Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

ahojkyholky
2. bře 2011

Ahoj,

@andinka22 díky za odpověď.

Tak už mám u sebe doporučení z car a v pátek ho nesu k praktikovi,ten mi vyplní žádost a tu si raději osobně odevzdám na pojišťovně,že?Také mám předběžně zamluvený pobyt v Adleru a tak vyhlašuju květen,holky kdo se ke mě připojíte?

A vás zkušených se zeptám byla jste některá v lázních svým autem,jak je to s parkováním?

radulka1
2. bře 2011

@ahojkyholky já se připojuji, měla bych tam jet koncem dubna a trávit tam květen 😉 bydlet budu v Isis, ale také ještě mě čeká odeslání na pojišťovnu. Doporučení mám, tak jen to schválit.

ahojkyholky
2. bře 2011

@radulka1 tak to mě těší,já mám předběžný termín od 10.května to ty už budeš vědět co kde a jak a já se ráda přidám.

andinka22
2. bře 2011

@pepina74 já měla komplexní péči a od asi za 14 dní jsme věděla, že mám lázně schválené. Zkus si zavolat na pojišťovnu, pokud jsi nedočkavá. 🙂

andinka22
2. bře 2011

@ahojkyholky já autem v lázních nebyla, ale před Adlerem bylo parkoviště, kde jsi mohla parkovat a platilo se 60,- Kč na den. Takže holky co tam byly autem, tak vím, že říkali, že parkovali na neplacených místech.

andinka22
2. bře 2011

@radulka1 a @ahojkyholky tak si to v lázních užijte, v květnu tam budete mít krásné počasí, takže užijete i spoustu výletů.

ahojkyholky
2. bře 2011

@andinka22 hm, to se mi zdá dost,jenže tam asi moc těch neplacených míst nebude,že?Někdo tu psal,že i u toho aqufóra už je to placené a kolem asi žádné sídliště není,viď?Nemám teda vůbec představu jak to tam vypadá.

andinka22
2. bře 2011

@ahojkyholky je to menší městečko, takže za týden to budeš znát křížem krážem. No sídliště jsme tam fakt nepotkali. 🙂

len
2. bře 2011

Asi by se dalo zaparkovat někde dál ve městě mimo tu lázeňskou zónu, ale pak by auto stálo bůhvíkde mimo dohled a byl by to k němu kus. Takže je v podstatě několik možností:
- zvážit, zda auto opravdu potřebuji (valná většina zajímavých věcí je pár stanic vlakem či busem), pokud ne, tak zda se tam dopravím vlakem nebo busem nebo mě tam někdo odveze (ale pak zpáteční cesta z Havelbrodu a pak zase návrat na odvoz vyjdou tak na litr odhaduju),
- pokud ano a chci ho mít na očích a po ruce, obětuju nějakých 1700 za pobyt,
- nechám ho stát mimo lázeňskou zónu, neměl by být problém místo najít, bude to sice kousek cesty, ale zadarmo.

Chlap za mnou jezdil každý víkend, ale to se ještě mohlo parkovat u Aquafora zadarmo. Ale výhodu to mělo - o víkendu jsme jezdili na velké výlety (do Mariánek, na Loket...), máme jen jedno auto, takže ho přes týden mohl používat, no ale zas to dojíždění stálo prachy 😒

kuc
3. bře 2011

Děvčata my když jedeme autem z Chebu tak většinou parkujeme u sadů ( tam jak jsou zástávky busů) je tam něco málo
neplacených míst ale málokdy se chytáme, potom v ruské ulici a u městského úřadu a kolem nádraží je to zatím neplacené

pepina74
3. bře 2011

čau holky, svou netrpělivost jsem ukojila tím, že jsem uhnala pojišťovnu o schválení a pak jeden telefonát do lázní a bylo to. Nástup ve FL 26.4. .... kdybyste některá měla stejné datum a byla z Brna, vzala bych auto.

andinka22
3. bře 2011

@pepina74 no vidíš, to byla teda rychlost. 🙂 Škoda, že jsi nejela v lednu, jsem od Brna, tak třeba se nějaká kočka do dubna najde. Ve kterém láz.domě budeš nakonec ubytovaná? 🙂

ahojkyholky
3. bře 2011

@kuc díky za tip,stejně se ještě před odjezdem určitě ozvu a budu sondovat aktuální stav.

@pepina74 škoda,že tak brzo,mě by si mohla nabrat cestou,ale nebojme se vlka nic,nějak to dopadne.Na pojišťovně ti řekli,že to máš schválené a v lázních sis jen potvrdila hotel a termín?

pepina74
3. bře 2011

@andinka22 - budu v Adlerovi, resp. v nějakém depandancu Tři růže, dvoulůžák s příslušenstvím, bez doplatku
@ahojkyholky - z pojišťovny (včera jsem to tam nesla) mi dnes zavolali, že to mám schválené a dali mi číslo na objednávkovou kancelář ubytka ve FL, abych si domluvila termín. A protože pro mě byl důležitější brzký termín než kvalita ubytka, tak mi našli ten nástup 26.4. Teď mám čekat 2-3 týdny na podrobné instrukce (pošlou je mailem).

jsem moc ráda, že mi to takhle klaplo. Jo a mám komplexní péči a to i přesto, že mi gynekolog v návrhu zatrhl jen příspěvkovou.

ahojkyholky
3. bře 2011

@pepina74 tak to máš termín na stejno s radulkou1,já mám od dr. napsaný návrh na komplexní péči a tři zdravotní indikace,zítra jdu k praktikovi tak uvidíme.

andinka22
3. bře 2011

@pepina74 tak to je hned vedle Adleru. 🙂

sarah361
3. bře 2011

ahoh děvčata, už nějaký čásek pročítám diskusi. v září jsem byla na operaci - kromě pravého vaječníku vše pryč - bylo to preventivní, na levém vaječníku byla cysta. Z histologie se ukázalo, že to byl mucinosni cystadenom, dr. gynekolog řekl, že předstádium nádoru. Měla jsem obrovské štěstí. V úterý jsem odevzdala lázeňský návrh - Tři růže (ADLER),jednolůžák, s nástupem - tedy doufám, že to vyjde - 22.5. 😲 . Kdybyste tam některá byla 🙂 mohly bychom někam zajít. Ve Františkových jsem ještě nikdy nebyla 😅

pepina74
3. bře 2011

@sarah361 - supr, můj rozlučkový večírek bude tvůj uvítací, už teď se těším 😀 . Budem sousedky

😀 přes chodbu.

radulka1
3. bře 2011

@pepina74 no vidíš, já nastupuju 27.4. , takže se nám to začíná rozrůstat a určitě se do dubna ještě někdo najde 🙂

sarah361
4. bře 2011

@pepina74 No skvělé - aspoň mě zasvětíš do tajů Františkových lázní 😎 - tedy, jestli mi to pojišťovna přiklepne. Už jsi někdy byla na tomto ubyt. zařízení?? Já si zjišťovala, jestli tam je televize a byla jsem ujištěna, že ano. Nechtělo by se mi do společ. místnosti. Ještě přemýšlím, jestli si nezaplatím parkovací místo, ale jsou to další penízky 🙄 , raději bych si to utratila za něco jiného. Ale neznám to tam a hledat v bočních uličkách místečko se mi moc nechce. S jakou diagn. tam jedeš?? Tedy, jestli chceš odp. - jinak mám soukromý - s.zw@centrum.cz 🙂

vysocanka
4. bře 2011

Holky lazne sou super, ja na ne peju ody uz dva roky skoro 🙂)))))))))))))radne si to uzijte!!!!

bekyna
4. bře 2011

Ahoj holky, 🙂
ani mezi vás už nepatřím. Poprvé jsem sice byla ve Františkových Lázních kvůli gynekolog. onemocnění a teď mám tři dospělé děti. Nyní tam jezdím, protože jsem nemocná na srdce. Byla jsem v několika lázeňských domech, i ve Třech růžích. Třeba se budete chtít na něco zeptat , ráda odpovím. V F.L. se mi vždycky líbilo a letos tam pojedu asi naposledy. ☹

sarah361
4. bře 2011

@bekyna - Ahoj, já mám taky dospělé děti, jak to, prosím pěkně, vypadá ve Třech růžích (tedy myslím u ADLERA 🙂 - mám jednopokojový v přízemí - tedy myslím u ADLERA 🙂, taky tam budu asi jenom 1x, ale třeba vyhrajeme ve Sportce... 😖 . Se srdíčkem držím moooc palečky, ať pěkně tiká

bekyna
4. bře 2011

Sarah, děkuju za přání. Já jsem byla ubytovaná ve Třech růžích, je to depandance patřící k Adleru. Po příjezdu půjdeš na recepci Adleru. Tam ti dají klíče od vchodu a pokoje u Tří růží. Je to za rohem a není tam recepce, můžeš chodit kdy chceš.
Potom jdeš k sestřičkám na Adler, dají ti termín k doktorovi a ten napíše procedury. Některé jsou v Adleru, jiné v Císařských nebo v Luisiných Lázních. Všechno je blízko. Adler je u parku a kousek přes park je Akqaforum, vedle Císařské Lázně. Luisiny jsou přes hlavní Národní třídu, taky blízko. Ubytování je dobré, jídlo v Adleru také.
Teď jsem dočetla, že jedeš 22.května. Škoda, že se nepotkáme, já mám termín 19.4.- 17.5. A tu diagnozu jsem měla tehdy jako ty, i stejnou operaci. Je to už už hodně let a všechno je v pořádku. 🙂
Tak ať se ti ve Františkových Lázních líbí!

sarah361
4. bře 2011

@bekyna - mockrát děkuji za nádherné přání, taky je mi líto, že se spolu nesetkáme, myslím, že bychom si skvěle rozuměly 🙂. Ukázala bych ti fotky mé roční vnučky Terezky, už každým dnem začne chodit - je zlatíčko. Říkám všem kolem sebe, že to je moc dobře, že se rodí děti, člověk zapomene na vše špatné a umí se zasmát a radovat se.
Taky ti moc děkuji za supr detailní popis ubytování. Myslíš, že kdyby za mnou přijel manžel, že by se dalo, aby tam mohl být se mnou?? Byl poblíž kdysi na vojně, tak bychom to objeli vše. Navíc se kousek narodil můj tatínek, tak se tam chci také zajet kouknout 🙂.

bekyna
4. bře 2011

Sarah, já myslím, že to nebude vůbec problém, aby za tebou manžel přijel a mohl tam s tebou být. 🙂

sarah361
4. bře 2011

@bekyna Bekyno, mockrát děkuji za vyčerpávající odpověď - byla jsem v Jeseníku a taky nebyl problém 🙂

bekyna
4. bře 2011

Sarah, užívej si vnoučátko, je to asi nejkrásnější část života. Já to vím, mám jich sedm a mám pěkné vzpomínky. Nejmladší má teď sedmnáct let. Všechno bylo moc hezké a rychle to uběhlo. Jsem ráda, že jsem tenkrát byla na té operaci.
To jsem měla jednoho dvouletého vnuka a jsem ráda, že jsem šla včas a všechno dobře dopadlo. 🙂

sarah361
4. bře 2011

@bekyna Holka, to ti tedy gratuluji, že je vše v pořádečku. Mě onemocněla maminka - i přes pravidelné preventivní prohlídky u lékařky na gyn. - v děloze 2 druhy nejzhoubnější rakoviny. Loni v dubnu to začalo - telegram po odebrání vzorků - okamžitá operace, ale bohužel laparo - pak ozářky (nikdo nám neřekl, že na tuto diagn. nezabírá chemoterapie a maminka si myslela, že to už s ní vzdávají a šetří na ní) a pak čekání. V prosinci zatím nic nebylo. Bohužel u diagn. leiomyosarkom jsou LÉTA skoro zázrakem. Zatím mamča v pohodě, doufám, že to tak zůstane. Tak jsem přešla k jinému gynek., tomu se nelíbila má cysta, že se přes půl roku nehýbe - preventivní operace.. a zbytek jsem už psala. Víš, říkala jsem si, že mě tady ti nahoře ještě chtějí 🙂 .. Jinak ti gratuluji k tolika vnoučátkům a doufám, že nevadí, že TYKÁM 😎.

sarah361
4. bře 2011

@vysocanka Vysočanko, díky - jak jsem psala, DOUFÁM, že to vyjde, jsem už celá natěšená 🙂, a jestli vyjde, budu užívat a užívat - hlavně ten klid a nemusím vařit a uklízet.. nikdo neprudí 🙂