Kašel a bolest žeber. Zažil někdo, a jak dlouho?

22. bře 2024

Ahoj holky, mám už cca 2 měsíc kašel, stále se dusím a vykašlávám hleny, do toho se mi spustila teď zadní rýma, takže ještě lepší. Přešla jsem k jiné paní doktorce, protože předchozí mi řekla, že to nic není. No nasadila mi antibiotika od středy a dáváme tomu čas do pondělí, zatím se to tedy vůbec nelepší. Jednou jsem musela až do nemocnice, protože ta bolest v žebrech se nedala už vydržet 😔 na rentgenu nic, akorát mi dali na uvolnění injekce a ultracod (který vůbec nezabral) tak já vám už nevím. Jde o to, že kašlu 24/7 a hlavně nejvíc večer, ale ta bolest těch žeber, to už je fakt síla, jako kdybych rodila. Jeden to je pravé, pak levé, najednou celá záda, pak jen hrudní koš, pokaždé něco jiného a pak zase všechno.. má otázka zní:
Kdo toto zažil a jak dlouho to trvalo? Popřípadě co na bolest fakt účinného pomohlo? (Při kojení) děkuji.

autor
22. bře 2024

*jinak jsem chtěla dodat, že ta bolest je prý způsobena tím kaslem😔

eriska
22. bře 2024

Mně takhle trápil černý kašel..bolest mám jen na levé straně, 1,5 měsíce šílenou, teď už lepší. Trochu ulevilo teplo, ibalginy, nahřívací náplasti..

ada22
22. bře 2024

To zní jak černý kašel.

autor
22. bře 2024

@eriska Mně právě už nezabírá ani to😔

autor
22. bře 2024

@ada22 Ve středu jsem byla u MUDr, dělala mi odběry krve, crp, popsala jsem jí příznaky a nerikala, že bych ho měla..

ada22
22. bře 2024

CRP prý u černého kašle není vysoké. Antibiotika prý zaberou jen v začátku. Později již nejsou účinná a plíce se musí zotavit. Nejsem doktor jen jsem to někde četla.
Ale na krvi by to mělo být znát.

mafulin
22. bře 2024

Dělala Ti ster z krku?
My loni měli hemofila, kaslali jsme všichni víc jak měsíc.

pe_tu_ss_ka
22. bře 2024

Jinak na uvolnění žeber to chce dobrou fyzioterapii.. neměla jsem tak dlouhý kašel a stejně mi odblokovávala u žeber. A teď se chystám zase v pondělí, a už se těším, protože tentokrát mám už 14 dní kašel, jsem po antibioticích, a dalo mi to zabrat..

autor
22. bře 2024

@mafulin nene z krku ne, jen to crp, krev a poslech.
Divala se do krku, prý to spis vypadá jako na zánět trubice a do toho ta zadní ryma, teď mi i tak krev teče z nosu.. dostala jsem duomox 1000 2x denně 🙂
Jinak ta bolest žeber je fakt silná, teď to bylo skoro týden na levé straně a dnes to se to premistilo na pravou stranu jako pod srdce a picha to tam, není to moc příjemné, když kašlu - jako kdyby měla kontrakci 😔

autor
22. bře 2024

@pe_tu_ss_ka Byla jsem a bylo to ještě horsi 😭😭
Takže mi řekli až se budu cítit tak ať dorazim, vůbec mi to nepomohlo a bolelo to ještě víc :(

pe_tu_ss_ka
22. bře 2024

Ono asi záleží na kvalitě fyzioterapeuta...například Praze doporučuju Kinisi (je v Butovicích nebo v Horních Počernicích).. je to soukromá fyzio, ale mají často školené fyzioterapeuty a za mě teda vždy odcházím jak znovuzrozená.. kdybych mohla chodím každý týden 😆

marketa1218
23. bře 2024

Mám teď něco podobného, kašel jako k*áva a všechno mě u toho bolí , dostala jsem atb a kodein alespoň na noc , abych se trochu vyspala. Ale, stejně nemůžu spát a připadám si jako když mám tuberu 🙈. V pondělí jdu na krev jestli to náhod..ou není černej.. byl v blízkém okolí . Mažu na uvolnění psí sádlo, aspoň na chvilku to pomůže.

autor
23. bře 2024

@marketa1218 taky jsem měla kodein a nic 🥹
Psi sádlo jsem nezkusili😍

jannym
24. bře 2024

Vykrecovane mezizeberni svaly jsou hnus, uz pred mesicem jsem se dostala ze zapalu plic a jeste ted jsou pohyby ktery boli, v te nejhorsi fazi jsem mela problem se i hluboce nadechnout jak to bolela, dr mi nakazala 2x denne vychazku po parku a par cviku na uvolneni a postupne jak se utisoval kasel povolovaly i ty mezizeberni svaly

marketa1218
24. bře 2024

Ten kodein mi taky nepomáhá, navíc mě po něm dost bolí žaludek. Tak už si to nevezmu a zítra jdu na krev, už mě to teda nebaví 🙈