli být nejlepší podmínky pro uchycení embryjka....

@len : na dnech nebazírují- jde o to, kdy budu mít MS.... 🙂

martiiik18
9. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a : a Ty jedeš kdy?

b.e.r.u.s.k.a
9. zář 2010

@martiiik18 no já jsem si myslela,že kvůli dalšímu pokusu.No a já bych chtěla jet až začátkem příštího roku,tento už to nějak nestíhám.

len
9. zář 2010

@martiiik18 rozumím, já měla loni to samé 🙂 Musela jsem se vrátit do 11.11., abych stihla před Vánocema třetí IVF. Nakonec jsem si to zařídila, že jsem se vrátila 8. 😀

martiiik18
10. zář 2010

Krásné ránko holky,

tak hlásím- lázně schváleny.. 🙂 nástup 5.10. a ubytování v domě Dr. Adler 🙂 doufám, že to k něčemu bude, když budu muset být tak dlouho bez manžílka ☹

b.e.r.u.s.k.a
10. zář 2010

@martiiik18 supérrr,tak ať se ti tam líbí a potom napiš dojmy 😉

martiiik18
10. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a : určitě... 🙂 mám strach z toho měsíčního odloučení... jsem jak malé dítě 😅 ale tak měsíc uteče jak voda-snad... navíc v té době tam budu mít narozeniny 😢

len
10. zář 2010

@martiiik18 to je jak nic, navíc chlap tam za tebou může každý víkend jezdit, na pokoji je telefon, tak si můžete denně volat... U nás měl v té době zase naozeniny on, tak jsme to oslavili jeden z těch víkendů a bylo to hezký 🙂 A na ty čtyři týdny to odloučení je náhodou docela fajn, pokaždý, když za mnou přijel, těšila jsem se jak puberťačka na první rande, po desetiletým vztahu zajímavý zpestření 😀 Kdysi jsme od sebe byli rok, když jsem studovala v cizině, to bylo podstatně horší 😒

martiiik18
10. zář 2010

@len : no právě to je to- on za mnou nemůže jezdit jelikož jedna cesta je cca 330 km,takže za ten den by najel 660 km a to je celá nádrž, takže sme se domlouvali, že to vydržíme a pak ty narozeniny oslavíme, až přijedu...

len
10. zář 2010

No tak o to víc se pak na sebe budete těšit 😉
Ten můj měl jednu cestu asi 200 km, ale přijel v sobotu tam a v neděli zpět, taky tam byli na návštěvě rodiče, kteří ho svezli... Ale ty čtyři týdny jen o mailu a telefonu se dají, to my si tehdy, když jsem byla v cizině, jako chudí studenti nemohli dovolit víc jak dva-tři desetiminutové telefonáty týdně, taky byly o dost jiný ceny, takže ty lázně nám přišly jako pohodička 😀

martiiik18
10. zář 2010

holky a jak je to s MS během pobytu v lázních??? když to tam dostanu, tak ty dny nechodím na procedury??

martiiik18
10. zář 2010

@len Ty jó, tak rok bych asi bez manžela nevydržela... i když to asi říkám teď a když by to mělo nastat, tak co jiného zbyde, že??? člověk vydrží víc než si myslí 🙂

b.e.r.u.s.k.a
10. zář 2010

@martiiik18 to vydržíš neboj,ale s těmi narozeninanmi je to blbé. 😒
Jo a ta mrška by mě taky zajíma,co se bude dít,když to dostanu?

len
10. zář 2010

@martiiik18 hodně procedur ti seškrtají (všechny gynekologické), ale část ti zůstane. Jezdí se na 4 týdny s tím, že 3 týdny plná léčba a jeden MS.

jindriska
10. zář 2010

@martiiik18 ahoj Marti, pokud to přiklepne pojišťovna, tak já jedu 10.10. do Třech Lilií. V pondělí to bude 14 dní od podání žádosti, tak snad už budu vědět víc 😉

ladus77
10. zář 2010

Ahoj holky, jdu vas povzbudit v boji se schvalovanim!!! Nebojte, urcite to stoji za to, urcite to schvali a a urcite to pomuze. My jsme tam byli letos v dubnu super parta z konika asi 6 a pak jeste dalsi a 4 uz jsme tehotne, vcetne me, dnes jsem podle ultrazvuku zacala 9 tyden. No, ja vim, dokud to nepovezeme v kocarku tak neni jisteho nic, ze...ale verte tomu ze lazne fakt pomahaji a navic si paradne odpocinete 😀 😀 😀

b.e.r.u.s.k.a
10. zář 2010

@ladus77 velká gratulace,tak se hezky opatrujte 🙂

martiiik18
10. zář 2010

@jindriska zkus si zavolat na pojišťovnu a oni Ti tam sdělí, zda je to již schválené nebo ne... já to měla včera 14 dní od podání žídosti u obvoďáka, posílalo se to do JIhlavy na schválení a paní mi řekla, že v úterý to už schválené posílali do lázní a když jsem volala do lázní, tak včera už to tam měli.. teď mi prý pošlou zvací dopis a pak 5.10 tam povalim jak namydlený blesk 🙂

bubanek
10. zář 2010

Jo jo,jsem jedna z ty particky tehotnych z lazni a uz budu v pulce 😀 😝 Nervy to jsou a nic neni jistyho do konce,ale verte,ze budete dalsi na rade po laznich a bude to jednodussi se k tomu miminku dostat nebo se minimalne telicko zahoji a hlava trochu odpocine 😀 Sama bych pred laznemi neverila,ze to bude mit takovy uspech a ta parta co jsme tam sedely a tukaly na prvni maminu z nasi rady,co jela driv domu a carovaly u drinku,tak ze budem hned nasledovat. 😎

martiiik18
12. zář 2010

ahoj holky,

a jak to bylo se sportem? dá se tam někam chodit na squash, nebo na spinning, nebo na aerobic či zumbu?? a nevíte, zda tam je cyklostezka na kolečkové brusle??

a jak je to s těmi návštěvami u gynekologa? je to jen ten první den ( nebo druhý), a pak už ne, nebo se chodí nějak pravidelně?