Klíšťová encefalitida - jak ji poznám?

heluska0
7. říj 2018

Krásnou neděli přeji holky jdu za Vámi s prosbou 🙂 máte některá zkušenosti s klíšťovou encefalitidou ? 1.10 jsem měla klíště bylo malinké a nevím kde jsem ho lapla . V lese jsem nebyla ve vysoké trávě také ne jen do školky chodím přes park , ale ne po trávě jen pod stromy a ze stromu údajně nepadají . Od té doby se bojím téhle nemoci jelikož vím že je to vážné onemocnění , ale hlavně kvůli dětem . Píše se inkubační doba 7-14 dni mám to tedy chápat tak že když do té doby nedostanu teploty atd je to v pohodě ? Děkuji za každý názor 🙂

evakaspar
7. říj 2018

@heluska0 ano Ale borelioza je 4 az 6 tydnu inku 😉 hlidejte cervene kruhove fkeky, nemusi byt v miste prisati

heluska0
autor
7. říj 2018

@evakaspar Děkuji to určitě , ale více se bojím té encefalitidi ☹ problém je že svalsto mě bolí často a krční páteř také abych poznala ty první příznaky asi ty teploty že ?

neomenia
7. říj 2018

@heluska0 radim nesledovat se tak, neni to nic casteho. Klistat mam za sezonu klidne 15... Jinak KM jsou teploty, pak tyden az dva nic a pak z ovu horecka a neurologicke priznaky. Protilatk, jsou pozitivni cca po mesici, takze hlavne nebehat k lekari s beznou virosou, nemuze v te chvili stejne nic zjistit.

heluska0
autor
7. říj 2018

@neomenia Děkuji dívala jsem se u nás na mapu a u nás se to údajně moc nevyskytuje , spíše na opačné straně od nás tak snad ne . Žiji v Prostějově a v lese jsem nebyla nechodím takže někde u nás asi v parku a opravdu ze stromu jinak si to neumím vysvětlit . Takže si myslím že klíšťata infikovaná jsou asi více v lese . Je pravda že se sleduji pořád už mě haraší 😅😅

evakaspar
7. říj 2018

@heluska0 v klidu. Syn mel letos taky kliste bydlime kousek od prostejova a dr na pohotovosti ve fakultce kdyz mu ho odstranoval, mel ho blbe v uchu nesel nam odstranit. Tak rikal, ze se nemusime bat kdyz se kliste odstrani vcas tak do 2 hodin od prisati riziko prenosu je naprosto mizive. Pokud jste ho hned odstranila muzete byt v klidu 😉

heluska0
autor
7. říj 2018

@evakaspar No podle mého jsem ho tam měla asi den ☹ , ale podle dr také jsem si ho nechala odstranit u Dr jelikož tohle bylo moje první za celí život říkala že je malé jen dobře přisáté a opravdu když ho vytáhla tak bylo velikost kmínu . Jo a napřed řekla že to není klíště , ale stroupek až koukla sestra tak klíště .

evakaspar
7. říj 2018

@heluska0 trva nez se zakouse a zacne sat. Evidentne nebylo nasate 😉 coz je dobre. Nebylo tam dlouho.

heluska0
autor
7. říj 2018

@evakaspar Děkuji jste hodná musím na to přestat myslet 🙄 bylo to jen klíště kolik lidí je má a v pohodě 🙂 takové věci špatně snáším strach o děti . Malá je na mě závislá a byla by to hrůza kdybych musela lehnout do nemocnice .