CMV virus. Má někdo nějakou zkušenost?

kapr
1. pro 2008

Ahoj všem,
zakládám nové téma, protože se mi nepodařilo najít někde tento problém z imuna. Má někdo nějakou zkušenost, se kterou se se mnou podělí? 🙂
velmi děkuji

kapr
autor
16. bře 2009

Ahojky, na to bohužel neodpovím, protože mám stejný problém. Už půl roku mám pozitivní CMV, nedoporučují mi otěhotnět. Až nyní mě poslali na infekční. Tak uvidím co tam. Ale nemám žádné příznaky. ☹

kapr
autor
19. bře 2009

Kouknete sem někdo, kdo máte nějakou zkušenost? když už jste něco podobného zažili? Potřebuji podporu 😉 Díky všem dosavadně zúčastněným 😀

denisocka
27. bře 2009

Ahojte.ja mam temu o synovi v batolatach-tazka porucha imunity.od asi polroka som si u neho vsimla hrcky na krku,do roka bol fit,od tretej hexa vakciny chory kazde 2tyz.horucky,vkuse cervene hrdlo,uzlinky,unaveny..a imunita skoro nijaka,a lymfocity v KO 2x viac,az 80%.dnes sme 4.den na diagnost.lieceni v smokovci a mame prvy vysledok-prekonane CMV,Tusim 2druhy,uz neviem.takze to vysvetluje vela,len skoda ze to tak dlho trvalo

garonka
7. zář 2009

ahojte tehuľky, oprašila som tuto temu 🙂 najde sa tu najaka ktorá ma v tehotenstve pozitívny CMV ? ja som si dnes bola pre výsledky a kuk mam pozitívny a vraj i protilatky mam, no som z toho jeleň 😔

garonka
7. zář 2009

veľmi by mi pomohlo keby sa tu nejaka tehuľka našla ja som z toho normalne hotova 😔

sisipetka
7. zář 2009

Garonka ja mam prekonane CMV a protilatky v tele na stalo (neviem kedy som prekonala - este niekedy v 2007, ale protilatky to dokazuju). Na infekcnom mi akurat povedali, ze uz to nie je primovirus, takze to nie je v danom pripade - tehotenstve - nebezpecne. Dolezite je mat protilatky, ktore v tebe koluju a vlastne aj v krvi babatka - co je vlastne dobre, lebo je chranene. Vela Ti neporadim, ale ked som pozerala na moju dr. ako puk, tak mi povedala, ze tento virus ma kazdy druhy clovek v sebe, resp. protilatky na neho...tak sa mi ulavilo a priznam sa, teraz sa tym nezapodievam. Dolezite je sa starat o svoju uminuty a byt co najmenej chora, lebo pri oslabenom organizme sa zvysuju hodnoty tychto virusov....
Skor by ti pomohol kompletny nazor dr., ze ako si na tom Ty....lebo cisla a vysledky nie vzdy povedia vsetko. JA som Ti dala len laicky pohlad z toho, co som pochodila po lekaroch a ako sa k tomu vyjadrili....

garonka
8. zář 2009

sisipetka

jej si veľmi mila ako si mi doppdrobna rozpisala, aj som sa ukľudnila troška 🙂
Inač dnes som bola na poradni, tak sa doktorka pozrela na tie všetky výsledky z nemocky, a že nemam robiť paniku, ten CMV som prekonala ale je dôležite, že mam protilatky, a aj to aby som nedajbože ochorela, chrípku dostala, a ten vírus ma v sebe 70% ľudí a niektorí ani o tom nevedia. No tak som zvedava ako to bude so mnou ďalej...... 🙂

garonka
14. zář 2009

no dnes na gastre ma lekár riadne vystrašil, že ten vírus v sebe zrejme mam, poslal ma na morfologicky utz, ja som cela rozklepana či bude všetko OK. Takisto aj za infektologom musím zájsť 😔 nerozumiem každý lekár ma asi iny meter ale reakcia mojej doktorky ma prekvapila, že čo robim paniku 😠 a popritom to nieje sranda ☹ ak som veľmi veľmi zvedava ako dopadne utz a všetko ďalej normalne sa bojím už všetkého ☹

kapr
autor
14. zář 2009

Ahoj Garonko,
Sisipetka to řekla správně.
pro tebe by tento virus již neměl být nijak nebezpečný.
To že se nejedná o primovirus, potvrzují protilátky, které rovněž máš. Hladina může být zvýšená z důvodu oslabenější imunity. Nicméně miminku by již nic hrozit nemělo. 😵

kapr
autor
14. zář 2009

Podívej se na první stránku, tak jsme to okopírovala...... 🙂

garonka
14. zář 2009

ahojky kapr ja sa ozaj snažím byť v kľude nemyslieť na zle veci snaď to nieje nič hrozne. No všetko som prečítala a aj ty maš ten CMV? či si ho prekonala? a o babenko sa snažíte?

kapr
autor
15. zář 2009

Tak to je super 😉 že na to nemyslíš.
Ano já jsem měla CMV primovirus v počátku těhotenství a o miminko jsme přišli.
Další těhu zatím nebylo, aktivně se snažíme.
V současné době ho mám překonaný, ale pořád ve mně samozřejmě zůstane.
Takže hlavu vzhůru 🙂

zucana
16. zář 2009

baby len by som chcela pridat prispevok...
ja som tiez prekonala CMV v minulosti a mam protilatky a volala som s lekarom a povedal ze tym padom som imunna, ze to uz nemozem dostat....je to ako s toxoplazmozou alebo inymi aj ockovacimi latkami....ked mate protilatky tak by ste ho uz nemali dostat...
ja som napr.ockovana proti zltacke B a taktisto mam protilatky cize akoby som ten virus prekonala....

hiva
19. led 2010

ahojte...ja som teraz v 10 tt tehotenstva....minuly tyzden som bola na dovolenke so sestrou a jej 3-rocnym krpcom....no a dnes som si od nej nasla uzasny e-mail....den predtym, ako sme isli na dovolenku bola s nim u doktora lebo mal zvysenu teplotu...doktor mu zobral krv a dnes sa dozvedeli vysledky....maly ma CMV ☹ ....mne ide robit doktor prve odbery krvi o dva dni....tak som velmi zvedava, ci som CMV chytila od maleho alebo nie.....a ak aj CMV mam, dufam ze som ho dostala uz predtym a nie teraz pocas tehotenstva....lebo o mimi sme sa snazili skoro 2 roky a nebola to jednoducha cesta 😖 ...neviete, v ktorom tyzdni robie odbery na testy na CMV?

kaleenah
1. lis 2011

Ahoj, citam teraz toto forum a momentalne sa mi chce revat. Prvykrat som dostala CMV ked som bola tehotna a o babatko sme prisli. Momentalne som tehotna druhykrat a chora som znovu, presne s rovnakymi priznakmi. Nemozem ziadne antibiotika, len lezim v posteli a bolave hrdlo liecim cajom a horou ovocia a strasne sa bojim.

mary78
8. lis 2011

Ahojte,
@kaleenah a si si ista ze to je ten CMV a ze si to chytila v tehotenstve, potvrdili ti to? Ja mam tiez pozitivny vysledok, doktorka povedala ze som ho prekonala pred tehu, ale ze to nie je ako toxo, ze sa to moze vratit..ked ja vobec netusim kedy som to prekonala, nemam nikdy ani chripku, iba nadchy 😒

jabluncanka
8. lis 2011

@kaleenah Jak dlouho jsi těhotná?? Existují i bezpečná ATB... 😉

stanushqa85
19. lis 2011

tak ja prispejem tiež svojou skusenosťou s tymto vírusom. Pred troma rokmi zistený zamlčený potrat 😔 a vraj kôli CMV virusu ,3/4roku čakania či sa protilatky budu znižovat, liečba podávaním vit.B12 do svalu, o mesiac kontrola na infektologií-dobra správa a cca po roku od potratu som bola zas tehotna a teraz uz mame zdravu dcerku 🙂 .
Inak pred časom som čitala jeden clanok, kde mamina chytila tento virus pocas tehu ani o tom nevedela a dieta malo po narodeni vela zdrav.komplikaci... 😢

kaleenah
5. zář 2012

Ahoj 🙂)) Ja som pomalicky aj zabudla, ze som tu pisala do diskusie taka strasne nestastna 🙂)). Ale mam vybornu spravu, babatko je absolutne v poriadku 🙂)).

jabluncanka
5. zář 2012

S tím CMV se to má tak = je to jako s herpesvirem,protože patří mezi herpesviry = tzn.překoná se,ale v těle zůstává.mně se aktivoval v těhu a o mimčo jsem přišla ve 25+1tt...ale ten B12 je dobrá volba...a taky doporučuju Wobenzym...

kaleenah
17. zář 2012

@kaleenah Este pripisem ten tyzden, o ktory ma tu ziadali, bol to 9 tt.

paryba
9. lis 2012

Ahoj, diskuze je již chvíli tichá, ale stejně přidám příspěvek. Infekci CMV mi zjistila pediatrička když mi dělala rozbor mm, kvůli pomalu se vytrácející novorozenecké žloutence. Našla aktivní CMV v mléce. Rada byla "Ihned přestat kojit"☹ Byla jsem z toho vyřízená, kojit tři měsíce jsem rozhodně nechtěla☹ konzultovala jsem s několika odborníky, někdo říkal není problém, kojte dál, někdo souhlasil s pediatričkou že následky mohou být nedozírné ( ohluchnutí, oslepnutí, mentální retardace dítěte). Nakonec jsem měsíc odstříkávala a čekala na testy,, jestli už virus bude pasivní, což začínal být, takže jsem po měsíci zase začala kojit, ale oslabením organismu dalším kojením se zase "zaktivnil"..takže jsem to zabalila. Asi jsem se nakazila kdesi krátce po porodu. Také jsem dostala informaci, že při dalším těhotenství budu sledovaná. Dnes jsem byla na testech a čekám na odpověď. Mám ale strach, že třeba dostanu odpověď, že TEĎ je CMS pasivní, ale co když dostanu rýmu, chřipku, až budu těhotná, neprobudí se mi zase? Mám z toho strach. No, tak jsem to tady vysypala, asi jsem nikomu nepomohla, jen jsem se vypsala z obav 🙂

ejuskaaa
26. lis 2012

Ahojte,moj maly syncek prekonal CMV virus na co prisli po 3 tyzdnoch,pocas ktorych sa trapil v 4O stupnovych teplotach,poslali nas aj do ba,kde sme lezali 10 dni,pred dvoma dnami nas pustili a dnes ma maly zas 38,5☹((((((boli sme u dr..nechape,ze zajtra mame ist na krv..mate niekto skusenost?mohlo sa sto vratit ci co znamenaju tie teploty?ine nic nezistli,nic ho neboli,len je unaveny..prosim pomozte mi!!!! 😢

hanul009
16. pro 2012

@brberka Ahojky , z rokůdravím. Moje zkušenost s CMV virem. Prodělala jsem před 2.lety a bylo mi 59. Čím později se prý projeví, tím má těžší formu. Měla jsem asi 2 týdny vysoké horečky, zvláště v noci. Myslela jsem, že ze mě odchází život. Tehdy mě dali na 12 dní na lůžkové infekční odd. Je to hroznej virus. Pak se mě hodnoty upravily, ale slabost přetrvávala ještě dlouho. Od té doby, každá chřipková viróza mě trvá měsíce, protože jak jsem se od děvčat rady dočetla. hladina při onemocnění cmv se zvyšuje.. Tak já trpím a potím se, mám rýmu atd. a jsem zvědavá kdy to přejde. pracuju ještě, takže se nemohu úplně doléčit. Také jsem objevila hrbolky za ušima a tlačily mě tam brýle. Dcery mi koupily Wobenzym na imunitu a tak jsem pár dní uř začala brát. Napíšu pak co je nového, co pomohlo a co ne. Když jsem se dočetla jak trpěly mladé maminy a jejich maličké , tak jsem z toho byla smutná. Ale věřím, že mladý organizmus je přece jen silnější a tak jim přeju moc, aby nad tim cmv potvorákem zvítězily.

hanul009
16. pro 2012

@hanul009 Ještě bych k tomu chtěla dodat, že jsem měla zvýšené jaterní testy u cmv, a v nemocnici , mě brali krev, kařdý den při horečce 39 +.aby zjistili diagnozu. Pak jsem dfostala nějaká antibiotika v kapačkách a pak pomalu horečky ustupovaly, ale únava ještě trvala dlouho.

saxana123
16. pro 2012

Ahoj ja som v apríli porodila synčeka ktorý bol ohrozený na živote kvôli cmv - skončil v nemocnici na pekne dlho, cmv narobil šarapatu na mozgu, cns .... zistili že mne v tehotenstve zaktivovalo cmv a vírus prenikol k malému. Inak, našla som super stránku stopcmv.org kde je všetko o tomto hnusnom víre popísané.

saxana123
16. pro 2012

@jabluncanka ATB jej nepomôžu proti cmv , na to treba antivirotiká

saxana123
16. pro 2012

@labus nie je pravda že ak to máš prekonané v minulosti, tak to nie je nebezpečné pre tvoje dieťa. Ja som toho živý príklad, mám to prekonané v detstve (možno v puberte?) a počas tehu mi to zaktivovalo a pekne zamávalo s maličkým, takže mi skoro zomrel krátko po pôrode, a stihol narobiť peknú šarapatu na synčekovi. Takže opatrne s tými istotami 😖

kapr
autor
17. pro 2012

@kaleenah Neboj, mělo by to být v pohodě. Je to nebezpečné pouze při prvním propuknutí.
Potom už máš protilátky a nemělo by se to na mimi nijak projevit 😉

kapr
autor
17. pro 2012

@saxana123 to jako vážně? Mne všichni ujišťují, že už by to mělo být v pořádku.