Opakovaně se objevující pupenec v tříslech. Co s tím?

5. lis 2020

Ahoj, maminky,
omlouvám se za anonymní dotaz, ale jde o trochu intimní věc. Na jaře se mi udělala v tříslech v podkoží bolestivá boule velikosti lískového oříšku. Byla jsem s tím na chirurgii, kde mi pan doktor řekl, že jde o takový ten hloubkový "beďar" a že to bude muset říznout. Jenže mi do termínu zákroku vlezla korona a tím, že boule sama po ne příliš dlouhém čase zmizela, tak jsem to přestala řešit. Před dvěma měsíci se udělala znovu, bolela a nakonec vylezla na povrch a praskla. Pak se postupně ještě trochu naplňovala, ale dala se vymačkat, až se úplně zhojila. Jenže teď se udělala zas a zas to bolí. Existuje nějaké jiné řešení než návštěva chirurgie? Dá se to nějak zaléčit, aby se vstřebala a už se neobjevila? Budu vděčná za jakékoliv rady. Díky.

natysnovec
Autor odpověď smazal
Zobraz
natysnovec
5. lis 2020

Muzem sz...?? Nechcitl to psat sem.

autor
5. lis 2020

@natysnovec Ano, napíšu ti.

kachna001
5. lis 2020

Jmenuje se to absces... Může nadělat pěknou paseku, ale velikost lískového oříšku není ještě tak závratná... Já mám dobrou zkušenost s černou mastí, vytáhne ten hnis ven a pak praskne, pokud se to ale tak často vrací, chirurgii se nevyhneš, bude se muset udělat dren a pořádně to vyčistit, jinak se toho nezbavíš...hodně štěstí ✊