• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Potíže s dýcháním při usínání, zažil to někdo?

5. srpna 2016 
Poslední dobou, asi půl roku, mám problémy s usínáním, mám pocit, že přestávám dýchat, tak se vzbudím a rychle dýchám, jsem celá vyděšená, celkově z toho slabá. pak třeba po nějaké době usnu, ale většinou až tak za hodinku až dvě a bez problémů. Nemám pocit, že bych se v noci budila a lapala po dechu, je to jen při usínání, dost mě to vždy vyděsí. byla jsem u dr., ta si myslí, že je to psychického původu. není mi z toho fakt dobře, už se vždycky děsím jít spát, že se to bude opakovat. často tento stav vyvolává, když sedím se skloněnou hlavou u počítače delší dobu a pak si jdu lehnout. hodně mě bolí i krční páteř a hrudní :-/ jsem zoufalá. má někdo stejnou zkušenost? jinak v noci od porodu docela chrápu, aspoň podle přítele, ráno se budím nevyspaná :-/
30. led 2013 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj já si myslím že můžeš mít zablokovanou páteř tím pádem ti to stlačuje určité nervové zakončení ..a s tím že se ti tohle stává když skloníš hlavu o tomhle sem někde četla že pokud se hlava skloní v určitém uhlu mužeš omdlít nebo se zhoršit dýchání..a psychického puvodu to být muže také..opravdu těžko říct
30. led 2013 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Měla jsem to samé a bylo to od hrudní páteře. Dr. mi doporučila pilates a zabralo to ihned ! Stačí si vybrat 2 cviky na tuto oblast a pravidelně cvičit. Pokud to nepomůže, poraď se s dr., příčin může být víc.
30. led 2013 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Mam uplne to same.od prvni narkozy.asi psychicke.nemuzu usinat na zadech.takze spim jen na boku :/
3. únor 2013 ve 03:38  • Odpověz  • To se mi líbí
měla jsem stejné problémy několik let, zhoršovalo se to, bylo to od psychiky pomohly antidepresiva vždy na čas
6. únor 2013 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Já mám úplně to samé... normálně usínám a najednou mi dojde, že nedýchám, takže se v panice okamžitě proberu do stavu nejvyšší pohotovosti a marně se snažím uklidnit. Většinou potom usnu až vyčerpáním třeba až za dvě hodiny :( Vůbec ale netuším jestli to je od páteře nebo tak, protože mám dost vysoký práh bolesti a tím pádem si fakt jenom málokdy postěžuju, že mě něco bolí... to jste mě teď dost zaskočily, že bych třeba mohla mít bloklou páteř :unamused: Já jsem si myslela, jestli to třeba nedělá moje tetanie, ale o takových příznacích jsem fakt nikdy neslyšela. nicméně, když je to fakt špatné, tak si vezmu hořčík a pak většinou usnu, ale to klidně může být jenom placebo...
13. srp 2013 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky sem to sem tam mívavala a možná to páteří je,ale já mám aritmii,takže to mám způsobené tím :unamused: beru na to prášky.Děje se mi to v klidovém režimu vždy když ležím.Chodím s tím na kardiologii
13. srp 2013 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky jsem tyto problémy mívala. Taky mám problém s krční páteří a tyhle potíže se mi objevovaly jednu dobu, kdy jsem měla ještě navíc problém se srdeční arytmií. Chodila jsem na kardiologii, brala jsem léky na srdce i nějaké na uklidnění. Bylo to děsný. Jednou v noci mi manžel musel zavolat záchranku, protože jsem se nemohla vůbec nadechnout. Ten doktor, co přijel, byl fakt zlatej. V sanitce mě uklidňoval, že to je psychika a že to má hodně lidí. Že prostě organismus naběhne na nouzový režim úplně bez důvodu. Nakonec jsem postupem času nějak přesvědčila sama sebe, že je to jen psychika. Trvalo to dlouho, ale žádné léky už neberu a mám klid.
13. srp 2013 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj taky semi to stava 1 az 2 do mesice,dost neprijemne,ale vetsinou jen kdyz jdu pozdeji spat a sem dost vycerpany..co jsem si nastavil spankovy rezim tak abych sel max v pul 11 spat nestalo se to... proste jen kdyz jdu hodne pozde spat a citim velkou unavu,vim ze seto stane dost paradox,ale poradim ti chod vcas spat a pokud mas nadvahu,tak to chce pohyb a omezit koureni :slight_smile:)))....
13. srp 2014 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrý den , obnovuji diskuzi ....mám to teď měsíc, při klimbání mě jakoby probudí, že lapám po dechu třeba i 4x po sobě, pak zaberu a spím výborně...toto mě ale děsí, nikdy jsme to neměla...pomohlo tady někomu něco? děkuji :slight_smile:
5. srp ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek