Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

consti
9. lis 2010

@maartanek šance určitě jsou, ale domluv se se svým doktorem! S ním bys to měla i vše vyřídit. Můj doktor je docela opatrný, takže mi řekl, že odjezd až tak za 3 měsíce a lázně si musíš vyřídit do roka po operaci. Jinak si myslím, že si je můžeš zařizovat už po operaci, dost holek jelo např. měsíc po operaci 😉. Šance podle mě je, zeptej se na to svého doktora a pokud se navíc snažíte třeba nějakou dobu o mimi, tak by to v tomto případě také mohlo být bráno jako indikace. Hodně štěstí 😉 .

benetka
16. lis 2010

Já jsem byla ve Františkáčích před 5 lety leden/ únor a bylo tam moc krásně, Procedůry taky dobry až na "plyn" (sedění na plynovém WC - zvláštní pocit) a bahenní koupele voda měla 40 stupňů a to moc příjemné nebylo zdálo se nám, že má tak 100. Celou dobu jsme měli krásně bílo sníh tam byl čitstý protože do centra nemůžou auta a teploty tehdy byly i -10 tak jseme se museli teple oblíkat a pak na procedurách zase všechno dolů a pořád dokola. S holkama jsme navštevovaly tamní cukrárny a bylo nám fajn i když v létě to tam bude určitě super. Ráda na to vzpomínám.

terinda
16. lis 2010

Mně se plyn i bahno líbily, ale zase mi přišel horký vosk na ruce 😀
A super jsou šlapací bazénky a uhličitá koupel 😉
Taky je dost prostoru pro cvičení 😉

b.e.r.u.s.k.a
17. lis 2010

@benetka @terinda holky děkujeme za informace,jedeme taky přelom ledna a února,tak doufáme že to tam bude dobré,léto je sice lepší,ale co už.Alespoň bude čas na cvičení a vylepším si postavu,je to už potřeba a doma není tolik času

maja3.s
18. lis 2010

Holky, je tu ještě někdo, kdo vyráží v lednu do František? Teda krom andinka22 s tou už počítám 😀 Vyrážím od 16.1.do 13.2. a už se začínám pomaloučku těšit 😉

elana
18. lis 2010

@b.e.r.u.s.k.a myslím že léto neni určitě nejlepší, ty procedury vesměs dost prohřívají a není větší žůžo, než přijít lehce vymrzlá a sklátit se do horkého bahna a nechat se pak zabalit do vyhřátého prostěradla 😵

ve třicítkách by mě to dost otravovalo, blééé 😝 takže myslím že podzim, zima, jsou do lázní tohoto typu bezva, já byla loni v říjnu a dokonalý 😵

tak se těšte a užívejte si to tam, hrozně to uteče 😉

b.e.r.u.s.k.a
18. lis 2010

@maja3.s já se k vám hlásím,jedu s andinkou 😀

@elana a vidíš takové plus zimních lázní mě vůbec nenapadlo.Já bych to asi v létě nedala 😉

maja3.s
18. lis 2010

@b.e.r.u.s.k.a ...jo tak to jsi ty ta její spolubydlící 😉 Supr...tak se na vás budu těšit 😉

b.e.r.u.s.k.a
18. lis 2010

@maja3.s jj Maji to jsem já,no snad mezi vás mlaďošky zapadnu 😀

maja3.s
18. lis 2010

@b.e.r.u.s.k.a no, pokud vím, tak Andy psala, že jsem nějak stejně mladé 😀
Takže bez obav...určitě zapadnem všechny tři....

b.e.r.u.s.k.a
18. lis 2010

@maja3.s a jak jsi na tom s vyřizováním,už máš schválení?

maja3.s
19. lis 2010

Jo...včera mě přišel zvací dopis z lázní, tak teď už jen si to zařídit v práci...

andinka22
19. lis 2010

Hezké ránko holky,
právě jsem dorazila z noční a jdu chrupkat.

@maja3.s jasně že jsme stejně mladé. 🙂
@b.e.r.u.s.k.a a co ty, už sis odnesla žádost na pojišťovnu? Brali ti ještě tu krev a moč, jak jsi psala?
@elana tak taková výhoda zimy by mě fakt nenapadla, ale je fakt, že ve vedrech si dát ještě horké bahno, tak to bych asi nedala.

No bude to fajn i v zimě, že holky?
Už se začínám těšit, tak teď už jen čekat, jestli lázně schválí.
Hezký den, já jdu spát.

andinka22
19. lis 2010

@maja3.s tak to bylo rychlé. Tak to jsem zvědavá, kdy mě přijde nějaký dopis. Jak dlouho ti to schválení trvalo? Ty sis to z nás dávala na pojišťovnu nejdřív.

maja3.s
19. lis 2010

@andinka22 ...písnu "mejlíka" 😉

b.e.r.u.s.k.a
19. lis 2010

@andinka22 v pondělí jdu na krev a doufám,že v pátek už to bude a přes víkend by mi to mohla doktorka vyplnit,no uvidíme

andinka22
19. lis 2010

@b.e.r.u.s.k.a to je fakt zajímavé mě mudr. akorát změřil tlak. Říkal, že jim dodá papíry z laparoskopie a předoperační mi dělal on, tak že tam něco napsal. Jinak prý, že není nic potřeba, že by neměl být problém. Akorát se ptal, jestli jsem kuřačka, že prý se na to taky dost dívají. No a ještě jsem musela napsat dopis, že mám předběžně rezervované ubytování a název hotelu. Tak snad Ti to už vypíše a budeš také čekat na schválení.
Měj se krásně. 🙂

@maja3.s díky za mailíka, hned jsem ti odpověděla. 🙂

b.e.r.u.s.k.a
20. lis 2010

@andinka22 no já jsem na odběrech byla už strašně dávno,takže to neměla z čeho opsat.

lencaz
27. lis 2010

Ahoj holky,

tak se k Vám přidávám 🙂 už delší dobu čtu všechny Vaše příspěvky a jsem moc ráda, že takové fórum existuje. Dozvěděla jsem se tu spoustu informací, které nikde nevyčtete. Letos v červnu mi odstraňovali při laparoskopii cystu 6,5x8,5 z pravého vaječníku a při zákroku zjistili, že mám endiometriózu. Rozhodla jsem se tedy o návštěvu lázní. Tento týden mi konečně přišlo odsouhlasení a nabídka hotelu Pawlik-Isis s příplatkem 11.630,- což mi tedy přijde hodně. Co mě tam mate, je příplatek za stravu KLP 2.520,-, nevíte některá, co to je??? Stravu přeci hradí pojišťovna, ne? Mám schválenou komplexní péči. Taktéž bych se chtěla zeptat, zda některá nejedete do tohoto hotelu, nastupuju na pobyt 3.1. 2011, že bychom se tam potkaly???

steffi13
27. lis 2010

@lencaz -ahojky já byla letos taky Pawlik-Isis nebo spíš v Isisu a taky mě to stálo nějak takhle a to je tim,že budeš mít pokoj pro sebe a hlavně tam máš snídaně,obědy,večeře formou bufetu což v žádnymjinym hotelu neni a dost si tam pochutnáš mi co jsme tam byli holky tak jen jsme si chválily ty mňamky a to si platíš ubytování na 4týdny máš tam aquaforum který máš když si ubytovaná v hotelu zdarma takže si tam můžeš jít plavčit jakou koliv hod.a nemusíš se oblékat a přebíhat jen jdeš přes chodbu až do aquafora pěkně v teplíčku..pojišťovna ti hradí všechny procedury na 4týdny ti by tě stáli třeba 30tisnebo i víc tak si myslim,že to neni tolik platit za ubytko na 4týdny ale jsou tu holčiny co měli i za méňě ale o to ty pokoje a vybavení neni takový a já si řekla,že když už se jdu láznit na 4týdny tak ať si to užiji se všim všudy..my co jsme tam byli tak jsme si to moooc užili a řikali pokud ještě někdy tam tak jedině Pawlik-Isis 😉a nebo i Tři Lilie jsou fajn..koukni na stránky františkových lázních..Přeji ti hodně štěstí hnedka bych tam jela znova poznala jsem fajn holčiny co jsme poznala tady a pak osobně 🙂

andinka22
27. lis 2010

@lencaz ahojky, tak to se v lázních určitě potkáme, já nastupuji 16.1.2011 do hotelu Dr.ADLER. Já jsem domluvená s jednou kočkou tady s fóra a budeme mít dvoulůžkový pokoj 1. kategorie a doplatek mi přišel 4900.-Kč.
Pak s náma jede ještě další kočka tady s fóra. Takže už budeme čtyři, tak neboj bude nás víc. Už se začínám moc těšit.

saralinda
28. lis 2010

@lencaz jestli ti doplatek přijde moc, tak jim klidně zavolej a domluv se s nimi, aby ti nabídli jiný hotel. Já byla v Adleru a byla jsme moc spokojená.

elana
28. lis 2010

souhlasím se Saralindou...jako ty švédský stoly v Pawliku jsou určitě fajn, ale je to dvousečná zbraň, mně třeba zas naprosto vyhovoval ten výběr jídel v Adleru, kde to bylo sice servírovaný, ale díky číslům diet jsem věděla, že se nebudu ládovat jak německej důchodce v Pawliku (a že se znám a ládovala bych se a plavat bych nechodila 🤐 ), a protože jsem si často volila i stravu typu redukční nebo racionální dieta, jela jsem z lázní o 5kg lehčí 😉 a to fakt jen díky jídlu a procházkám, žádnou jinou aktivitu jsem neprovozovala.

elana
28. lis 2010

jo a co se ubytování týče, tak v Adleru je spousta jednolůžáků a vybavení je naprosto stejné, jak v Isis, jiný druh nábytku, ale nic nechybí ani nepřebývá (vím, chodila jsem tam za Len). Já si myslím, že jediná výhoda předraženého Isis je v tom Aquafóru, kdo je vodník, tak tam se to fakt !! vyplatí, já měla máčení i tak dost a ani bych tam nepáchla 🙂 , ale to má prostě každá jinak...

b.e.r.u.s.k.a
28. lis 2010

@elana jé tak to by bylo skvělé,kdybych přijela z lázní o nějaké to kg lehčí 😀 😀 😀

elana
28. lis 2010

@b.e.r.u.s.k.a 🙂 jestli jedeš do Adlera (Radbuzy, Tří růží, to jsou jeho depandance, jídelna je ale v Adleru), tak se to fakt dá, u oběda i večeře je výběr ze 4 chodů a u každého jídla je čísílkem poznamenaná dieta, racionální je tuším 3, redukční asi 8, už nevím, je tam k tomu legenda 🙂 ...jako porce jsou slušné, nikdy se člověk neodvalí od stolu že ho bolí břicho...ale nikdy jsem zároveň neměla hlad...hodně dělá taky to, že v Pawliku je i sladký raut a tomu se těžko odolá, tady obden se střídá ovoce a zákusek a z toho se tak přibrat nedá 😅 jak tam z těch lákavých dortíčků, kde stačí jen natáhnout ruku 😉 ...jako kdo má pevnou vůli, proč ne, já bych na to fakt neměla a tak mi Adler vyhovoval.

b.e.r.u.s.k.a
28. lis 2010

@elana El měla bych jet do Adlera,jen ještě čekám,kdy mi doktorka konečeně vypíše papíry,abych si je mohla odnést na pjišťovnu a pak to snad pofrčí a schválí mě

elana
28. lis 2010

@b.e.r.u.s.k.a tak ať už hejbne a můžeš frčet, bezva 😵

ladus77
28. lis 2010

@lencaz je to tezky radit, ja taky byla v Isisu se Steffi co ti uz psala a zase bych jela jenom tam. Ale v Akvaforu jsem fakt byla kazdy den, takze pokud bys to nevyuzila tak nevim.
Jidlo bylo uzasny, proste mnamka, muzes si vybrat co chces a kolik chces, takze za to i ten priplatek. Vzdycky tam bylo na vyber i neco dietniho, kdyby jsi chtela trosku zhubnout. Zalezi na pevne vuli, ovoce a zeleniny vzdycky kopec, zakusku teda taky 🙂 No, tezko radit, musis si to prebrat sama. 🙂 Ja tam teda nepribrala, ale moc si to uzila!
Hlavne holky at to pomuze tomu cemu to pomoct ma, to je to nejdulezitejsi 🙂

len
29. lis 2010

Lenco, těžko říct.
Já byla v Isisu, doplácela jsem 9000. Výhoda byla, že to byl jednolůžák, Aquaforum neomezeně zdarma (pod jednou střechou! v zimě k nezaplacení) a pak to jídlo. Jak píše El, je to dvojsečná zbraň. Výhodou je, že vybíráš až na místě, na co máš od pohledu chuť (tj. něco krásně zní a jinak to pak vypadá naživo, že najednou dostaneš chuť na to, co má soused, znáš to), taky neomezené množství pravidelně obměňovaných několika druhů salátů, místo přílohy si můžeš dát teplou zeleninu nebo ten salát, jídla jsou taky označena kódy diet, takže víš, do čeho jdeš, nandají ti toho přesně tolik, kolik si řekneš... Což je zároveň i ta nevýhoda, protože pokud ráda jíš a nemáš pevnou vůli jíst superzdravě a málo, tak je to tak dobré, že asi budeš muset jako já chodit každý den plavat, abys nenabrala 😀 Vrátila jsem se domů stejně těžká, jako jsem odjela, ale vzpomínám na to moc ráda 🙂
Protože jsem vodník a ráda jím, jinam bych nejela. Jsou-li tvé preference jiné a/ nebo je pro tebe doplatek moc vysoký, neměl by být problém zavolat jinam a domluvit si přesun.