Porucha menstr. cyklu - častý, silný. Máte zkušenost?

knihomolka73
25. dub 2015

Dobrý den,
mohl byste mi prosím někdo zkusit poradit? Můj problém je časté (cca po 20. dnech) menstr. krvácení, které je prvních cca 5 dní slabé (2x Alw. denně), od 6. dne naopak velmi silné. Je mi 41 let. Celé to trvá tak 12-14 dní (2. měsíc po sobě). Mezi cykly tak zůstává pouhopouhých cca 8-10 dní bez krvácení. Mám zjištěnou Leidenskou heterozygotní mutaci, tzn. léčba klasickou medicínou - hormony - údajně vůbec nepadá do úvahy. Děloha je dle vyšetřní na sono čistá (jsem také 2 měsíce po konizaci čípku, kdy byla provedena i preventivní hysteroskopie), ani stopy po patologických útvarech. Moje gynekoložka je přesvědčena, že jde o hormonální poruchu, avšak léčit mě ničím nemůže (viz moje trombofilie), opakované ultrazvuky dělohy jsou bez nálezu. Doporučila mi pouze (na zmírnění intenzity) užívat Ascorutin 5x2 tbl., ale na mimořádně otravné a v podstatě už i depresivní krátké cykly prý není nic. Děvčata, prosím vás, nemáte s tím některá zkušenosti? Beru i babské rady, protože už jsem opravdu zoufalá. Moc děkuji! ☹

renes3
26. dub 2015

Co zkusit gynex? obsahuje rosrostlinné hormony, zeptej se dr.je to bylinné a upravuje i cykly a hormonální nerovnosti. Ale může to být i po tom zákroku, tak 3.měsíc by se to mělo srovnat

knihomolka73
autor
26. dub 2015

@renes3 Děkuji za radu, už jsem koukala na nějaké bylinné preparáty (Gynex, GinMax, Wild Yam), jen se v tom zatím moc neorientuji - který z nich je nejlepší pořídit (samozřejmě si něco koupím, takhle existovat nemůžu, ale ty ceny - v případě, že by to nemělo zrovna na mě mít nějaký účinek - jsou dosti nesympatické 😒 ). Co se týká té konizace, tak na to jsem se vysloveně ještě v nemocnici ptala a bylo mi řečeno, že žádné hormonální výkyvy tenhle zákrok nezpůsobuje a do konce "šestinedělí" je vše zahojeno. Tzn. vše ostatní už jde na vrub nějakému jinému problému.

renes3
26. dub 2015

@knihomolka73 ty ostatní neznám, ale gynex mám odzkoušený a je tady dost vychovalovan,vydrží 2-3mesice určitě
Tak nevím jak po tvém zákroku,ale já po revizy měla až 3.menstruaci srovnanou tak jak jsem ji měla dřív

kobliha300
25. říj 2020

Ahoj , chtěla jsem se zeptat, jak to s vámi dopadlo a zdá se cyklus srovnal, mám nyní úplně stejný problém, doktor už si se mnou neví rady.. Už jsem 4 měsíce po konizaci a zatím teda žádná změna.. Díky

knihomolka73
autor
26. říj 2020

@kobliha300 Zdravim Vas, ne, mne nakonec pomohla az hysterektomie v r. 2016 a od te doby mam neuveritelny klid a pohodu. Zadne Gynexy, ani konizace, ani dve tomu predchazejici hysteroskopie proste nepomohly a ja byla jak uzlicek nervu. Az pak dr. rozhodla, ze takhle to dal nejde a doporucila mi prave hysterektomii s ponechanim vajecniku. Strasne se mi na ni nechtelo, bala jsem se hodne, ale vse probehlo bez problemu a zpetne uz se divim jen tomu, ze jsem se tolik bala. A dg. pak z histologie vysla, ze to byl chronicky zanet cipku ( + se delaly myomy). Kdybyste chtela vice info, klidne se ptejte! Prima den!

kobliha300
27. říj 2020

@knihomolka73 díky za info, mě problémy začaly po konizaci,nikdy předtím jsem s cyklem problém neměla, jsem z toho už nešťastná, každý měsíc jsem úplně odepsaná, psychicky už jsem taky hotová, už jsem skončila i na pohotovosti, když jsem měla velmi silné krvácení , koukali na mě ,jak na blázna.A ta hysterektomie to je v narkóze, že?

knihomolka73
autor
27. říj 2020

@kobliha300 Ano, v narkóze. A jednoznačně doporučuji. Pokud byste chtěla více info, pište prosím rovnou na email: help1211@seznam.cz, bude to jednodušší.