Odstranění dělohy, jaký je život potom?

kratinovahana007
24. dub 2017

Zdravím dámy, nejspíš mě čeká odstranění dělohy, mám křečové žíly na děloze a nějaký polyp,jestli nezaberou léky, hrozí mi hysterektomie. Máte některá zkušenosti, jaký je život potom? Mám sice 3 děti,ale není mi ještě 30. Mám obavy,co to se mnou udělá,co se týká hormonů atd. A hlavně se bojím zákroku.

j.a.n.i
24. dub 2017

@kratinovahana007 Podrobnosti ti neřeknu, ale byla na tom kolegyně z důvodu nějakého nezhoubného, ale zato rychle rostoucího nádoru, sice v o něco vyšším věku (tipuju mezi 35-40, přesně nevím), ale obecně si to pochvaluje.

absintka19
24. dub 2017

@kratinovahana007 moji mamce pred 5 lety odebrali delohu to ji bylo 46. Bere nejake leky-hormony, nicmene pro zdravi clovek vydrzi vse. Pry to nebylo hrozne, az se vse zahojilo. Myslim, ze se neni ceho bat

1772
24. dub 2017

Děloha nemá vliv na hormonální změny. Hormony jsou produkovány vaječníky, takže pokud se odstraní jen děloha, předčasný přechod nehrozí.

absintka19
24. dub 2017

@1772 mamka ma leky a to ji brali jen delohu. Viz odpoved od Mudr.je to kvuli moznym kompl.klimakeria.

42let odstraněna pouze děloha - mám začít s hormonální léčbou okamžite nebo až při potížích??

Odpověď odborníka:
Dobrý den, paní Lenko, já osobně bych preferovala okamžitou léčbu se snahou vyhnout se problémům, které sebou přináší přechod- návaly,osteoporosa, atd....Názory se ale různí, doporučila bych Vám vše diskutovat s Vaším gynekologem.

1772
24. dub 2017

@absintka19 Na gynekologii pracuji a doplňovat hormony při fukčních valečnících je kontraproduktivní. Ovšem samozřejmě se nechci přít s jiným názorem, jen mi to nedává smysl. Děloha totiž opravdu hormony neprodukuje.

kratinovahana007
autor
24. dub 2017

To vím že ne,jsem taky zdravotník,ale když nebudu menstruovat,nebude to dělat nějakou neplechu s tělem? Nikdy sem se s touto problematikou nesetkala

kratinovahana007
autor
24. dub 2017

Já teda doufám že ve 30 mi nehrozí přechod ☹

j.a.n.i
24. dub 2017

@kratinovahana007 Jestli vydržíš do středy, tak vyzpovídám tu kolegyni...

tortojs
24. dub 2017

Záleží jestli ti odeberou jen dělohu, nebo i vaječníky. Pokud ti odeberou dělohu, tak stejně budeš muset podstoupit hormonální léčbu k zastavení funkce vaječníků. Není žádoucí aby vaječníky produkovali vajíčka a hormony, když nebudou mít co ovlivňovat. Zákroku se neboj. Možná ti lékaři doporučí odebrání všeho. Podstoupíš léčbu umělého přechodu. A pak budeš úplně v pohodě. Jen doporučuji po operaci cvičení pánevního dna k prevenci inkontinence. Svaly mohou po operaci lehce povolit (stává se to málo, ale jistě tě na tuto možnost lékaři upozorní). Jakmile se tělo hormonálně ustálí, budeš si říkat, paráda bez menstruace.

tortojs
24. dub 2017

Moje sestra kvůli nemoci musela podstoupit odebrání vaječníků. Chvilku jí hormony zlobily kdy musela podstoupit umělý přechod, ale to se celkem brzy ustálilo a dneska je úplně v pohodě. Když jí operovali bylo jí 29.

kratinovahana007
autor
25. dub 2017

@j.a.n.i dobře,děkuji

1772
25. dub 2017

Myslím, že činnost vaječníků se zastavovat nebude, není-li k tomu zdravotní důvod. Naopak cyklus by měl probíhat dál, jen bez menstruačního krvácení. Pokud nejde o diagnozu, při které je potřeba pohyb hormonů potlačit, samozřejmě.

fire85
20. bře 2022

@tortojs to není pravda, mě budou brát delohu q vejcovody , vaječníky normalne nechají.

zpohledumuze
5. čer 2023
Uživatel zpohledumuze je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zpohledumuze.

Řadu odpovědí naleznete ve FB skupině "Myom, hysterektomie, adnexektomie"