Pytrisia rosea. Poradíte, prosím?

lisu
3. srp 2022

Mám prosbu uz 3 týdny se peru s pytrisia rosea byla jsem na koznim dostala jsem kortikoidovou mast. Mám fleky na zádech, předloktí, vepředu na břiše a na nohou. Už jsem nakoupila všechny možné masti i gely. Ale přijde mi že se to nelepší.

Děkuji za odpověď

novamamina
3. srp 2022

@lisu já se omlouvám, ale fakt je nutná fotka i s bob, teda ochlupením?
Jinak nic víc než promastovat nezbývá.

klpoiu
3. srp 2022

Pokud jde opravdu o Pityriasis rosea tak sama i bez léčby za cca 4-6 týdnů zmizí. Záleží samozřejmě na velikosti postižení. Výhodou je, že člověk má již imunitu a znovu ji nedostane.

michaelka83
3. srp 2022

@lisu bohužel, trvá to 6 týdnu, ať budeš dělat cokoliv.

lucaaaaaaqa
4. srp 2022

@lisu měla jsem loni vyzkoušela jsem snad vše 🤷‍♀️ Hlavně ne ty kortikojdy to nepatlejte je to snad ještě horší po tom. Nakonec jsem dostala nějaké masticky ale též nic moc až moře mi pomohlo jela jsem tam úplně flekata a zoufalá a nakonec domu odjizdela úplně čistá bez fleku. Musí zmizet sama nejlepší je proste něco mastneho a mazat to tím ať to není suché a nejsou jizvy nic vic.

lisu
autor
4. srp 2022

@lucaaaaaaqa děkuji moc a prosím myslíte třeba indulonu

lucaaaaaaqa
4. srp 2022

@lisu všechno možné jsem zkoušela těžko říct co pomohlo me opravdu až moře. Nejlepší je sádlo. Co bych za ni teď dala řeším knedlík v krku což je 100x horší nebojte za chvíli je to pryč

lisu
autor
8. srp 2022

@lucaaaaaaqa dobrý den pořád to nemizi projde mi zo ještě horší viz. Foto

lucaaaaaaqa
8. srp 2022

@lisu dobrý den nezmizí bude to trvat dyl musí to bejt všude až to budete mit úplně všude na nohách tak to pak teprve začne mizet je to opravdu na dyl říkali 6 týdnu já to myslím měla dyl to teď uz nevím ale nebojte opravdu to bude pryč já se taky strašně bála ze mi to zůstane a fakt vůbec jeden se mi vždycky teď někde udělá ale hned je pryč 🎽

lisu
autor
8. srp 2022

@lucaaaaaaqa děkuji moc jsem z toho nestastna

toja34
8. srp 2022

@lisu Jako bych viděla sebe před rokem, vypadala jsem úplně stejně.. Mizelo to pomaloučku, nevím jak dlouho přesně, ale určitě déle než 6 týdnů. Ale opravdu to zmizelo samo a všechno, dneska mám kůži úplně čistou

lisu
autor
9. srp 2022

Dobrý den mohu se zeptat zda mohu použít k mazání sadlo koupené normálně v obchodu děkuji

lucaaaaaaqa
9. srp 2022

@lisu můžete cokoliv ale nejlepší je to nechat zaschnout

klpoiu
9. srp 2022

@lisu Zbytečně mazat. Navíc sádlo z obchodu bývá většinou solené. A to se opravdu nehodí. Nechat volně dýchat, ať budeš placat co chce stejně to hojení neurychli.

lisu
autor
9. srp 2022

@lucaaaaaaqa děkuji vám všem moc za odpověď a omlouvám se za problémy ake jsem z toho nešťastná