Je to svrab?

24. kvě 2023

Holky, nevim co mam delat. Je nas v domacnosti 7. Zijeme ve velkem dome. My s pritelem stavime, a budeme se stehovat ted za mesic. Nerada bych si ale do noveho privezla svrab. Jedna nase 15ti leta clenka domacnosti si privezla z Anglie svrab. Byla u kozni a prelecila se. Technicky vzato jsem to nemela jsk chytnout, ale je fakt, ze dkyz jsem nevedela, ze to ma (virazky uz mela) tak jsem po ni sedla na gauc. Ted se mi delaji tyto pupinky jen na zapesti, svedi jen jednou kdyz se udela a zase zmizne. Jsem zoufala, ze jsem to chytla. Mam maleho syna😫 vse se desinfikovalo a pralo a susilo v susicce. V noci nesvedi vubec.. ja nevim mozna je to v hlave a uz se mi z toho delaji i pupinky?😄jedna fotka je ze dnes a ostatni vcera.

klovalka
25. kvě 2023

podobné pupínky dělají štěnice.

autor
25. kvě 2023

@klovalka no to nestrastw ze mame doma svrab a jeste toto😄 ja kdyz jsme se dozvedeli o svrabu vystrikala vsechny matrace a dokonce jsme ani nebyli doma dva dny

kristyn86
25. kvě 2023

Na svrab se mi to nezda. Ten nedela pupinky,ale spis takovy cesticky a svedi to. Jinak neplas,svrab se dobre leci,kdybys ho mela. Namazete se od hlavy k pate,vydesinfikujete veci a bude to ok.Ale myslim,ze to mas v hlave. Klidne si skoc na kozni,at ti to zkoukne a muzes byt v klidu.

krisstina93
25. kvě 2023

Svrab to není, ten vypadá jinak, tohle je spis od nějakého hmyzu.

drakenn
25. kvě 2023

To není svrab

honzikmlynars
25. kvě 2023

možná štěnice

xnikax1
25. kvě 2023

Může být od blechy

kmarie81
25. kvě 2023

Svrab to asi neni, ale zasla bych na kozni - za 1. Mate male dite a za 2. Se budete stehovat, tak proc si zatabnout do domu nejakej moznej tajcl. I kdyby to svrab nebo stenice byly - neni zadna ostuda to dostat - sama pisete, ze si to privezla clenka rodiny z dovči. Nikdo teda hlavne kozarka a kazdy normalni clovek si nebude myslet, ze je to nedostatkem hygieny, tak klid. Za me to muze byt alergie na slunicko - podobne vypadaji moje ruce na jare. 🙂

autor
25. kvě 2023

@kmarie81 noo prave, jenze ja bych na kozni zasla jenze o no jak se to objevi, tak to zase zmizi😄takze treba ted nemam nic ale behem dne se to zas vytvori a zmizi a tak dokola. Ale ten svrab to nebude, vubec to nesvedi. Moc dekuji

kmarie81
25. kvě 2023

No me ta slunecni alergie teda trochu svedi, ale ja ji mam takovou, ze chte nechte kazdy rok koncim u kortikoidovy masticky. Ale taky ze zacatku to je tak ze vecer koukam a mam obsypany cerveny mista na kuzi ktera byla vystavena slunci a do rana je to pryc a pak uz nezmyzi a svedi a rozlejza se...

mimco
26. kvě 2023

Komár?
Nehledala bych v tom žádnou záludnost, jen pár pidi pupínků…

atraps
26. kvě 2023

Štěnice to není, podle mně je to pavouk.

autor
28. kvě 2023

@atraps fuuj🙈🤣 uz se mi nastesti nedelaji, takze to opravdu bylo nejake zvire, ale nechapu kdy to stihlo kdyz se mi udelaly jeden den jedny pupinky a pak dalsi