Extrakce zubu - bolest při hojení. Je to normální průběh?

bakule29
24. srp 2019

Ahoj, chci se zeptat na zkušenosti. Ve čtvrtek dopoledne jsem byla na extrakci levé dolní sedmičky. Následnou bolest jsem čekala, ale bolí mě to fakt jak čert. Všude čtu o suchém lůžku, takže si to pořád sleduji🙈 Dáseň zarudlou nemám, spíš světlou okolo, nevystřeluje mi do ucha, ale bolí mě od toho i jiné zuby. Beru Aulin, ten zabere, ale někdy po pár hodinách vezmu dva ibalginy, protože to zase začne bolet. Je to normální průběh? Jak dlouho to může ještě bolet? Snažím se ledovat, do rány jsem si ničím nezasahovala, nekloktala. Díky moc za rady, mám dvě malé děti a potřebovala bych fungovat.

katkabella
24. srp 2019

@bakule29 ahoj koukni na to a podívej se jestli tam máš tu srazeninu pokud jen šedý povlak, tak bohužel se ti tam dělá zánět a pote se může vytvořit suché lůžko ale to poznáš protože na to by ti prášek už nezabral

bakule29
autor
24. srp 2019

@katkabella Mám tam bíložlutý povlak, to by snad mělo být v pohodě? 🤷‍♀️ Četla jsem, že to má být šílená bolest, mně to bolí dost, ale ten Aulin zabere.

priefi
24. srp 2019

@bakule29 vyplachovala jsi ranu? Zaklad je nevyplachovat, aby tam zustala srazenina krve, pokud udelas vyplach a dostanes srazeninu pryc je tam hola kost a to pak hodne boli. Pripadne zkus namazat vnejsi oblast brady voltarenem, to muze ulevit taky. Ja osobne si udelala vyvar z dubove kury a dala si dousek do pusy, nekloktala, jen jsem to dala do pusy na par vterin (cca 4) a vyplivla

bakule29
autor
24. srp 2019

@priefi Nene, na to jsem si dala pozor, na to jsem byla upozorněna. Asi zbytečně plaším. Už jsem na trhání byla, pak mě to bolelo, ale žádná hrůza. Zřejmě to teď bylo hlubší, nebo nevím. Uvidíme po víkendu. Děkuji moc za rady🙂

layaa
24. srp 2019

@bakule29 ahojky, měla jsem před trháním zubu preventivně ATB. A brala jsem je i po akci, už nevím jak dlouho. Manžel ATB neměl, trpěl jako 🐷, pak mu je Mudr. musel předepsat.

kuttu
24. srp 2019

@bakule29 Podle me to suche luzko je,take jsem tl zazila,mela ram povlak,bolelo to strasne..doporucuji pohotovost,nez se ti ram udela zánět

lelelenulenu
24. srp 2019

@bakule29 2dny po trhání to ještě bolet může, i tři. Bílý povlak je správně, jestli tam je, tak to suché lůžko nebude. Pokud v té ráně netepe, počkala bych do pondělí a šla k zubaři až po víkendu, pokud se to teda nezlepší.

la_amanita
24. srp 2019

Mně to taky tak bolelo, ani jsem v noci nemohla spavat. Furt jsem byla pod práškama, doma i v práci jsem měla v mrazáku kapesníky, kterými jsem si to chladila. Rovněž jsem byla na extrakci v srpnu, takže teplé počasí a horka ten pocit bolesti ještě umocňují. Přešlo to přesně v okamžiku vyndani stehů, skoro jsem tomu nevěřila, že by to přešlo tak rychle.

ivybee
24. srp 2019

@bakule29 Vytažení stehů by mělo dost ulevit. Hlavně ledovat v pravidelných intervalech (20min ledovat, 20min bez a takhle to střídat dokola) a nejdůležitější je se nepredklanet. Hodně taky pomáhá Corsodyl, jen ho dát do pusy, aby se tam dostal, ale nekloktat.

bakule29
autor
24. srp 2019

@lelelenulenu Děkuji. Prášky zabírají a celkově bych řekla, že je to lepší. Ale nechci to zakřiknout. Přesně jak píšete, počkám do pondělí a případně si k zubaři zajdu. Hezký den 🙂

bakule29
autor
24. srp 2019

@la_amanita Já to šité nemám. Řekla bych, že je to lepší, uvidím zítra, děkuji.

lelelenulenu
25. srp 2019

Jestli je to jen o něco lepší, pak bych byla klidná 🙂 Držím palce!

bakule29
autor
25. srp 2019

@lelelenulenu Děkuji moc 😊 Dnes jsem si i naměřila zvýšenou teplotu, ale teď už zase v pohodě po prášcích🙉 No, asi vydržet, čas ukáže 🤷‍♀️

julca9
25. srp 2019
Uživatel julca9 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julca9.

S bolestí samotnou by mohly pomoct CBD oleje nebo kapsle, může to pomáhat právě tak, že ti to pomůže s úlevou...možná ještě krystaly, ale tam si nejsem jistá - nemám konkrétní zkušenosti.

Konkrétní tipy možná zkusit tyhle?
https://www.canatura.com/enecta-konopne-cbd-kapsle-10-30-x-33-3-mg?utm_source=konik&utm_medium=link#tb1=1
https://www.canatura.com/enecta-cbd-konopny-olej-10-10-ml?utm_source=modry&utm_medium=link

bakule29
autor
26. srp 2019

@julca9 Děkuji moc, mrknu na to😊 Je to rána, no. Chvilku se to hojit bude, ale je to teda pěkně otravný 🤦‍♀️ Člověk si se zuby užije 🙉

evarey23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz