Červený flek na kůži. Poradíte, prosím?

martinroman
5. srp 2022

Dobrý den, 2 týdny zpět se mi udělal flek pod bradou.. byl jsem u dr predepsala mi krém ( imacort ) a do týdne zmizelo. Prý to je ze slunka.. o týden později se mi udělal flek u kolene.. Švédi to, v pondělí jsem byl na krvi ( preventivka ) a ekg. Prý všechno v pořádku. Nohu mažu tím samým krémem.. ale zajímala by me příčina.. klíště jsem neměl.. a to by asi poznali stejně z krve.. děkuji za rady

lentilkah
5. srp 2022

Vypada to na kozni plisen.

palja
5. srp 2022

@martinroman taky mi to přijde jako plíseň. Nemáte třeba doma zvíře? My jsme takhle chytli plísně od kočky 🤦‍♀️

martinroman
autor
5. srp 2022

@palja máme kočku.. ale je venku

natysnovec
5. srp 2022

@martinroman me to prijde jako lupenka 🤷🏼‍♀️takove flicky ma muj bratr...

blka
5. srp 2022

Spíš ta plisen. Lupenka úplně nesvedí (aspoň mě ne), plisen ano.

martinroman
autor
7. srp 2022

@lentilkah mohu se zeptat na příčinu vzniku a jak se. Toho zbavit? Mám pokoj v podkroví a je fakt ze tu je horko a nepřijde mi ze by tu nejska plíseň byla..

palja
7. srp 2022

@martinroman ale to je kožní plíseň. My jsme na to měli clotrimazol mast a pokud je to z té kočky, tak prelecit i jí, plíseň se jinak může vrátit.
Jinak já jsem psala že to vypadá jako plíseň, jestli to opravdu je, nevím, nejsem lékař. Chtělo by to zajít k lékaři, abyste neléčil třeba něco a přitom je to něco jiného. Zkušený obvoďák by to měl poznat, jinak kožní lékař.

lentilkah
7. srp 2022

@martinroman Dohledej si na co je ten imacort, ale jestli pomohl na ten prvni flek, pomuze asi i ted.
Jinak z ceho to je tezko rict, tech pricin muze byt vic- opet google- kozni plisen a vyjede ti toho mraky.

luciibandy
9. čer 2023

@martinroman nevíte co by to mohlo bejt? Mam fleky na stehnech

Nedavno jsem se opalovala ale nepříjde me to ze slunce