Předčasný přechod a Estrofem. Ulevilo se Vám nebo přišly vedlejší problémy?

rennik
23. kvě 2020

Dobrý den. Před dva dny mi diagnostikovali úplné selhání vaječníků a řekli mi,že jsem v předčasném přechodu. Je mi 34 let. Vím ,je to čerstvé,ale jsem psychicky na dně. Zatím nedokážu tento fakt přijmout. Mým snem bylo mít ještě třetí dítě. Z každé strany slyším jen,buď ráda,že máš dvě děti.Ano,jsem ráda,jsem za to neskutečně vděčná,že mám dvě milované děti.ym snem však bylo mít tři děti a proto se ve mě pere spoustu pocitu. Strach u vedlejších účinků lecby,jelikož mě v rodině bohatou anamnézu,co se týče rakoviny,CMP,apod. Navíc mám autoimunitní hypothyreozu a cysty na obou vajecnich a to polycysticke. Má prosím někdo stejný problém? Užívá někdo z vás také Estrofem? Zajímá mě,zda se vám po něm ulevilo,nebo neopak přišly vedlejsi problémy. Děkuji za každou informaci.R.

Nasadili mi Estrofen jako substituční terapii.

ninanela
23. kvě 2020

Nemám zkušenost, ten estrofen je nutný?Maminka mi zemřela na rakovinu prsu a já predtim absolvovala IVF s hormonama,další zákrok už jsem po dohodě s dr měla bez hormonů.Neni nějaká jiná cesta,přírodní, máš nějaké nepříjemné priznaky?

surikata131
23. kvě 2020

@ninanela její vaječníky netvoří estrogen, takže je nutné ho dodat uměle, bylinky s tím asi těžko pomůžou. Kromě příznaků přechodu hrozí osteoporoza...

hermij
23. kvě 2020

Osobní zkušenost nemám, ale profesně pracuji se ženami a řeším jejich plodnost. Nemám zkušenosti se ženami v období perimenopauzy, takže bych neuměla zhodnotit, zda ještě šance jsou. Ale! Mohu doporučit online gynekologické poradenství. Prostě získáš názor od jiného lékaře, třeba i jiné doporučení. Uděláš si lepší názor na situaci. Možná Tě to i uklidní, že by šance ještě byly ♥ Můžu doporučit MUDr. Lázníčkovou z Brna, která dělá i online poradenství (nic drahého). Stačí ji zaslat e-mail s dotazy, ideálně přiložit zprávy od lékaře, anebo aspoň popis, co se děje - na cenap@cenap.cz . Už mně i mým klientkám mnohokrát dobře poradila. Radami se samozřejmě řídit nemusíš, ale získáš nový náhled na svou zdravotní situaci ♥

rennik
autor
23. kvě 2020

@ninanela ano mám návaly horka,bušení srdce,slabosti,atd...

rennik
autor
23. kvě 2020

@ninanela jinak mě právě zemřela maminka na rakovinu vaječníků,sestra je neplodná a prodělala přechod v 36 letech takže to asi máme dědičné

rennik
autor
23. kvě 2020

@hermij mockrát děkuji!!!

ninanela
23. kvě 2020

Mrkni na hormonální jogu,kdysi jsem ji cvicila,než jsem otehotnela.

ninanela
23. kvě 2020

@surikata131 vím,že má nedostatek estrogenu,proto ten Estrofen,ale aby nebyl spíš na škodu,než na užítek,v rodinné anamneze je rakovina vaječníků a to si musí dát sakra pozor.