Letrox na sníženou funkci štítné žlázy - tloustnete?

jajina.c
20. led 2012

Ahoj holky, prosím Vás o zkušenosti s užíváním léku Letrox. Po porodu, kdy se mi ani po roce nedařilo zhubnout mi dr odebrala krev a zjistila, že mi skoro nefunguje štítná žláza. Následovala kontrola na endokrinologii a tam mi předepsali Letrox 50. Nejdříve jsem brala 0,5 tablety, pak 3*týdně jeden a 4* týdně 0,5. Dnes jsem byla na kontrole a mám pořád TSH nízké - 6,03, tak mi navíšil dr na 1 tabletu denně. Nikdy jsem nebyla hubená, ale co Letrox užívám mám ještě 5 kg nahoře 😔 . Při 168 cm mám 89 kg a jsem z toho už nešťastná. 😔 . Jím málo, zdravě, naposledy v 17 h ( to se mi vždy osvědčilo ) a jezdím na rotopedu 20 minut skoro denně ( více času nemám ) a váha mi jde stále nahoru. Dr mi dneska řekl, že to chce nejíst a hýbat se. Celou dobu mu říkám, že pohybu mám s malým ( 2,5 let ) až dost, nejsem typ matky, která sedí doma, pokud vyloženě neleje, jsme s malým venku, co to jde a v domácnosti se taky nezastavím, dva víkendy v měsíci mám pracovní atd. Jen pro příklad můj jídelníček - obvyklý - ráno cca 7:00 - cereální keiserka, namazaná trochou perly, plátek šunky, čínské zelí, čaj se lžičkou cukru, pak většinou müsli tyčinka cca v 10:00, pak kolem 12-13H oběd ( malé porce, dávám si je na dezertní talířek, většinou rýže, těstoviny nebo brambory a maso ), pak jím většinou až večeři a to mám teď už 3 měsíce jen zeleninový salát ( rukola, čínské zelí, ledový salát, papriky s olivovým olejem lisov. za studena ) s tmavým chlebem. K pití piju většinou vodu nebo vodu s trochou šťávy, cca dvakrát do týdne kafe ( s mlíkem a 1 cukrem ), alkohol piju vyjímečně tak 3* do roka a to jen bílé víno nebo střik. Nekouřím. V červenci jdu do práce, chtěla bych mít původní váhu a to 76 kilo. Pokud jste měly nebo máte také takový problém, napište prosím své zkušenosti. Doktor mi říká, že to Letroxem není. Už dvakrát se mi podařilo v minulosti zhubnout , jednou 15 kilo a pak 20 kilo ( vždy jsem jezdila na kolem cca 15 km denně ), na to už ale nemám čas a celkově se mi zhubnout nedaří. Letrox ale vysadit nemůžu a děsím se toho, že se zvýšenou dávkou půjdou kila zase nahoru ☹ . Je možné, že až budu mít v normě TSH, že váha půjde dolů?? Děkuji moc všem za příspěvky.

klidopido
14. únor 2015

Ahoj, já beru letrox 75 a hubnu aniž bych chtěla. Po porodu mám o 6 kg méně než před těhotenstvím a stále to jde dolů, jsem už jak z Dachau ☹ , takže určitě se po letroxu netloustne!!

emma444
7. bře 2015

Taky se svěřím se svou zkušeností. Letrox 500 beru cca 3 roky, 0,5 tablety 5x týdně. Bylo mi řečeno, že lék urychluje metabolismus a vlastně by to tak i být mělo. Za první rok a půl jsem ovšem přibrala 15 kg! Při 165 cm jsem se tak dostala na 77 kg. A opravdu jsem nejedla jako blázen. Měla jsem stále hlad, chodila na různá vyšetření a vždy to skončilo na endokrinologii. Zkrátka 1 - 2 kg za měsíc nahoře. Zkusila jsem jíst extra zdravě, žádná změna. Minulý rok jsem dosáhla 77 kg a pak mi začla váha zvolna klesat po drastické úpravě jídelníčku. Teď jsem při stejném dávkování Letroxu na 68 kg, po roce opět. Možná je to i o dávkování, že by byla potřeba dávka vyšší, to nevím, každopádně je to fakt divný. Moc tomu nerozumim. Hlavně neposlouchejte doktory a jejich doporučení okolo stravy. Koukněte na internet nebo si přímo zajděte za kvalifikovaným (!) výživovým poradcem. Strava vůbec není o kaloriích, ale o složení. Nechápu, že ti doktor dal radu, ať jíš málo, což akorát zpomaluje metabolismus a budeš tak přibírat! Naopak já jsem začla shazovat, když jsem začla jíst hodně (ovšem správné věci). Chvíli to trvá, protože se metabolismus uzpůsobuje, ale potom se zrychlí a začne pálit víc. Správně výživovej poradce vám tohle potvrdí.

zeldicka
27. bře 2015

Já to řeším aktuálně. Ne kvůli váze, protože tu jsem přičítala těhotenství. Malému jsou dva roky, mám hodně pohybu, jím zdravě (dřív to tak nebylo ani náhodou), ale váha ne a ne jít dolů. Snažíme se o miminko, ale rok a půl to nejde. Takže mi v Pronatalu udělali všechny možné testy a zjistili sníženou funkci štítné žlázy. Takže: musím na vyšetření na endokrinologii a dostanu léky. Pokud bych je neměla, neotěhotním, a pokud ano, dítěti hrozí vrozené vady (až retardace). Prášky zaberou tak za měsíc, hladiny hormonů se vyrovnají do dvou měsíců. Takže radši s otěhotněním počkám - co kdyby se zadařilo a já pořád neměla srovnané ty hodnoty. Pak po dvou měsících bude tělo "zdravé" díky práškům a nebude problém otěhotnět. Mám všechny příznaky nedostatečné funkce, ale já to přičítala péči o mimčo a těhotenství a to byla hloupost ☹ Jsem nateklá, není mi snubák, zvětšila se mi chodidla, věčně spím, jsem utahaná, je mi děsná zima, nemyslí mi to .... ale já si pořád říkala, že za to může mateřská 🙂 Takže jsem ráda, že dostanu prášky. Pak teprve půjdu na inseminaci a na IVF, bez léčby a srovnání hormonů by mě tam ani neposlali. Jsem tlustá, mám velká prsa, tak doufám, že až se srovnají hormony, tak se svým životním stylem zhubnu. To je taky problém: změnila jsem životní styl, ale zatím mám váhu stejnou, maximálně jsem zhubla dvě kila. Takže já jsem ráda, že mi udělali testy a zjistili, že štítná žláza není v pořádku. Pravděpodobně se to rozjelo v těhotenství. Malý je zdravý, krásný kluk, tak to neřeším. A protože budu brát léky, tak se určitě dočkáme dalšího krásného a zdravého dítěte 🙂

verabila
16. črc 2015

dobry den chtela jsem se zeptat beru take retrox 50 ale furt se mi toci hlava nevim jestli to je stoho dekuji

kytih
20. črc 2015

Něco podobného jsem řešila se svojí endokrinoložkou. Podle toho co píšete, byste mohla jíst až příliš málo. Když málo jíte, nerozjede se Vám správně metabolizmus - to, že člověk málo jí a cvičí neznamená, že bude v každém případě hubnout. Malý a oběd a potom až večeře v podobě salátu tomuto problému dost nasvědčuje.

buldam
2. říj 2015

Ahoj,
musím dát za pravdu holkám . Jako 20 min. na rotopedu vážně nestačí , jde o to co nejrychleji nastartovat metabolizmus a pokud máš málo času , tak ideální je pro tebe 20 - 30 min. běhat
a jet to třeba minutu naplno a pak minutu volně , ten max výkon postupně navyšovat třeba 1+1 , 1,5+1 , 2+1 , 2,5+1 a td ... . Jako za 20 min. to tělo začne teprve spalovat tuky a to ty už končíš ,
proto by ten běh měl větší účinnost třeba na páse a s max. zdvihem to se potom rovná 10 min. cca 100KCal .Pokud si myslíš že problém je i jinde , tak doporučuji třeba ISCARE odd. obezitologie , tam ti pomůžou s jídelníčkem a udělají ti kompletní rozbor z krve na všechny hormony a podobně . Všechno hradí zdravotní pojištovna , můžu vážně doporučit , úspěch zaručen . Ale stejně ti řeknou že běh nebo rotoped min. 40 minut. Jinak hormony štítné žlázy pomáhají tuky spalovat , rozhodně po nich nenabereš to není antikoncepce 🙂) Budu držet palce . Milan

daasenka85
2. říj 2015

Holky, jsem tu jediná výjimka,kdo má sníženou funkci štítky a přitom je hubený? Jsem si právě taky vždy myslela, že se to pojí s nadváhou, ale tu jsem (naštěstí) nikdy neměla, naopak jím často, hýbu se.. Tak doufám, že mě nabírání nečeká ☹

mnurek
12. srp 2016

Ahoj,brouzdala jsem na netu a nasla jsem tvou reakci na techto strankach.prosim te-mam stejny problem ale az od ledna 2016mam zvysene TSh nyni na 6.2.kleslo mi to z 8.2.uzivam jen jod a doplnky stravy.ale pribiram na vaze.letrox zatim odmitam nebot to co vsude ctu je hruza.hodnoty T4 A T3 mam v norme.chci se jen zeptat jestli ti ten emulips na hubnuti opravdu pomohl.ja ho uz objednala ale radsi se ptam.pribrala jsem z niceho nic uz asi 6 kg do niceho se nevejdu.hlavne kolem bricha mam pneumatiku,ktetou jsem nikdy nemela.diky za radu.jana.a prosim jake jine doplnky beres

andrea356
25. led 2018

Ahoj, asi před měsícem mi zjistili malý neshoubný uzlík štítné žlázy, nasadili mi tedy letrox 50. Vzhledem k tomu že jsem opravdu vysoká na svých 17 let a zajímám se o modelingové agentury, mám opravdu obavy z příbytku váhy. 😓

luckamarcu
25. led 2018

@jajina.c já beru Letrox už 5let, váhu mám furt stejnou 56kg..... Když se cpu tak to vyhoupne a naopak. Takze Letrox tohle nezpůsobuje ten ti má pomoct, spíš špatný dávkování který nestačí pokrýt to co čemu tělu chybí... Ale nejsem doktor.

katysouky
25. led 2018

Ja jsem po letroxu neskutecne po mimcu pribrala a bylo to v tom,ze jsem ho brala.Dostala jsem misto nej eutirox a hned mi sly kila dolu,dr.semnou hned nesouhlasil,taky rikal ze se musim hybat a min jist,ale ja skoro nic nezdraveho nejedla a pak sam rekl,ze to muze byt letroxem.