Jak poznat zánět po extrakci osmičky?

michaal
20. srp 2016

Ahoj. Právě jsem 4. den po chirurgickém odstranění dolní osmičky a i přes uklidňování doktora, jak to bude v pořádku, se bojím, že to úplně v pořádku není. Bolí to víc, než první dva dny, stále leduju, tvář mám dost teplou, stále trochu oteklou a prášky beru v menším intervalu, než by se měly, protože mě to začíná bolet dřív😣 Docela se bojím, že se mi dělá zánět, ale zatím to není šílená bolest, tak nevím. Dělali mi to v nemocnici, ale o víkendu tam na stomatologii nejsou a nejbližší pohotovost mám daleko, tak nevím, jestli plašit dřív, nebo počkat. Hodily by se rady zkušenějších 🙂

caverina
20. srp 2016

Tak pokud se da ta bolest vydrzet tak si pockej do pondelka...vzdycky je lepsi kdyz to vidi tam kde to delali ....

michaal
autor
20. srp 2016

Vydržet se to zatím dá, ale bojím se toho zatím ☹ máme pohotovost daleko a vím, jak umí bolet rozjetý zánět a nechci ani pomyslet, jak to bolí v zašité ráně. Ale dr říkal, že 3. den už by to mělo být v pořádku a ono nic...

caverina
20. srp 2016

@michaal tak to ti nezavidim....sama jsem byla na chirurgickem odstraneni dvou osmicek a vim jak to dokaze byt hodne neprijemne...tak se drz a kdyz to nepujde tak supajda na pohotovost...

smoothie
20. srp 2016

Mela jsem to stejne, mne to dokonce nebolelo vubec, prp jistotu jaem si hned pi dala ibac. Ale treti den to zacalo, zrovna v patek, na pohotovost jsem nedokazala jit, ale sehnala jsem aulin a ten mi trochu zabral, musela jsem vydrzet az do utery a nakonec to bylo suche luzko, zubar mu to vycistil, udelal noviu krevni srazeninu a uz to byli fajn. Tak at to prejde a v nejhorsim at to vydrzis aspon do pondeli.

michaal
autor
20. srp 2016

@caverina děkuji moc 🙂

caverina
20. srp 2016

@michaal dej pak vedet jak ti to dopadlo🙂

michaal
autor
20. srp 2016

@smoothie ach jo, o tom jsem už něco slyšela. Já beru prášky každé 4 hodiny a trochu to bolí i tak. Dá se to suché lůžko poznat i jinak, než podle bolesti? Taky děkuji za reakci 🙂

smoothie
20. srp 2016

@michaal no na netu jsem cetla ze silenou bolesti, kt nejde zahnat leky a taky treba sedym povlakem na rane a nebo zapachem. Ja ani jedno nemela, jen bolest, ale fungovala jsem i s ni a aulin zabral uplne. Ale proste bylo divne ze to zacalo bolet az treti nebo ctvrtej den. Mne se povedlo totiz omylem odstranit zvykackou tu krevni srazeninu.

michaal
autor
20. srp 2016

@smoothie No to mě právě děsí, že je to 4. den a stále to dost bolí. Ach jo, zkusím to vydržet do pondělí, ale bojím bojím!

klarkanka
20. srp 2016

nejlepší je aulin.. každopádně u zánětu je typická bolest vystřelování do ucha, tepání v místě po extrakci a bolest na té straně čelisti, teploty... jestli něco z toho převažuje je určitě nutná návštěva stomatologa, otevření rány ( vyškrábne se to takovou lžičkou, po anestezii o tom nebudete ani vědět) aby se rána znovu zalila krví a nasazení antibiotik.. Jestli to po klasických analgetikách nepřešlo zbytečně se trápíte a na antibiotika to určitě je.. jsem z oboru 🙂)

michaal
autor
20. srp 2016

No to tepání jsem trochu měla ve 4 ráno, ale rychle jsem si vzala prášek a pak jsem to zaspala. Jako není to nic, že bych si chtěla řezat hlavu, ale ty první dny to bylo lepší a analgetika zabírají hůř. Takže to může být zánět? A škrábe se to i když mám stehy? Takže raději nečekat do pondělí, až budou tam, kde mi to dělali? A děkuji moc za radu!

klarkanka
20. srp 2016

škrábe se ikdyž jsou stehy.. jestliže vám to přijde horší než na začátku tak to vážně zánět být může🙂 samozřejmě nevidím to jak to vypadá ale podle příznaků bych to tak určitě viděla.

janina012
20. srp 2016

@michaal možná to zkus i tolik neledovat.. byla jsem na extrakci dvou zubů zároveň letos v únoru a bylo mi přímo stomatochirurgem doporučeno, ledovat jen třeba 3 minutky 4x za den, že pak se naopak rána moc zastudí a bolí to.. Neledovala jsem skoro vůbec a bylo to v pohodě.. Třeba je to rada blbá, ale za zkoušku nic nedáš, mě to pomohlo 🙂

risu
20. srp 2016

Ty jo.. ja byla na vyndani horni osmicky vcera rano a klid. Od vecera normalne jim...

michaal
autor
20. srp 2016

Tak jsme před chvílí přijeli z pohotovosti a byl to zánět, protože jsem si nějak odstranila tu krvavou zátku. Dostala jsem drén a antibiotika. Bez ledu to bolí víc, navíc v tom horku... Jen mám pocit, že se mi drén trochu uvolnil, ale snad se mi to jen zdá. Prý jsem neměla vůbec vyplachovat. To jsou věci... Díky všem za rady a příspěvky 🙂

michaal
autor
20. srp 2016

@risu Jestli máš zub vytržený bez řezání, tak verim 🙂

odula
20. srp 2016

@michaal a vyplachujes nejakou antibak vodou? Třeba corsodylem?

odula
20. srp 2016

@michaal aha trd jsem to dočetla. Ok. Tak doufám ze uz bude jenom lip.

risu
20. srp 2016

Bez rezani. Jen umrtveni a sup, dve tri minutky a hotovo. Gazu vyplivnout za 15 minut, nevyplachovat a den jist kasicky.

caverina
20. srp 2016

Pamatuju si jak to probihalo u me.....prvni zub naprosta pohoda....ale ten druhy:(( byla jsem sama doma s petimesicnim miminem....vecer mi napuchla pusa ze jsem skoro nevidela na oko a bolelo to jako cert....rano jsem az manzel prisel po nicni hned sla k zubari....se me lekl🙂jeste bych mela jit s dvouma ale uz jsem nedostala odvahu...

lichtakova
20. srp 2016

@michaal mela bys jezdit na dren idealne kazdy den,udelalo se ti suche luzko. Je to dost neprijemne,taky se mi to stalo,u dolnich osmicek bohuzel dost caste.Bud vymeny drenu nebo pokud by ti tvuj zubar nebo kde to to delali.,tam dali alvogil.

michaal
autor
20. srp 2016

@caverina Jej, to musela být hrůza. O děti se teď více méně stará manžel, máme divošky a dostala jsem od nich už do zubů. Taky mě ještě čeká jeden, ale to až zase jindy, teď taky nemám odvahu 🙂

lichtakova
20. srp 2016

@michaal nechej to na zimu,byva mene komplikaci nez v lete.

caverina
20. srp 2016

@michaal no to byla...taky uz skoro 9 let hledam odvahu a ne a ne ji najit🙂

michaal
autor
20. srp 2016

@lichtakova Aha, to mně řekla dr že v pondělí si to mám vyndat... Jako ale zatím nic moc, zase to bolí a jde to ke spánku. Řekli mi, že ty antibiotika by měly s drenem zabrat tak, že už by to nemělo bolet. Tak nevím teda

michaal
autor
20. srp 2016

@lichtakova Jo, počítám tak leden nebo únor 🙂

lichtakova
20. srp 2016

@michaal v pondeli bych s tim sla ke svemu zubari. Co ti dali za dren?

michaal
autor
20. srp 2016

@risu No jo, to je jiná pohoda 🙂 Lepší než ta reznicina!

lichtakova
20. srp 2016

Jestli jsi byla na pohotovosti,budes to mit napsane na takovym tom dlouhym papirku. Ja davam benzocai+framykoin,ale vim,ze nekde davaji treb jodovy olej+ benzocain, to dali sestrenici a vadil ji ten jod. Obecne se po tom drenu ulevi...

michaal
autor
20. srp 2016

@lichtakova Jako k obyčejné zubařce nebo tam, kde mi to dělali? Moji zubajdu mám 3 hodiny cesty, nemocnici, kde mi to provedli, hodinu... Mám tam podle zprávy mulový drén s Chlumským do rány...