OCD - obsedantně kompulzivní porucha, máte zkušenost?

stralisek
30. črc 2015

Ahojda maminky,

je tu některá, která s tímto zkušenost? Buď sama nebo někoho v blízkém okolí? Dá se tomu člověku nějak pomoci? 😉
Budu ráda za každý názor 🙂
P.S. není to pro mě 🙂
Díky a přeji klidný den s prťatama 🙂

melodygirl
30. črc 2015

@stralisek určitě dá 🙂, psychoterapie a psychofarmaka. Pak jsou ještě alternativní možnosti léčby, ale záleží na postoji pacienta. Mám osobní zkušenost od dětství.

stralisek
autor
30. črc 2015

@melodygirl jasný, tomu rozumím, že prášky a terapie.. 🙂 mě spíš přijde, že má střední formu deprese než OCD..

melodygirl
30. črc 2015

@stralisek to se k tomu často váže, málo kdy jsou obsese samostatně, často je základem jiná psychicka porucha. No a na deprese totéž, léčba symptomů jde ruku v ruce

stralisek
autor
30. črc 2015

@melodygirl díky a nějaký tip, jak pomoci? jako že se nebavit o tom, co ji zraňuje, to chápu 😉

melodygirl
30. črc 2015

@stralisek to je silně individuální, nevím, zda-li máte pribuzenský vztah, nebo je to známá, jaká věková kategorie a hlavně v čem má problém. Třeba by naopak pomohlo se bavit o tom, kde problém je, co jí trápí. Okolí může být obecně prospěšné tím, že bude chapajici a navodí celkově příznivou atmosféru. Zřejmě se dotycná neléčí, když nemá jasně stanovenou diagnózou. Otázkou je, zdali se už opravdu jedná o deprese, jestli si problém sama připouští, nebo jen okolí vnímá, že není vše v normě. největší pomocí by bylo jí motivovat, aby zašla k psychiatrovi a on posoudil závažnost situace a případně nasadil léčbu a terapii