Co na bolavé bradavky od moučnivky?

hanule05
16. únor 2011

Ahoj,
prosím o radu, čím mazat bradavky, které jsou bolavé od moučnivky.
Dcerka má už několik týdnů moučnivku, která nám nejde vyléčit. Doktorka řekla, že jedině mazat genciálkou, že prý na to nic jiného není. Dcerka to snáší bez problémů. Ale já mám už několikátý den obě bradavky strašně bolavé, nevím jestli od té moučnivky nebo té genciálky, každopádně to fakt dost bolí. Mažu je genciálkou a taky Bepanthenem, mám všechno oblečení fialové, ale bradavky se ne a ne zahojit. Jinak na bolavé bradavky vůbec netrpím, ale ta moučnivka mi je asi úplně rozežrala.

culi79
16. únor 2011

@hanule05 Ahoj, tak nám teda genciánka moc nezabírala, nakonec jsem na radu naší dětské doktorky koupila v lékárně mastičku fungicidin a dávala si ji na bradavky a do dvou dnů jsme oba byli bez moučniky. Dá se volně koupit, bez receptu. Tak zkus třeba tohle.

zuhur
16. únor 2011

Na moučnivku mi pomohl tymiánový čaj. Je to přírodní antibiotikum, takže jsem ho popíjela a nakonec jsme po třech týdnech vyhráli a ta potvora se nevrátila.
Tymiánový čaj: 1 plnou lžíci tymiánu vložíme do 2dl studené vody, přivedeme k varu a poté necháme 10 min. louhovat. Scedíme a osladíme medem.
Jinak přímo na bradavky nevím. Já se mazala genciánkou, ale ta moc nezabírala ☹