Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

elana
12. zář 2010

@martiiik18 určitě jsou tam tenisový kurty, aerobic (v Adleru) a aquaaerobic (v Luisiných) taky, to ostatní nevím. Cyklostezkama je prošpikovaný celý okolí, takže to taky není problém.

gynekologické návštěvy jsou tuším celkem tři, vstupní, to je opravdu prohlídka na koze, anamnéza atd., podle té se vypisujou procedury, prostřední, tam se jen sedí u stolku a dr. se ptá, jestli vše vyhovuje, po ničem není špatně a tak a výstupní, zas větší, kde dostaneš závěrečnou zprávu.

ladus77
13. zář 2010

Dalsi ruzne cviceni byly v Akvaforu vedle Pawliku, urco tam byl spining, ruzne aerobiky a dalsi, urcite si vyberes! Super cyklostezka vede smer na rybnik Amerika, bylo tam spousty lidi na bruslich i na kolech 😀

jindriska
14. zář 2010

Jupííí mám schválené lázně - 10.10.2010 odjezd 😀

ajka222
14. zář 2010

@jindriska Ahoj Jindřiško, moc blahopřeji 🙂 🙂 🙂 , skvělá zpráva. U jaké pojišťovny jsi? Já stále čekám, teď ve čtvrtek to bude 14 dní od osobního podání. Volala jsem tam a prý už to má na stole revizní lékař a snad tento týden už budu vědět víc....tak držte palečky, moc děkuji 🙂

jindriska
14. zář 2010

@ajka222 Ahojky , jsem u pojišťovny Média. 30.8. jsem doplnila poslední údaje a 1.9. mi to schválili a odeslali do lázní. Teď už jen čekám na jejich vyjádření. Ale zamluvila jsem si už předběžně pokoj ve Třech Liliích. Tak se tam třeba potkáme, bylo by to fajn 😉 , tak držím paluchy ať ti to schválí co nejdřív. Psala jsem si na pojišťovnu e-mail, jinak bych se o tom ani nedozvěděla 😒

ajka222
14. zář 2010

@jindriska Aha, tak to je fofr. Celkem se divím, hlavně se podivuji nad danou pojišťovnou. Nějak v ní nemám důvěru, ale jak vidím, tedy spíše čtu, tak proplatit u ní lázně není problém 😀

jindriska
14. zář 2010

@ajka222 však já jsem k ní taky přišla jak slepá, byl to pěkný podvod, ale pojišťovna se zatím snaží, tak nevidím nejmenší důvod ji měnit. Schválila mi IVF po měsíci co jsem u nich byla a teď i lázně. Navíc mi bez problémů proplácejí doklady od Mudrů, kteří nemají smlouvu. Takže zatím v pohodě 🙂

martiiik18
14. zář 2010

@jindriska : tak jak píšou holky, tak je tam spousta sportovních aktivit, tak si vem pohodlné botasky, nebo jestli máš i brusle kolečkový, tak si je vem 🙂 já si je budu brát taky 🙂 a vezmu i rakety na squash a tenis 🙂 chodíš na squash?

alena36
14. zář 2010

já jsem ta první vlašťovka z party, o které mluvil bubanek a ladus77. Sama bych nikdy nevěřila, že se vrátím z lázní těhotná, snažili jsme 5 dlouhých a ne vždy jednoduchých let a pak se to podařilo přirozeně, i když doktoři tvrdili, že už jedině IVF (viz můj profil). Každopádně jděte do toho, opravdu to pomáhá na tělo i na duši.

kaleilah
14. zář 2010

@martiiik18 ahojky, sorry že vám sem lezu 😅 na brusle jsou tady super trasy ( jsem z frantovek) a na zumbu se dá jezdit do fitka do chebu, hodina za 60 kč 😉

b.e.r.u.s.k.a
14. zář 2010

Holky nevíte jestli se lázně nějak přes zimu zavírají?Mezi svátky určitě,ale od kdy zase otevírají v tom lednu?

martiiik18
15. zář 2010

@kaleilah : jéé tak to je super... snad bude na bruslení počasí... chodila bych každé ránko, nebo podvečer... jak daleko je ten CHEB od lázní? a jezdí tam dobře spoje? nebudu mít ssebou totiž autíko ☹

jindriska
15. zář 2010

@martiiik18 brusle mám, ale stála jsem v nich naposledy ve 13 letech 😀 , tak ani nevím jestli jsou ještě funkční. Navíc nejsem takový sportovní nadšenec a ani moc nemůžu. Mám vyhřezlou plotýnku, takže musím opatrně. Ale výletům a procházkám se nebráním. Jo a sqaush jsem nikdy nehrála 🙂

martiiik18
15. zář 2010

@jindriska : squash vzhledem k Tvé plotýnce nebude aktuální... procházky budou taky ok 😉 já už si pomalu píšu seznam věcí, co nesmím zapomenout 🙂 bude to mazce co všechno s sebou člověk veze na měsíc 😖

elana
15. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a lázeňské prázdniny jsou tuším v prosinci, jinak mají otevřeno celý rok

@martiiik18 Cheb je od FL asi 6km, spoje jezdí často a pravidelně ze zastávky na Americké ul.

jinak jestli se nebráníte procházkám, tak my si udělaly jednu úplně super, je to výlet na celé odpoledne, ale nijak náročný, chůze víceméně po rovince nebo z kopce, ale bohužel jsem zapomněla podrobnosti, tak odkazuju na @len🙂 ta si určitě pamatuje, kam jsme to jely, kde jsme vystoupily, jak se jmenovala ta nádherná zřícenina a jak jsme se dostaly domů🙂

len
15. zář 2010

@elana 😀
Jely jsme do vesnice Skalná, kde je hrad Vildštejn, momentálně je v něm restaurace, taková středověká, ale dovnitř jsme nešly. Je u něj i taková minizoo, volně přístupná.
Odtamtud po turistické trase do vesnice Starý Rybník, kde je taky parádní zřícenina, volně přístupná.
No a pak už jsme doťapaly pěšky do Frantovek.
Celé to mělo tak 10 km, vyrážely jsme po obědě (před druhou, tuším) a ve čtyři už seděly v Markétce na kafi 🙂

len
15. zář 2010

Jinak je taky parádní výlet busem nebo vlakem (staví za Aquaforem) do Chebu, je to tam za pět minut. No a z Chebu pěšky skrz historické centrum (možnost návštěvy muzea a hradu) kolem hradu, dolů skrz park a pak podél Ohře a vodní nádrže Skalka zpět do Frantovek po turistické značce. Taky nějakých 7-10 km. Je možná i minizacházka na Komorní Hůrku - to je sopka, kam se dá za půl hoďky dojít z Frantovek v pohodě jen tak.

jindriska
15. zář 2010

Juhůůů já už se tak těším 😀 Budu mít noťase, tak něco vymyslíme 😀

ajka222
15. zář 2010

Taky se už moc těším, pěkně nožku potrápím....chudák 😅 . Holky moc děkuji za typy 🙂

jindriska
15. zář 2010

@ajka222 kdy tam prosím tě jedeš?

ajka222
15. zář 2010

@jindriska Ještě nemám lázně schválené, stále čekám ☹ . Ale pokud by to bylo Ok, tak počítám, že v polovině října. Ubytko si taky ještě dopředu nedomlouvám, myslím si, že je to zbytečné.

len
15. zář 2010

Tohle jsou fotky, jak to tam vypadalo v období 11.10.-8.11. 🙂 Teda ten první týden nám tam dokonce sněžilo, ale jinak ten podzim byl nááádhernej 😵

b.e.r.u.s.k.a
15. zář 2010

Holky dnes jsem se byla zeptat na pojišťovně na ty lázně a paní mi toho moc neřekla.Ptala jsem se jí,kdy začít s vyřizováním,když chci jet začátkem příštího roku a zda si můžu termín zajistit sama...No a ona,že ano,ale že mi nezaručuje,že mi schválí zrovna ty Františkovi lázně. ☹ Takže jsem moc nepořídila 😢

len
15. zář 2010

Ale schválí, pokud dá doktor Frantovky na první místo, tak je prostě schválí, zase takový návaly tam nemají, obzvlášť v lednu či únoru 😉 Se zařizováním bych začala tak v listopadu, nastoupit se musí do třech měsíců, takže začít zařizovat v listopadu a nezávazně si bloknout lednovej termín...

b.e.r.u.s.k.a
15. zář 2010

@len díky a to mám tedy doktorovy říct,aby mi to napsal do Františkovek?Jo a bloknout si to mám,kdy až to vypíšu s obvodní nebo třeba už před tím,aby mi to tam hned přiložila.Jo a to mi pošlou z hotelu nějaké papíry ohledně toho termínu,abych jí to mohla dát?A kdy se vlastně nastupuje,myslím který den.Děkuji moc za informace.

len
15. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a doktorce můžeš říct, že preferuješ Frantovky. Oni to mají v těch vyhláškách, že na neplodnost Frantovky, Klimkovice a Mariánky, ale nevidím důvod, proč bysis nemohla z těchhle třech vybrat, mě se moje doktorka sama ptala.

Blokovat si vůbec nic nemusíš, jen by tam bylo riziko (malé), že kdybys to podala třeba začátkem listopadu a schválili ti to extrémně brzo a uvolnilo by se místo v lázních, že by tě tam poslali třeba už od půlky listopadu do půlky prosince. Ale já když tam volala začátkem října, všude mi nabízeli termíny až na leden, že mají plno. Takže to můžeš nechat na nich s tím, že když by to náhodou vyšlo dřív, musela bys to posouvat. Nebo to můžeš začít vyřizovat až v prosinci a všechno bude trvat mnohem dýl (Vánoce a tak) a taky to nechat na nich. No a nebo si můžeš třeba v listopadu cinknout do vybraného hotelu a předběžně si bukovat vhodný termín na leden a pojišťovnu, až to tam poneseš, jenom informovat, ať tu schválenou žádost pošlou přímo tomu vybranému hotelu, že už máš rezervaci. Z hotelu ti pro pojišťovnu nepošlou nic, teprve až budou mít rezervaci pevnou včetně schválení od pojišťovny, pošlou tobě zvací dopis 🙂

Nastupuje se libovolný den v týdnu, jak mají zrovna volno, odjíždí se pak ten samý den přesně za 4 týdny.

b.e.r.u.s.k.a
15. zář 2010

Aha,no já si to chci raději objednat sama,abych dopředu věděla včas ten termín.A stačí třeba vyplnit nezávazný rezervační formulář a poslat jim to?Je to na té stránce,co jste tu dávali jako odkaz na hotely.No a to potom pro tu pojišťovnu napíšu sama na lísteček-ten termín a hotel,to tak stačí?Promiň že otravuji a ještě tak brzy,ale chci být připravená a vědět co a jak,kdyby jste tu potom třeba žádná nebyla 🙂
Jo a prý se tam píšou ještě jedny lázně na druhé místo a to jste psali co,ty Mariánky?

len
15. zář 2010

To by mohlo stačit, nebo tam prostě zavolat a domluvit se, zda mají volno, a rovnou si to bloknout.
Pojišťovně stačí napsat hotel, do kterého to mají poslat.
Já měla na druhém místě, tuším, Klimkovice, ale opravdu jsem ještě neslyšela o nikom, komu by nepřidělili ty, co měl psané na prvním místě.

elana
15. zář 2010

Len já věděla, že s trasou nezklameš a v duchu jsem taky doufala, že hodíš fotky, tak jsem se zas kochla 😵 😅

jinak v prosinci jsou ty lázeňský prázdniny, takže já bych asi pomaličku začala vyřizovat už teď, než se to protlačí všema kolečkama na pojišťovnu, bude říjen a zas tolik času už nezbývá (já to začala řešit v půlce července a jela jsem na konci září)...

len
15. zář 2010

Ale jestli chce jet až příští rok, aby náhodou ouřady nezafungovaly moc rychle 😀

Já dneska ouřady předběhla. Jak jsem lítala kvůli tomu záboru, tak pak se ta stavba zvládla výrazně rychleji, tak jsem začala zjišťovat, zda by bylo možné, aby nám vrátili část pronájmu, když jsme ho nevyužili. Děsnej problém, ale pak mi volala taková milá a výjimečně ochotná ouřednice, že jsme to stačili dodělat dřív, než to na tom ouřadě proputovalo povinný kolečko ke schválení, takže to stopla a stačí napsat opravu té žádosti, která to kolečko dokončí 😀