Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

elana
15. zář 2010

no to už se neovlivní😀 ale fakt je, že na zač. roku tam určitě takovej nával nebude...

teda takhle, se Ti zůročily všechny ouřední příkoří za poslední rok😀

b.e.r.u.s.k.a
15. zář 2010

No mně paní na pojišťovně říkala,že pokud mi to schválí,tak to musím vybrat do 3 měsíců a tak prý ten listopad bude stačit.Prý to může být tak do 14 dnů schválené.A co kdybych si ten termín zamluvila už teď a začala vyřizovat až v tom listopadu,co vy na to?Jsem prdloň,že ale mám vše ráda naplánováno 😉

b.e.r.u.s.k.a
15. zář 2010

Len ty máš s těma ouřadama tedy trápení,ale tentokrát to dopadlo dobře 😀

len
15. zář 2010

@elana jo, jsem teď dávaná za vzornej příklad, prý investorce nikdo nevěřil, že neznalá holka tohle s ouřadama vybojuje, že to stojí kýbl nervů i profesionály. Ehm, jenomže neznalá holka si loni dokázala vyběhat lázně u VZP, jsem investorce řekla, že když bude chtít, klíďo si to kolečko dám ještě jednou (kolečko kvůli lázním už teda ani omylem) 😀 (a kdo by ne, jsem za to zaplacená 😉 )

ajka222
17. zář 2010

Holky paráááádka 🙂 🙂 🙂 tak mám schválené lázně a jedu se mrknout za Frantíkem 😀 😀 😀 .....huráááá

b.e.r.u.s.k.a
17. zář 2010

@ajka222 super a kdy vyjíždíš?

ajka222
19. zář 2010

@b.e.r.u.s.k.a Ahoj beruško, no termínek ještě domluvený nemám, teprve v pátek mi přišlo schválení z pojišťovny 🙂 🙂 🙂 (trvalo jim to 14dnů, takže OK 🙂 ). Dopředu jsem si zatím nic nerezervovala, ale během příštího týden tam asi budu volat a domlouvat se, ráda bych jela tak po 10.10. 🙂 🙂 🙂 . To počítám, že nebude problém. Nedělam si iluzi, že bych jela už za týden, ale kdo ví???

ajka222
19. zář 2010

Holky ještě mě napadá, nejela jste některá do divadla do Chebu??? Nemáte zkušenost???Jak je to s cestování tak pozdě, samo juknu na www.idos.cz, ale přesto moc uvítám zkušenosti. Mooooc děkuji. Jo a ještě jedna maličkost, přeci jenom je tam člověk měsíc, jak s praním drobného prádla (spodní prádlo), je tam v pokoji nějaký prostor na usušení??? Tedy spíše myslím zda tam je šňura na prádlo? Předpokládám, že ano, ale raději se ptám. Moc děkuji a všem přeji krásný zbytek neděle 😉

elana
19. zář 2010

Aji, s divadlem neporadím, ale s tím prádlem-šňůra na prádlo tam není, ale je tam (teda aspoň v Radbuze a v Isis, předpokládám všude jinde taky) v koupelně topení, takový ten žebřík, tak přes to se ponožky a kalhotky hodí a do rána jsou suché.

ladus77
19. zář 2010

@ajka222 z cestou vecer do Chebu taky neporadim, nebyla jsem tam, jen pres den, ale kdyby jsi nechtela jet sama, tak obcas tam byly vylety poradane laznemi a to se jelo jejich autobusem, tak to bylo bezpecne, ja bych se jinak trochu bala jet pozde sama, v Chebu je docela dost nasich tmavsich spoluobcanu.

jindriska
20. zář 2010

ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak je to s neschopenkou - kdo ji vystavuje?

bubanek
20. zář 2010

@jindriska v laznich vystavi pokud ti to staci ten den prijezdu a i listek na penize a posles zamestnavateli nebo muze vystavit gyndarka i pred odjezdem o par dni driv,at si to zaridis v miste bydliste..to je na domluve..

jindriska
23. zář 2010

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat - je potřeba si brát boty na cvičení - mám klasické kotníčkové na aerobik. Díky

jindriska
23. zář 2010

@bubanek díky

len
23. zář 2010

Na běžné cvičení typu Mojžíšová nebo základní gynekologické cvičení je možné cvičit pouze v ponožkách, to je nejpohodlnější 🙂 Jinak je to v malinké tělocvičně s kobercem.

saralinda
23. zář 2010

JIndřiško, my měly gyne´kologycké cvičení, mojžíšovou i placený (navíc) aerobic a tak v tělocvičně s plovoucí podlahou. Bylela i cvičila jsme v Adleru. Takže trochu jiné než len. KOberec tam nebyl. Ale na gynekolog. cv. i mojžíšku ponožky rozhodně stačí.

len
23. zář 2010

Nebo že by tam byla plovoučka? Si to už nepamatuju, ale chodila jsem taky do Adlera, tak asi jo 😀
Ale ty ponožky si pamatuju určitě, jsem tam přišla ve sportovních botách a pak si je zula, stejně byla většina cvičení na pohovce na podlaze a boty by jen překážely.
Nechala jsem si jen lehké tenisky, když jsem si zaplatila hodinu na takových těch velikých míčích 🙂

consti
23. zář 2010

Ahoj holky, tak já jdu 8.10. na kontrolní laparku a hned po propoštění z nemocnice si chci o lázně zažádat. Jen nevím, jak to tam mají s prázdninama. Myslela jsem, že pojedu tak na zač.listopadu, ale to je asi ještě hodně optimistické a pokud v prosinci mají prázdniny, tak asi tento rok už nikam nejedu, co? No uvidím. Chtěla bych do Isisu jako Len, ale paní mi už psala, že na zač.listopadu tam probíhají nějaké práce, takže nástup snad do 2.11. jinak bych byla na Pawliku a tam ty ceny jsou asi dražší. Zatím jsem se nedívala o kolik. Tak třeba se tam sejdeme.
A ještě jedna čistě teoretická otázka. Jak se to řeší, když tam třeb aholka zjistí, že je těhu? To jede domů? A co na to pojišťovna? Ne, že by se mě to týkalo, to asi jen těžko, ale ze zvědavosti...
😀

len
23. zář 2010

@consti mně to přijde časově reálné, nástup toho 2.11., popř. nevím, jestli by to třeba šlo 3 týdny v Isisu a na poslední přesun do Pawliku? Přeci jen je to jeden objekt. Pawlik je dražší o nějaké 3-4 000 a přitom jediný rozdíl je v konkrétním pokoji - jídlo je stejné, procedury taky i na stejném místě, u obojeho neomezený vstup do Aquafora...
Jinak když otěhotníš, jakmile se to zjistí, hned jedeš domů (ty procedury se nesmí v těhotenství absolvovat) a s pojišťovnou si to dořeší sami, určitě nic nedoplácíš...

consti
23. zář 2010

Len, jsi zlatá. Ty jsi fakt studnice moudrosti 😀 . Díky díky. No já počítám, že než to pojišťovna schválí, tak to bude pomalu začátek listopadu. Původně jsem měla jít na laparo v září, tak jsem si říkala, že ještě pak stihnu lázně v říjnu a tím pádem Isis, ale od zač. listopadu už prý na Isissu ubytovávat nebudou. No tak to kdyžtak doplatím. Ono i v Isisu to vychází na nějakých 10000 😅 . To teda nevím, kde vezmu, ale snad to nějak udělám 😕 .

len
23. zář 2010

Já ti dám studnici moudrosti 😀
Já doplácela 9 100, teď jsem na to koukala. Zas si vem, že v tom máš veškerý jídlo, procedury, vlastně kdybys nechtěla, nemusíš utratit ani korunu 😉 A kdyby to nakonec bylo moc, tak ty ostatní lázeňský domy prý taky nejsou vůbec marný a cenově zase o pár tisíc níž 🙂

consti
23. zář 2010

Len 😀 😉 . No to já si na to nějak snad naspořím 😀 . A je pravda, že na to, že je v tom vše, tak super. Ale nedělám si iluze, že nic jinak neutratím. Už vidím ta kafíčka, kina, výlety atd. 😀 . Ale je pravda, že za ten měsíc taky dostanu nějakou nemocenskou a ta by to mohla (aspoň částečně) pokrýt 😉 .

consti
23. zář 2010

@len Mně se právě moc líbí, že je tam to aquaforum. Já vodu miluji a není nad pocit dojít si z pokoje suchou nohou k bazénu 😉 .

len
23. zář 2010

No, kino máš zadara, většinu výletů pěšmo nebo pár zastávek MHD a za kafíčko zas tolik neutratíš 😉
Ale fakt je, že asi i proto jsem se tam chodila denně rácha, prostě jsem si tam doběhla z pokoje v džínech a triku (v listopadu!) a zpět taktéž s mokrou hlavou, byl to kousek, v suchu a v teple 🙂 Kdybych musela přes ten park, asi si to v půlce případů rozmyslím 😀

ajka222
23. zář 2010

Ahojky holky, tak hurá už mám termínek nástup 10.10. nebo 11.10. No jinak síla dovolat se do Lázní opravdu kumšt a dovolat se do Dr. Adler ještě horší. často nezvedali tel. a když mi zvedli tak měli směnu do 15h, volala jsem 14:30 a sdělili mi ať zavolám zítra, že už jde domů. Moc termínků na výběr jsem neměla, vlastně neměla žádný ☹. Automaticky mi byl přidělen dvoulužák .....prý je všechno už plné (nejhorší je listopad) a nemá mě kam jinam napasovat. Dražší ubytko jsem nechtěla, neboť si to moc nemohu dovolit (přeci jenom jsem na nemocenské od března ☹. Taky mne trochu zklamali s informací, že si jdu léčit jen gynekologické potíže (po operaci slepáku) a né i požadované procedury na bolavé koleno se kterým jsem doma už od března. Celkem mám z toho strach, nejhorší je, že všichni doktoři, hlavně ortoped se lázní chytili a všichni sází na to, že po lázní se mi noha zlepší. No tak nevím, když mi bylo řečeno, že jedu jen se slepákem. Od července se mi holení kost po úrazu na lyžích nedovápňuje, nebo spíše sama víc a víc odvápňuje a mám sudecův syndrom nebo taky jinak řečeno Komplexní regionální bolestivý syndrom ☹ . Prý jen dlouhodobá rehabilitace pomáhá....bohužel jsem zjistila, že je na to i invalidní důchod 😕 ☹ . Moc jsem se tam těšila, ale teď mám z toho spíše hrůzu.

ajka222
23. zář 2010

Ale Len moc jsi mne potěšila že Kino je zadara....nebo je zadarmo jen pro Isis?

ajka222
23. zář 2010

@jindriska Ahoj Jindřiško, mám nástup 11.10., ubytko v Dr. Adler. Takže určo se potkáme, což jsem moc ráda, že tam bude někdo alespoň trochu známý 🙂 . Ráda bych si potom vyměnila tel. čísla, pokud jsi pro. Těším se

len
23. zář 2010

@ajka222 neboj, procedury stanovuje doktor a ne paní přes ubytování 😉
A minimálně to gynekologický bahno by ti pomoct mělo...

Kino jako takové ve Frantovkách zrušili, ale jednou týdně promítají v Císařských lázních projektorem na plátno film. Pokud se zastavíš se svým lázeňským průkazem v infocentru, dostaneš na něj zadarmo jeden lístek do tohohle "kina" 🙂 Jinak divadlo hraje jednou za cca 1-2 týdny a pokud si dobře pamatuju, ten nejdražší lístek mě stál 80 Kč. Za 30 Kč za celý měsíc se pak dá chodit do místní knihovny vč. neomezeného internetu.

saralinda
24. zář 2010

@ajka222 S tím kolenem nebuď smutná. Taky jsem byla v Adleru a vím že i některé ženské, které tam byly po slepáku, s neplodností nebo po gynekolog. operacích,a le měli třeba problém se zádama, tak jim dali i jiné procedúry (nějaké plynové injekce do zad a tak). Takže to doktorovi řekni a popros ho, zda by ti alespoň něco na to koleno nepřidal.

Ke kinu - nejen že je zadarmo, ale ještě tam dostanete čas s rumem či slivovicí nebo svařáček zdarma. Alespoň tak to bylo v březnu. Tuším, že tu někdo psal, že v létě jsou koktejly. Tak uvidíte, co vám nabídnou v říjnu 😉

len
24. zář 2010

V říjnu byl svařáček. V listopadu pán povídá, že je čaj, tak jsem trochu posmutněla, ale on vytáhl lahev vodky a důkladně mi ho vylepšil 😀

Jinak plynové injekce jsem měla taky, prý to výborně prokrví tu bederní oblast. A za jednu cenu ti to napíchají tam, kam je třeba, takže třeba já měla jen do beder, jiné paní podle celé páteře a klidně si myslím, že někomu můžou kromě beder obpíchat i koleno 🙂