Kojení a pobolívání zubů. Zažil někdo? Pomohlo ukončit kojení?

travnulee
9. kvě 2021

Ahoj, co kojím, hlavně druhé dítě, tak se mi zhoršili dost zuby, něco se sem tam ozývá, ač by dle doktorky zubu nemělo nic být, něco zpravila (nic hlubokého), jeden zub jsem si teda nechala i kvůli velké citlivosti už umrtvit. Zubaře už jsem změnila a je to furt podobné.
Ptám se, zažila jste některá něco takového? Pomohlo ukončit kojení?
Samozřejmě vím, že mi kojení neubírá vápník atd., spíš sem tam jsem četla podobnou zkušenost na různých fórech (že je to snad vlivem hormonů), ale nevím, jak to dopadlo po ukončení kojení. A nechci přestat kojit zbytečně.
Diky

pginka
10. kvě 2021

@travnulee ahoj, asi jednoduše : jelikož kojis ,tak dítě si z tebe bralo vše co potřebovalo ještě v brrisku a teď do toho kojení, takže ti bere hodně vápníku. Mám 4 deti a první 3 jsem kojila po 2 letech teď nejmensi má 11 měs ,taky jo kojim 🙈a musím hodně mléčné a nake doplňky a vitaminy 😁🙈mě se začali drolit zuby už u 3 dítěte , takže u zubaře jsem byla jako doma😁

netopejr
11. kvě 2021

@travnulee Nepomůže.

odula
12. kvě 2021

@travnulee mužů se zeptat jakou máš zubní hygienu? A chodíš k hygienistce? Vápník jistě, ale většinou pomůže suplement. Problém může být v tisíci jiných věcí. Dělal ti nový zubař rentgen?

travnulee
autor
12. kvě 2021

@odula hygieunu jsem měla ok, byla jsem vždy pochvalena. RTG samozřejmě též. Dnes jdu na panoramaticky, příští týden, to budeme opět řešit.

travnulee
autor
12. kvě 2021

@odula zdá se, že jsi z oboru. Nevíš prosím, jestli je normální bulka pod umrtvenym a vyplněným zubem? Zub by měl být dobře vyplněný, ale nahmatala mi pod ním drobnou bulku (na RTG nic vidět není), já ji teda též pohledem nevidím, ale také nahmatám. Ale prý je ta bulka normální a občas se to po vyplnění stává

odula
12. kvě 2021

@travnulee jejda... nejsem. Jenom jsem mela priserny problemy se zubama behem tehotenstvi a kojeni, zanety dasni porad. Tak proto. Pardon 🙈

odula
12. kvě 2021

@travnulee tak to preju at se prijde na to co to je. 👍 ps - jak sis nechala zub umrtvit? jako vyndat nervy? nebo?

netopejr
12. kvě 2021

@travnulee Kde jako nahmatas bulku pod zubem? Jak muze kdokolo jahnatat neco pod zubem?

netopejr
12. kvě 2021

@travnulee Zub může byt krasne vyplněný a nema duvod bolet, vse vsude vyoada ok. Ale bolí. Který zub přesně?

travnulee
autor
13. kvě 2021

@netopejr mám bulku úplně dole na té dásni. Té druhé otázce nerozumím, jak tam jsou preklepy.

travnulee
autor
13. kvě 2021

@odula ano, měla jsem hodně citlivou pětku a šestku, nemohla jsem několik měsíců jíst vůbec ovoce, dát si polevku nebo caj, vubec nepřicházelo v úvahu, často jsem si na noc musela brát prášek. Pětka byla horší, takže vytáhla nerv. Velmi se ulevilo. Už můžu jíst normálně ovoce. Šestka ke teda furt citlivá na studené a horké, ale už se to dá zvladnout. Akorat se zacala minulý týden lehce ozývat asi šestka (teda nevím jestli to dělá ta sestka nebo ta bulka pod tou pětkou, bulka je spíš mezi pětkou a šestkou).

netopejr
13. kvě 2021

@netopejr Otázka byla, jak může někdo nahmatat něco POD zubem.

netopejr
13. kvě 2021

@travnulee 5 a 6 nahoře nebo dole? Vedle sebe, jo?