Mykózy, vaginální záněty. Máte babskou radu?

stepankaxxx
5. pro 2009

Pojďme si předat zkušenosti s kvasinkami a různými záněty. Určitě se to tady probírala hodněkrát, ale s tohle téma mezi ženskýma bude věčné, takže pojďme si radit.
Já mám momentálně kvasinky. Měla jsem antibiotika a tak se asi vyrojili. Příznaky jsem měla svědění, pálení, bolest při močení, pnutí ve vnitř v pochvě, no prostě hnus. Tak jsem si nasadila samoléčbu. zkusila jsem femigel- bez úspěchu. Pak Rosalgin výplachy- které normálně pomáhají, ale nic. Tak gynopevaryl combipack- ale zase bez úspěchu.
Tak jsem zašla ke gynekologovi a ten řekl jedině Canesten 1- je to jedna tableta, kterou zavedete do pochvy a máte pokoj. Stojí to 122,- kč, kdybych to věděla tak jsem nevyhodila v lékárně min 600,-. Ke Canastenu jsem koupila Lactobacili dovnitř je tam deset tablet na vnitřní užití a stojí to kolem 200,-. Prý se to má na 4 následující noci zavést do pochvy.
Začala jsem užívat Wobenzym, aby se mi to náhodou nechtělo vrátit, tak doufám, že to dlouho nezažiju🙂

diva_ziva
4. únor 2017

@lucie2512 Jeje, tak aspon, ze v stredu budes vediet! Snad lieky zaberu, ked uz tolko stali! Najlepsie je aj tak pockat na vysledky a zariadit sa podla toho. Mne nasli v lete ureaplazmu, 3 tyzdne atb, nepomohlo a odvtedy je to tak nejak rovnake. Do toho 1x kvasinka ale to som hrozne jedla (svadobna cesta vo Francuzsku, tak netlac tie croissanty a plesnive syry... ), a ta presla hned. No a tym, ze som otehotnela este v lete, tak to nejde nijak liecit. Sex sme mali za poslednych 8 mesiacov asi 15x, max. Momentalne sa zo mna stava prebornice v oralnom sexe a rucnej praci, pretoze na milovanie v tomto stave fakt nemam chut. Je to dost zufale, ale tak cez bolest nepojdem, to uz by som radsej otvorila vztah (co je teda sakra tazke). Toz tak, to je moj smutny pribeh. 😂 U teba ako?

lucie2512
4. únor 2017

@diva_ziva tyjo to ani neznam co to je ta ureoplazma? No hele prave ze ulevu necitim...dr. rikal ze mu to jako candida nepripada, ale ze moudrejsi budem az po vysledcich...uz chci byt zdrava..strasne me to omezuje...vis kdy ja naposledy méla sex? Pred 8mi mesici!!! Po porodu jsem si to uz nelajzla kvuli ty frnde, bala jsem se....beru furt ty probiotika ale jako nic noo.. 😒 jinak to ti verim, ze sis pochutnavala 😁 taky bych hresila az bych brecela 😄

diva_ziva
4. únor 2017

@lucie2512 Si dobra s tou dietkou! I keby to nebola kandida, tak dieta toho typu je super na vselico, organizmus sa vyčistí a telo lahsie bojuje s chorobou. No ureaplazma je nejaka zvlastna bakteria bez bunecneho obalu, myslim, ze podobna chlamydii, a je dost tazke ju cimkolvek vyhubit. Vacsinou je bez priznakov, ma ju celkom dost ludi, ale ja to mam zrovna priznakove. :( no a ten sex ... chudak chlapi 😂 A ty to mas rovnake uz 8 mesiacov? Ci preco nic nebolo?

diva_ziva
4. únor 2017

@lucie2512 Inak tiez uz som pekne netrpezliva. Zrovna dnes to na mna tak nejak padlo, ci budem vobec schopna cvicit s aniballom a porodit normalne v tomto stave. Ach jo 😖

lucie2512
4. únor 2017

@diva_ziva no prave :D ja bych to nejak ozelila...ale chlap uz musi byt na mrkev....no protoze on v tehotenstvi nechtel..bal se...to jsem ho furt nutila a nic...pak 6ti nedeli a ten posledni 6ty tyden se mi to udelalo...a od ty doby nic.... 😈😌 takze proto noo
Jinak nejsem dobra...jsem strasne lina neco varit..tak jim furt to same a uz mi to leze na mozek 😈

diva_ziva
4. únor 2017

@lucie2512 Hold treba vydrzat ;) neklesaj na duchu a pak nam sem v stredu napis, ako si dopadla. 🙂

lucie2512
6. únor 2017

@dzungala ahojky heleď prosím tě...nevím jestli jsi mi to už psala...ale dnes jsem chtěla už začít s těma kapkama citrovital a teď čtu že to nesmí těhotné a kojící ženy...?! Jakto? Já myslela že to je jen něco přírodního...můžu tedy takto malýmu ublížit?

liiida
6. únor 2017

@lucie2512 Dají se sehnat i grepové kapky bez alkoholu, ale u těch, jsem příbalový leták nečetla, tak nvm, jestli jsou vhodné..

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
7. únor 2017

@dzungala moc děkuju..mas pravdu..jen uz jsem toho do sebe prave bacpala tolik ze uz ze vseho silim...jinak kapu zatim 3x denne 3kapky, zitra dam uz vic...ju o o ty chlorelle jsem vcera cetla a dobry...tak nevim 🙄 Je to zeleny tak je to gud ne? 😁 tak dik a zatim pa 😉

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
diva_ziva
8. únor 2017

@lucie2512 Tak ako? Som napnuta jak struna 😀

lucie2512
8. únor 2017

@diva_ziva tak si představ, že všechny výsledky negativní... 😄 žádný zánět..candida..nic...!! Prej neví co to je 😄 nevim na co vše mi dělal stěry, ale prý vše negativní...🙄 Holkyyy...jdu se nažraaat 😂

lucie2512
8. únor 2017

@dzungala no hele výplachy jsem ještě nezkoušela...kolik kapek na kolik ml vody? Zatím jen polykám..už jsem na 10 kapkách 2x denně a zítra už dám 3x ....pak 15kapek...zobu tu chlorellu...ale už budu žrát..holka já jsem tak vyhladovělá... 😓

lucie2512
8. únor 2017

@dzungala jinak už jsi asi četla, že podle dr. vše negativní...tak já nevím..ještě mi předepsal nějakou mast (konečně zdarma alespoň🙄 ) na smíchání..tak ještě to zkusím..jinak prý už neví 😂

diva_ziva
8. únor 2017

@lucie2512 Este si tam zavolaj a zisti na co vsetko ta testovali. Moja gyn napriklad ma ureaplazmu "neveri" a preto ma na nu ani netestuje, zistili mi ju na urologii. Inak dobru chut 😂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
diva_ziva
8. únor 2017

@dzungala Jj 😂 Moja tchyne sa smiala, ze co to je ta ureaplazma, ze to neexistuje a isto som si to vymysella, pretoze ked ona bola v 70tych rokoch na medine, tak sa o tom neucilo. Njn 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucie2512
9. únor 2017

@dzungalano to vis ze to rekl 😁 prej tak co si tu na nas vymyslite 😄 ale smal se...a kdyz me pak zase prohlizel, tak to videl...prej...joo v tehle mistech ze? a opravdu se dotykal tam kde to mam a rikal ze to zarudnuti je viditelny...jinak uvidim noo zda se neco zhorsi. Abych vedela..a jeste tam jdu za 14 dni tak se ho zeptam na co vse testoval

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
tereza75
19. únor 2017

Ahojky, prosím o řadu už jsem zoufalá :/ 3 roky jsem teď měla přítele a když jsme spolu začali spát měla jsem pak skoro celý rok problémy. Infekce, mykozy, kvasinky a zanety. Prošla jsem si spousty vyšetřeními a na nic mi nepřišli, časem to přešlo ale nikdy jsme si sex neužili pořádně protože já bych pak narodila a trpěla . Teď s přítelem nejsem a měla jsem po rozchodu sexuálního partnera a vše bylo v pořádku ale teď sem partnera opět změnila a mám vždy problém. Měla jsem už antibiotika na zánět mocaku a teď sem si pravdu hlídala abych se pořádně vyčůrala po sexu a aby jsme to to tolik nepřehnala a stejně druhý den ever se objevilo hrozně pálení pochvy a časté močení. Dojela jsem si do lékárny pro čípky a krém tak doufám že to pomůže uz si nemohu dovolit lítat po doktorech a marodit. Nemáte nějakou radu. Nevíte čím to může být?

iva27
19. únor 2017

@tereza75 ahoj a neni to treba opet tou zmenou sex.partneru? A nebylo by lepsi pouzivat kondom? Taky jsem si prosla ruznyma zanetama mocaku,kvasinkama pochvy,ale bylo to v dobe,kdy jsem nemela staleho partnera.Nebo to mozna resit na gynde a prelecit vas oba😏

tereza75
20. únor 2017

Je mozne ze ano, hold jsem byla hloupa a kondom nepouzila, ale uprimne se to bojim uz i vyzkouset.. dnes du na nocni a sem na sebe zvedava. Je to hrozne na noc jsem si zavedla gyno pevaryl combipack cipky a namazala mastickou a ted behem 30 min jsem byla 2x curat :/

tereza75
20. únor 2017

Tak mi to nedalo, nechtela jsem to nejak zanedbat a mam antibiotika na zanet mocaku :( a algifenove kapky na bolest.. prilela jsem od lekare a jeste jsem se nezvedla ze zachodu.. je to hrozny!

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacasa
2. bře 2017

Pořád se tu rozebírají kvasinky..ale co bakteriální zánět? Přemnožení nějakých bakterií, např. Gardenella..opakovaně..co s tím? Měl by se i s tímhle přeléčit partner? Dr. říkal, že není třeba a nemůže přijít na kloub tomu, proč to mám stále dokola.. Občas používám ty věci z volného prodeje, jako rosalgin, lactofeel, gynokaps, vitagyn C apod..stojí to majlant