Covid. Po jak dlouhé době s nakaženým se nemoc projevila?

nazka
18. pro 2020

Ahoj, vedly jsme s kamarádkou diskuzi a zajímalo by mne, po jak dlouhé době od kontaktu s nakaženým se Vám projevily příznaky covidu? Případně i jak dlouho jste nakaženého viděli? Moc díky za zkušenosti

cherie24
18. pro 2020

@nazka partner zalehl v pátek, já v pondělí a malá od uterý jen 2 dny chraptěla a jinak nic. Byli jsme spolu teda normálně. Nikde jsme ho nezavřeli na samotku s přídělem jídla :D

tynka9
18. pro 2020

Muž 5 dní od kontaktu s pozitivnim

juliemichal
18. pro 2020

byla jsem v nemocnici,kde se léčí covid,na tom oddělení,rozloučit se s babičkou,byla pozitivní.byla jsem tam 26.10 i ze sestrou,ten den tam byl i náš taťka a ani jeden z nás covid nedostal

calvac
18. pro 2020

@nazka manžel se nakazil ihned při první směně s pozitivním kolegou.

zmrzlinka
18. pro 2020

Já jsem byla v kontaktu na pozitivním už několikrát a nechytla jsem to ...

sarrita
18. pro 2020

Taťkovi už nebylo dobře 25. října, ten den jsem u našich byla cca 2 hodiny i s manželem a synem, druhý den to samé a mi začalo být blbě 1. listopadu, takže po týdnu. Mí chlapi ani mamka to od nás nedostali a to jsme se v kontaktu doma nijak neomezovali.

sasui1
18. pro 2020

Tak ja takovy 12.den od kontaktu s nakazenym mela priznaky. Soucasne i s detma (byli jsme v kontaktu soucasne). A manzel ktery s nakazenym nebyl a chytl to od nas mel priznaky tak 5.den po nas. Kolegyne v praci ktere to chytili ode me se objevili priznaky az 10.den. a jako ucitelka jsem nakazila jen kolegyne a dite ani jedno (skolka)

nazka
autor
18. pro 2020

@sasui1
@sarrita
@zmrzlinka
@calvac
@juliemichal
@tynka9 moc všem děkuji za reakce
@zmrzlinka kéž by to tak měli všichni 🙂
@cherie24

nazka
autor
18. pro 2020

@sasui1 u nás ve školce to měly taky jen paní učitelky a dítě žádné 🤷‍♀️

sasui1
18. pro 2020

@nazka ted mame podruhe karantenu kvuli pozitivnimu diteti tak uvidime jestli to deti chytnou od ditete.
Moje deti byli pozitivni obe. Ale vsichni jsme s nakazenym byli spolecne.

marti89
18. pro 2020

Tatí to chytil od kolegy z práce, který šel do práce po 14 dnech karantény (věděl, že byl pozitivní).. Bohužel nebyl doléčený a odnesli to 2 kolegové, z toho jeden byl tatí. Protože měl na jaře problémy s plícemi (kvůli prašnému prostředí v práci), vzalo ho to hodně, ale dalo se to zvládnout ještě doma. Vezl mne a 2měsíčního syna na kontrolu do nemocnice, to měl těsně před příznaky. Doma jsme při kontaktu s ním nosili roušku, nic jsme nedezinfikovali, jen hodně větrali a začali brát vit. D, B a C. Nikdo další to nechytil (já, manžel, děti 2 měsíce a 3,5 roku, mami ani 85letý děda).

nazka
autor
19. pro 2020

@marti89 takže ani 14ti denní karanténa není bezpečná.. Jsem ráda, že je taťka v pořádku už.

dk123
20. pro 2020

4 dny

marti89
22. pro 2020

@nazka Děkuji. Ono asi záleží nakažlivost na tom, jak rychle se s tím tělo popere, jaká to je mutace a jakou máte imunitu, krevní skupinu (nejhůře to z průzkumu snášejí prý AB, nejlépe 0)