Karcinom ledviny, po roce meta do plic. Zkušenosti? Jak to probíhalo?

lenicka2323
25. říj 2020

Dobrý den,
Je nás tu spousta tak jsem se rozhodla zjistit zda někdo nemá nějakou zkušenost se světlobuněčným renálním karcinomem na ledvině který po roce metastázoval do plic v každé plíci tři malé cca kolem 3mm a jedna kolem 5mm jedna se o mého táty jednu operaci kdy odebraly meta má za sebou ale čeká ho druhá jelikož prvně byli viditelné meta jen na jedné plíci a teď na druhé nikde jinak nic nemá nádor z ledviny se radikálně odstranil před tím rokem.
Zajímá mě zda někdo má zkušenost s něčím podobným a jak vše probíhalo? upřímně se děsím toho kolik času táta ještě má..vůbec s ničím takovým nemám zkušenosti :? Někde výčtu něco pozitivního a někde zas negativního..
Nesuďte mě za to že zjišťují i zde ale člověk v takové situaci se chytá už snad všeho..

levandule_k
25. říj 2020

To ti nikdo neřekne, kolik má času. Hodně záleží na jeho přístupu, jestli si jen lehne a bude čekat až umře nebo má motivaci žít a bude bojovat. Konkrétně tenhle typ neznám, ale znám i případ, kdy se od objevení s rakovinou žije a už je to slušných pár pátků, ale znám případy, kdy to dobře nedopadlo...

lenicka2323
autor
25. říj 2020

@levandule_k motivaci má 💜má dvě malé vnučky to mu hodně pomáhá on jiný zdravotní problém nemá jen tohle ..čekáme co se bude dít jak se odstraní meta z té druhé plíce .

sweetest
26. říj 2020

@lenicka2323 Tak určitě mu nějaký terapeutický plán udělal dr. Operace a co dál 🙂

lenicka2323
autor
26. říj 2020

@sweetest to zatím právě vůbec nevíme onkolog říkal že se meta vyjmou a bude sledován aby se v případě nálezu mohlo zase operovat 😔objevily se ty meta v druhé plíci tak ho čeká zase odstranění a dál vůbec nic nevíme

sweetest
26. říj 2020

@lenicka2323 O případně chemoterapii nemluvil?

lenicka2323
autor
26. říj 2020

@sweetest nene prý ne 🤔je možné že něco řekne až po té druhé operaci

sweetest
26. říj 2020

@lenicka2323 Divné. Tak nad tím nedumej, počkej až bude tatínek po operaci a uvidíš co se rozhodne dr dál 😉

levandule_k
26. říj 2020

@lenicka2323 Tak to je dobře, že má motivaci.