Cysta Bartholiniho žlázy, není to nic horšího?

kajsknxi
29. pro 2017

Ahoj holky,
našla jsem si u poševního vchodu bulku. Druhou mám na sytdkém pysku, ale o té se nezmiňovala vůbec.
Byla jsem na gynekologii a doktorka mi řekla, že mám cystu Bartoliniho žlázy.
Celkem dlouho a poctivě mě vyšetřovala, dělala sono.
Nemám dělohu, přišla jsem o ní během posledního porodu :(
Asi roste, protože jí začínám cítit :( nebolí, jen prostě vím, že tam je :(
Chci se zeptat, jak je pravděpodobné, že to není cysta, ale něco horšího ???
Doktorka byla úplně v klidu, nikam na vyšetření mě hned nehnala, to jediný mě uklidnilo.
Kdyby měla sebemenší podezření, tak by mě hnala hned někam na vyšetření, že je to tak ? :(
Ale já mám šílený strach, že mám rakovinu :(
Díky za uklidnění.

helen85
29. pro 2017

Pokud byla gynekoložka v klidu, tak bych se neděsila, zřejmě to bude opravdu jen ucpaná žláža acysta. Pokud sou v téhle oblasti nádory vycházející z poševní sliznice, nebo kůže v okolí pochvy, mívají vzhled bradavice nebo vředu, ne bulky v podkoží.... určitě tě gynekoložka pozvala na kontrolu... buď to zmizí samo, nebo se cysta bude muset naříznout, aby se vyprázdnila, ale pokud nebolí, tak bych zatím počkala jak se to vyvine....

kajsknxi
autor
29. pro 2017

Byla úplně v klidu, byla jsem tam v listopadu a poslala mě na vyšetření a prip.odstranění nemocnice a ještě se mě ptala, jestli ještě v listopadu půjdu, jaký datum má napsat na žádanku.
Říkala, že jí tam klidně můžu nechat, ale že z toho jsou akorát problémy, tak by ji odstranila.
Akorát to pry bude hodně pracný pro doktora.

eldrag
29. pro 2017

ja měla zanet této zlázy, zvětšilo a bolelo to šílene do velikosti pingpongového míčku, pak sama praskla a hnis jsem musela vymačkávat dr. taky ještě neco povymačkala, dostala jsem zasyp a atb... ale to asi nebude to same co tve. trvalo to cele tak 14 dni.

milisent
29. pro 2017

Neboj, urcite by te dr. poslala na dalsi vysetreni, kdyby mela nejake podezreni. Ja mela taky nejaky zanet, nebo ucpanou bartolinku. Dr. mi doporucila prikladat si na to kousek rajcete, ze vytahuje zanet. A taky ze jo, po asi dvou dnech to prasklo a zacalo vytekat, silene to bolelo, takze to slo pomalu, pak mi to dr. jeste na kontrole poradne vymackla. Neboj se, urcite to nebude nic horsiho, nez si dr. mysli.

kajsknxi
autor
29. pro 2017

Ano, zánět...absces je vlastně komplikace cysty.Tak jsem to vycetla na netu.

evanka
29. pro 2017

@kajsknxi myslom,že obavy můžeš hodit stranou☺ prostě se to občas ucpe...Ja si ji nechala zcela odstranit pod narkozou.Zakrok nebyl žádná hitparada,ale po týdnu jsem o ničem nevěděla☺☺

kajsknxi
autor
29. pro 2017

Holky, moc všem děkuji.Jsem klidnější a budu věřit svý doktorce 🙂

kajsknxi
autor
7. led 2018

Ach jo :( vím, že se asi nemusím bát, ale já se znovu začala bát a ten strach hraničí s fakt mega úzkostí :( Mám tak hrozný strach, že to není bartolinka.
Začalo se dole něco dít, pobolívá mě v podbřišku a navíc ta bulka zacala pnout a trochu bolet, už jí i cítím :( ... co mám dělat :(

kajsknxi
autor
10. led 2018

:( pořád se tak hrozně bojím, k tomu jsem někde chytla kvasinkovou infekci, takže spodek bolí a bolí :(

eldrag
10. led 2018

@kajsknxi co na to dr?

kajsknxi
autor
10. led 2018

@eldrag s kvasinkama jsem zatám nikde nebyla :(

katkaph
9. únor 2019

POkud mas tuhle cystu, tak si ji nech vyoperovat. Ja to prodělala a muzu rict, ze po operaci uz bolest nebude. JInak je to k nevydrzeni,