Mám problém s nervozitou a trpím z toho závratěmi, existují na to léky bez předpisu?

lilka1233
3. lis 2018

Nekam mam jit a hned mam pocit na zvraceni, nedokazu pred lidmi jist, mam jit do restaurace a mam strach ze se pozvracim, tak tyto mista nevyhledavam, pritom doma v klidu nebo venku na ulici jim normalne, jsem velky gurman, ale jakmile je vic lidi v mistnosti mam pocit, ze nemohu utect a ze to jidlo pred sebou musim snist a je mi zle...v detstvi mi babicka vzdy nadavala a drzela me nad talirem, dokud vse nesnim a kdyz jsem nesnedla, tak me mlatila a zavirala do sklepa na 4 h..lze toto resit i bez psychoga..existuji ucinne prasky na uzkost bez predpisu?nebo ma nekdo zkusenost?Nevim jestli to bude trauma z detstvi..je mi 25 a dost me to v zivote omezuje..

kristyn.g
4. lis 2018

ahoj, chodila jsem na skupinku s lidmi se sociální fobií, různého tipu a to jídlo na veřejnosti k tomu třeba patří. Nevím proč máš problém s psychology? myslím si že tady ti žádná pilulka nepomůže... že by sis vzala prášek a mohla jíst kdekoliv to asi ne... spíš nějaká terapie.
Obecně se na to doporučuje se vystavovat té nepříjemné situaci. Postupně.. můžeš zkusit třeba příteli nebo kamarádce říct svůj problém a zkusit to trénovat, objednat si někde něco malého k jídlu a zkusit to prostě, když doprovod bude vědět tak ti s tím třeba pomůže, nebo si to necháš zabalit sebou atd... když tě to v životě omezuje tak je škoda to neřešit..

urtica
4. lis 2018

Souhlasím s @krystyn.g, toto vyžaduje především terapii a účinné léky na takovýto druh úzkosti bez předpisu nejsou. Znám to, i když ve značně slabší verzi. Jak tu bylo uvedeno, hlavní je trénink, nevyhýbat se těm situacím úplně, zkoušet od malých počinů, za každý takový pokus se odměnit...ale podle mě tam bude i trauma z dětství - to, co popisuješ, bylo týrání (!) - a to by chtělo probrat s někým kompetentním.

priefi
4. lis 2018

@lilka1233 muzes treba zacit s horcikem a vit.B a trenovat viz vyse. Pokud nepomuze, vyhledat lekare a odborne resit

katella
4. lis 2018

Jestli máš ve svém okolí dobrou kynezioložku, zkusila bych jít na odblokování.

chumlee71
4. lis 2018

@lilka1233 být tebou tak už vypadnu z koníka, je to fakt trapný sem pořád psát nějaký nesmysly 👋

rexinka
4. lis 2018

@chumlee71 Proč nesmysly?