Nespavost - jak na ni vyzrát?

alinea
3. říj 2014

Ahojky všem nevypsalým 🙂 /i těm druhým 🙂 /, mám problémy s nespavostí.... někdy celou noc nespím, hlava se neumí zklidnit /a to o ničem nepřemýšlím/, cítím se jak po čtvrtém kafi 🙂 ...Jeden čas jsem užívala i psychofarmaka /svěřila jsem se lékaři s problémem a zkusila Trittico/, ale lékům bych se už raději vyhnula....Spánkovou hygienu dodržuji, meduňkový čaj je slabý...nepomáhá nic. Samozřejmě se s tím nepotýkám každý den, ale někdy i párkrát do týdne. Zajímalo by mne, co pomohlo Vám, pokud jste kdy řešili a vyřešili stejný problém 🙂 Díky.

elvira
3. říj 2014

Měla jsem období, kdy jsem strašlivě unavená usnula hned, ale kolem 1 hodiny ráno vzhůru a třeba do 4 koukala do stropu - ráno hotová.
Zkoušela jsem leccos, hlavně přešel určitý čas - to období bylo psychicky náročné - stěhovali jsme se, vracela jsem se po mateřské do práce atd.
Dávala jsem si kozlíkové kapky, večer si dám čaj na spánek a nervy, přírodní antidepresivum je třezalka - no, mě osobně moc nepomáhá, ale někdo si ji chválí a začala jsem užívat magnesium s B6 - je proti nervozitě a podrážděnosti atd...

alinea
autor
3. říj 2014

@elvira Ahojky, díky za reakci 🙂 . .. Je pravda, že stresovější období mám taky, ale kdo nemá, že..... Magnesium jsem zkoušela, třezalku nemohu, ale kozlíkové kapky neznám....

sonja01
28. říj 2014

@alinea ahoj, jsem na tom stejně, momentálně se mi doktorka snaží vnutit antidepresiva s hypnotickými účinky, čemuž se bráním zuby nehty..hořčík užívám, bylinky na mě moc nezabírají - musela bych si jich vzít asi tak trojnásobek 😀 Mám ještě tip na Sedalia sirup - je to homeopatikum, jinak pokud cítím nervozitu už k večeru, mám doma sirup Novo passit - aspoň trochu mi pomůže..zkoušela jsem taky vysadit úplně kafe anebo jít spát až když jsem úplně unavená, ale to není dobré, další den jsem ještě unavenější..

alinea
autor
29. říj 2014

@sonja01 Ahojky, já už také vyzkoušela úplně všechno a nic nepomohlo, bohužel se domnívám, že na tyto problémy mohou zabrat jen slabá anti depresiva, již jednou jsem je užívala. Nebála bych se jich, ovšem je problém, pokud plánujete miminko /jako my/ pak ani léky ani bylinky.....

sonja01
29. říj 2014

@alinea mám malého syna (nekojím), tak se i bojím toho, zda bych ho v noci slyšela..

alinea
autor
30. říj 2014

@sonja01 Ahojky, toho bych se nebála.. Pokud by jsi normálně v noci spala, také se nebojíš 🙂 , ale úplně Ti rozumím. Ty stavy jsou hrozný !!! My se zase o miminko snažíme, teď podstupuji 4. IVF 😒 , ale vypadá to, že se nezadaří, ovšem velmi dobře na zklidnění i spaní působí tablety - progesteron, které se zavádí. Záleží, proč člověk v noci nespí. Já si myslím, že je to často z přetíženosti, člověk je úzkostlivý a spousta starostí / stresy, je toho nad hlavu a v mozku pak chybí serotonin. Byla jsem u psychiatra, nestydím se za to 🙂 , chvíli jsem léky na spaní užívala...bylo to ok, ale pak se vše vrátilo zpátky. Tudíž, pokud je to kritické a nespaní ovlivňuje celé dny, nebála bych se toho...ale je fakt, že než si tělo na léky zvykne, jsi ospalá...a péče o miminko je velmi náročná...Další otázka je, kdy nespavost začala ? Držím Ti palce, aby se to lepšilo.

aarriel
25. únor 2015

Ahojky. Dneska mi na neurologii taky napsali Triticco, protože nemůžu spát. S blbým spánkem se potýkám už hodně dlouho, vlastně snad od dětství. V jednu chvíli jsem brala i prášky na spaní, ale ty už nechci ani náhodou. Vyzkoušela jsem všechno možný a nic nepomáhá. Teď mám doma 4měsíční miminko a už to nedávám. Ona usne, než usnu já, tak je zase vzhůru, takže to je fakt špatný. Dr. říkal, že to mám vyzkoušet, trochu se toho bojím...

nefertitka
28. čer 2015

@aarriel ahoj, uzivala si to trittico?Mne ho teraz tiez predpisali na nespavot, odolavam mu uz dlhsie, ale je to cim dalej tym horsie, tak rozmyslam, ze si to nasadim.

klkrska
18. črc 2015

Ahoj, můžu se zeptat, za jakým lékařem jste s nespavostí byly? Mám stejný problém a začíná to být neúnosné, jelikož jsem vždy potřebovala hodně spát...

aarriel
18. črc 2015

@nefertitka Ahojky. Užívala, ale jen chvíli. Prášek je rozdělen na 3 třetiny, takže jsem brala jen 1 třetinu, abych usnula a dobrý 🙂

nefertitka
1. zář 2015

@aarriel dakujem,uz ho beriem aj ja, asi tri tyzdne a spavam🙂

nefertitka
1. zář 2015

@klkrska u psychiatra. To trittico celkom funguje

aarriel
1. zář 2015

@nefertitka Tak přeji ať se ti spí stále dobře 🙂

nefertitka
2. zář 2015

@aarriel dakujem, aj ked najradsej by som bola, keby som mohla spavat ako kedysi bez cohokolvek, co mi k tomu pomaha...a preco si ho brala ty len chvilu?

werik153
2. zář 2015

Taky jsem měla tento problém. Na internetu jsem našla že se má před spaním, v posteli, zadržet co nejvíc dech a pak se zhluboka nadechnout...a takhle to udělat třeba 5x - světe div se, mě toto pomáhalo. Pak další věc byla ta, že si vymáchat nohy v ledové vodě, ale jen po kotníky, pak si vzít teplé ponožky a jít hned spát 🙂
Pak jsou samozřejmě i prášky na spaní, které taky mám, ale snažila jsem se je nebrat...tak jsem hledala jiné věci co by pomohli..a toto co jsem napsala mě pomáhalo oboje... 🙂

aarriel
2. zář 2015

@nefertitka Já jsem pak začala brát něco jiného a teď se pomalu snažím vysazovat. Jmenuje se to Oxazepam a brala jsem ho jen když jsem nemohla usnout

nefertitka
3. zář 2015

@werik153 jej vdaka za rady, vyskusam🙂
@aarriel aha...tak drzim palce, aby si spavala ako babatko ;)

kenza222
5. lis 2016

Já jsem se s nespavostí prala střídavě pár let. Zkoušela jsem všechno možné, medunkovy odvar, přírodní kapsle s trezalkou, kozlikem. Od Valdemara Gresika přímo čaj proti nespavosti, pak následovaly kapičky taktéž od Gresika. Hypnox forte, Persen a nakonec Diazepam. Vsechno bylo k ničemu, ty přírodní někdy pomáhaly jindy vůbec a z Diazepamu jsem byla úplně nepoužitelná, jako by mě v noci někdo mlátil obuškem. Nakonec jsem šla přímo do centra spánkových poruch v Praze a prvni doporučení byl Melatonin, což je spánkový hormon, který tělo bezne vytváří samo během tmy. Můžu říct, ze jsem Melatonin začala pravidelně před spaním jíst a cca do tří týdnů jsem opravdu spala, bez přerušení(což se mi nestalo snad od malička), užívala jsem ho tři měsíce pravidelně a pak měsíc obden, pak jsem vysadila a spaní je stále perfektní, takže doporučuji. Brala jsem přípravek Circadin, v CR pouze na předpis a 20tbl cca 500kc, kamarádka mi sehnala v Nemecku Circadin 2mg, balení po 20tbl a zbyly mi čtyři balení, kdyby mel někdo zájem. Lepší než platit 500kc v CR. V případě zájmu napište.

hankamila
3. lis 2019

Bral jste prosim nekdo neco prirodniho, myslim nejaky doplnek stravy?

julisa88
6. lis 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Na nespavost? Z prirodniho me napada Naturevia, jednou jsem ji mela a super, jenze ta nespavost byla hlavne ze stresu , ktery pak pominul a vse jako jako driv ok!

hankamila
12. lis 2019

Ahaaaa, moc dekuji, na predpis nebyly? Zda si mam zajit k dr nebo se ptat jen v lekarne, pokud je neprodavaji jen na eshopu...?

julisa88
17. lis 2019
Uživatel julisa88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od julisa88.

Ne ne nebyly, zajdi si do lekarny a nebo kdyz je tam nebudou mit, objednej si je z eshopu naturevia.cz a mas to az domu.

hankamila
20. lis 2019

To je take fakt, ale radeji bych tu lekarnu aby mi tam o tom take neco reklo 🙂 jinak dekuji

zindy
26. lis 2019

V lekarne jsem nebyla ani nepamatuji,taky vse co se da objednavam prez internet

hankamila
28. lis 2019

Take o tom nekdy uvazuji, kdyz vidim tu frontu, spechaji, neporadi, a na netu je toho kolikrat vice napsane nez ti oni dokazi rici :-/

herbinaaa
26. únor 2020

nějaké potravinové doplnky na nespavost jste nezkošely?