Mám neustále červené tváře

kwatik
18. dub 2017

Hezký den,
potřebovala bych poradit ohledně mé pleti. Již delší dobu (vlastně skoro pořád) mě trápí takto červené tváře (viz foto). Vyzkoušela jsem různé přípravky na suchou/ začervenalou pleť = bez úspěchu. Je mi to nepříjemné a zároveň mi občas přijde, že mě tváře "pálí". Jasně ... řešením je make - up, ale ten nepoužívám zase tak často, nebo spíš nechci. Určitě si lze také všimnou černých teček 🙂 ...Na ty občas použiji čistící pleťové náplasti od zn. Nivea, ale moc jich ta náplast nevytáhne. Máte to někdo stejně? Moc díky za rady a tipy! 🙂 Mějte prima den.

madulinka
18. dub 2017

Já mám citlivou pokožku, a když se nenamažu krémem, byla bych to samé.. Pomáhá mi jedině denní/noční krém od Ryoru. Kosmetička (byla jsem na kosmetice jednou v životě 😀), mi říkala, že Ryor je pro mě naprosto nevyhovující krém, atd. atd., ale já jsem s ním spokojená. pokožka mě nepálí, není suchá, nebo naopak plná akné, když je přemaštěná.. Jako alternativu používám Exicipial u lipolotio nebo Excipial u hydrolotio, když nemám po ruce Ryory.. 🙂

lisianne
19. dub 2017

Expicial je opravdu skvělý, taky mám extra citlivou pleť. Doporučuji i dětskou řadu Expicial Kids, který je pro miminka. Občas se taky máznu a to je úleva od pnutí či pálení pleti.Nikdy nezklamala tato značka a je cenově přijatelná v porovnání s jinými značkami z lékárny. 👍

kwatik
autor
19. dub 2017

Taky jsem zkoušela kokosový a arganový olej, ale efekt nula. Tak moc děkuji za rady, vyzkouším oboje. Ten Excipial je volně prodejný? 🙂

pythie
19. dub 2017

Taktéž mám, je to prý nějaká porucha spodnější vrstvy kůže. Nejíst pálívé věci, vyhýbat se sauně. Používala jsem toho hodně, ale nakonec jsem přešla kompletně na přírodní kosmetiku. Nechávám si dělat krémy,šampony apod. No trochu se to zlepšilo po šípkovém krému, teď zkouším krém s panthenolem a růžemi. No holt jsem se s tím naučila i žít....existuje také nějaká kosmetická pomoc u kožařky, ale je to myslím nějaký laser nebo něco takového

pythie
19. dub 2017

@kwatik Excipial je volně prodejný

kwatik
autor
19. dub 2017

Tak sauna to je naprosté peklo pro pleť 😀 to mi přijde, že hořím ještě druhý den. Podobný je to s horkou vanou. Jsem i hodně lajdák s pitím, za den vypiju horko těžko 1,5 l, tak to má beztak taky nějakou souvislost. Ještě mě zajímá ...ten Excipial tu pleť jenom zklidní nebo i sníží to začervenání? 🙂

madulinka
19. dub 2017

@kwatik Excipial mě tu pleť zklidní a tím pádem zmizí i to začervenání 🙂 Po jeho použití jsem bez těhle problémů... S tím pitím jsem to samé!

lisianne
19. dub 2017

Jj, Expicial je super, volně prodejný. Kupovala jsem ho cca za 150 Kč a je 200 ml tuším. Je to i na tělo nebo suchá místa. U nás doma nesmí chybět ten z červené řady. Používá ho i chlap na suché ruce po práci na baráku apod. Malého mažu žlutou řadou Expicial Kids. Je fakt super.

janawei
20. dub 2017

Souhlasím s tím, že na to pomáhá přírodní kosmetika. Za mě mohu doporučit Mandlovou řadu od Weledy, je pro citlivou pokožku. Výrazně se mi to zlepšilo a ukazuje se jen po konzumaci alkoholu a kyselého. Do sauny ale nechodím, koupele jsem omezila a dávám si pozor i na inhalace při nachlazení. A dokonce se to nehorší ani během těhotenství 🙂.

aklin
20. dub 2017

Taky mam hodne citlivou plet az suchou plet. Hodne kremu js vyzkousela na tento typ pleti. Nejvice mi sedela kosmetika od ryoru, pak jsem zkusila od bionica cistici prostredky dobry, ale krem hruza. Nyni pouzivam od astrid celou radu nutriskin sensitiv a jsem maximalne spokojena. Moje plet je hydratovana, jemna, nemam pocit paleni.

kwatik
autor
21. dub 2017

Tak jsem si pořídila Excipial U Lipolotio a Ryor - výživný krém s mandlovým olejem. Mažu druhý den Excipial, zároveň mě však lékárnice upozorňovala, že se nesmí užívat dlouhodobě...mluvila tak rychle, že jsem pochytila půlku 😀 ...prý by to na pleť nepoužívala? Já jsem odhodlaná vyzkoušet vše 😀

wrtu
23. říj 2020

@kwatik Zdravim! Muzu se poptat, co Vam nakonec pomohlo? Mate cervene tvare pryc? Dekuji.