Poranění močového měchýře po císařském řezu a další těhotenství. Máte zkušenost?

macicek003
29. říj 2022

Zdravím všechny, kteří si prošli něčím podobným jako já. Při porodu akutním cs mi zjsitili srůsty na děloze a močovém měchýři, takže operace trvala o mnoho déle, než by se dalo předpokládat. Výsledek ruptura močového měchýře, operovali 5cm díru.... S něčím takovým prostě člověk nepočítá a v nemocnici jsem si s malým pobyla kvůli tomu 14dní. O traumatu z tohoto zážitku raději nemluvím. Zajímalo by mě, jestli si tím některá z vás také prošla a otěhotněla podruhé? Na kontrole mi paní doktorka kladla na srdce, že další těhotenství nejlépe až za 2 roky ale pod její kontrolou, ale že mi těhotenství nedoporučuje skrze špatně srostlou dělohu ( prý ztenčená jizva). Vždycky jsem chtěla 2 děti, ale při této operaci jsem měla na mále. Porodila jste některá po takové zkušenosti vaginálně? Nebo císařem? A byly nějaké komplikace? 🙉 úplně se mi zbortil můj sen mít 2 děti, tak bych potřebovala povzbudit 😇

marcicek84
29. říj 2022

@macicek003 nic se neji tak horke jak vypada,nepises kolik ti je let,jestli mas cas a nehoni te vyssi vek a touzis po druhem,dej si vetsi cas odstup mezi detmi a nemyslim si,ze bude zasadni problem...pokud cas nemas,pockej alespon ty 2 roky...
Pri ztensene jizve bude na 100 pro dalsi cisar,vaginalne bys mohla pri prasknuti zemrit ty i dite,zadny normalni doktor by te rodit vaginalne pri ztensene jizve ani nemel nechat,takze se psychicky musis pripravit na druheho cisare...

cherie24
29. říj 2022

@macicek003 s jizvou se dá pracovat. Dá se jizva dokonce i opravit před dalším těhotenstvím a určitě doporučuji nějakou fyzio, která na to koukne a vysvětlí péči o jizvy. Není nic horšího než tenká jizva a ještě ke všemu tuhá. Síla jizvy není až tak vypovídající hodnota. Silná jizva může být nepružná a rupne, tenká jizva naopak může být pružná a je tedy na tom mnohem lépe. Ale pružná jizva = udržovaná jizva. My tvůj zdravotní stav neznáme, takže těžko říct, každopádně dobrou fyzio a péči zvýšíš šance jak na miminko, tak na přirozený porod a je to i prevence/řešení srůstů.

macicek003
autor
30. říj 2022

@marcicek84 je mi 31. Faktem je, že mi říkali že bude císař. Asi by to bylo o něčem jiném kdyby byl plánovaný. Ale bojím se opět těch srůstů 😒

macicek003
autor
30. říj 2022

@cherie24 Děkuji, někde se na vaši radu zkusím objednat. 🙂 Jen po prvním císaři už to bude 7 měsíců, tak snad nebude pozdě 😨

drep
30. říj 2022

@macicek003 na cvičení není nikdy pozdě! Jenom bych se snažila psychicky připravit na to, že riziko nějakého perioperačního poranění je vyšší než u jiných. Srůsty byly už před první sekcí, takže pravděpodobnost, že po ní jich přibylo, je vysoká, bohužel.

cherie24
30. říj 2022

@macicek003 pozdě určitě není 🙂 já teď začala chodit 9 měsíců po druhém akutním císaři. Byla jsem teda už dříve a pár měsíců cvičila, ale tak nějak jsem s tím nebyla moc smířená, a proto ve mě cvičení vyvolalo spíše nechuť a odpor a x měsíců jsem byla přímo znechucená jen při představě na jizvu sahat, ale rozhodla jsem se, že s tím chci něco dělat. Toužím po třetím dítku v budoucnu a taky mi bylo řečeno, že by bylo lepší zůstat u 2 ... Ale zkrátka si to nedovedu představit a ještě se necítíme kompletní. 🙂 Shodou okolností jsem na cvičení narazila na fyzio, která je taky po 2 císařích a bylo to velice povzbuzující. Fyzio pochopila i všechny ty emoce kolem nezpracovaných porodů a neskutečně mě to nakoplo a ulevilo.

lenkalubina
30. říj 2022

U nás na vesnici máme paní,které taky nedoporučovali po druhém císaři další děti...no má 4 a všechny císařem 😉 má už kolem 40 let a zůstala ji diastaza,ale za ty děti ji to asi stojí 😉

levandule_k
30. říj 2022

Kromě fyzického cvičení si bych si začala zpracovávat i to trauma, aby to na mě nedolehlo u dalšího porodu.

macicek003
autor
30. říj 2022

@levandule_k To ano, myslela jsem že to zpracuji sama, ale asi to nepujde bez odborne pomoci. Stale to odkladam, a porad se vymlouvam 🙈

macicek003
autor
30. říj 2022

@drep To asi ano 😐

macicek003
autor
30. říj 2022

@cherie24 já jsem z jižní moravy tak jestli jste také odtud, tak vás poprosím kontakt. Jinak se máte, že vám fyzio sedla. Já jsem právě strašně skeptická od toho porodu k lékařům a odborníkům 😑

macicek003
autor
30. říj 2022

@lenkalubina To je dobrý teda 😄

levandule_k
30. říj 2022

@macicek003 No někdy člověk potřebuje popostrčit od jiné osoby 🙂 Z mého pohledu je nejlepší metoda kombinace obojího, něco si zpracuješ určitě sama a s něčím pomůže odborník. Ber to jako objevování sama sebe a ve výsledku z toho můžeš vyjít silnější, přetavit to jen ve zkušenost.

macicek003
autor
31. říj 2022

@levandule_k Moc děkuji. Pravda, asi v tomto potřebuji popostrčit. Možná proto jsem psala sem, abych se ujistila, že v tom nejsem sama 🙂