Citalec. Je někdo, kdo při něm normálně fungoval?

31. říj 2023

Ahojky, 8 let jsem brala pol. dávku Mirtazapinu (po porodu nespavost, dle dr dávka spíše placebo, ale větší dávku jsem nesnesla.
Me to pomáhalo, vše bylo docela OK, až měsíc zpět po prásku vždy začalo šílené bušení srdce, úzkost.
Prasek jsem přestala brát a najednou to přestalo, ale začala jsem být hrozné unavená, fakt šílené, pocit občas na omdleni, mám navaly, první týden nejhorší, ale porad nic moc. Funguji normálně, ale cítím že to nejsem já.
Včera jsem byla u psychiatra a ten mi dal Citalac - měsíc 5mg, pak že uvidíme.

Všude samozřejmě čtu, jak první týdny se nedalo vydržet, je tu někdo, kdo tu normálně fungoval a chodil do práce, staral se o děti, domácnost?

Celých 8 let jsem byla docela OK, občas nespavost, 1x za 3 tydny úzkost, kvůli tomu jsem nechtěla ani druhé dítě raději, brala jsem to tak, jak to bylo. Říkám si, kéž by mi Citalec pomohl úplně ale mám hrozný strach si ho vzít …🙈

veronicka89
31. říj 2023

A proc ted potrebujes leky ?

Pokud nemas nejake starosti problemy psychicke stresy , soustredila bych se na zdr. Zivotni styl, pohyb, jidlo...treba i bylinky a muziku a vysadila sragory ktere prece vubec nepotrebujes...

A jeste k tomu ze 8 let beres neco takoveho bez vysazeni jen kvuli nespavosti po porodu ?

To je silene ne?

autor
31. říj 2023

@veronicka89 snažila jsem se vysadit samozřejmě několikrát, pokaždé při vysazeni přišla nespavost, snažila jsem se i 3 měsíce vydržet, ale neslo to, byla jsem chodici mrtvola.
Teď teda poprvé spím, co jsem vysadila, což je pokrok za ty roky, ale přišly prave ty stavy, kdy mi je na omdleni, jsem úzkostná, občas bušení srdce a silena únava. Trvá to už měsíc a chci zase fungovat normálně …

drep
31. říj 2023

Ony tyhle stavy jsou při nasazení/změně antidepresiv bohužel normální a obyčejně to tak ten měsíc trvá

lilian2111
31. říj 2023

To vypadá že ty stavy jsou ataky..
Já sw přiznám, nasazovala jsem Citalec taky na 5mg a byla jsem ty dva týdny úplně mimo 🫣 ale já měla asi horší problémy než ty bych řekla 🙂 teď ho beru rok 10mg a ulevilo se mi neskutečně. To už teda po měsíci užívání. Neboj se toho, chvíli se vydrží a pak se ti uleví. 🙂

autor
31. říj 2023

@lilian2111 a jak dlouho jsi brala těch 5mg?
A brala jsi něco navíc během těch 2 týdnu nebo jsi zvladala? ☺️

fatal_error
31. říj 2023

Davka 5mg je imho placebo. Ted zrovna ho bere muj blizky clovek na uzkosti a mel tyden 10 a 10, cili 20 denne a ted uz ma 20 a 20, cili 40 denne.

Ja ho brala na socialni uzkosti nekdy pred cca 15 lety, ale uz si bohuzel nepamatuju tu davku.

lilian2111
31. říj 2023

Chvilku, řekla bych tak týden, pak jsem navýšila na 10mg. 🙂 a měla jsem doma neurol, ale vydržela jsem

lilian2111
31. říj 2023

@fatal_error Placebo to určitě není, u 10mg se začíná úplně běžně na 1/2 a vím že NÚ se mohou objevit už u takové dávky.

fatal_error
1. lis 2023

@lilian2111 asi chce ta doktor zacit radeji pozvolna, ale 5mg na mesic, to je hodne zvlastni. SUKL uvadi prvni tyden obvykle 10, potom zvysit na 20.

Dospělí: Doporučená denní dávka je 20 mg citalopramu podaná jednorázově. V závislosti na průběhu léčby může Váš lékař dávku v případě potřeby zvýšit až na maximálně 60 mg denně. Dospělí: Během prvního týdne léčby se doporučuje užívat 10 mg citalopramu denně v jedné dávce a potom zvýšit dávku na 20 mg denně.

https://www.sukl.cz/download/pil/PI22512.pdf

fatal_error
1. lis 2023

@fatal_error ten doktor, jezis, ne ta, pardon