Šílené svědění nohou, máte tip na dobrou mastičku?

martina995
10. říj 2015

Holky už si nevím rady. Přes léto mám klid, ale jakmile začne podzimní počasí tak to začně. Večer mě začnou šíleně svědit nohy, stehna, lýtka, pod koleny. Můžu se udrbat, je to šílené. Po škrábání mi naskočí pupínky, které svědí ještě víc. Zatím používám indulonu, ale ta moc nepomáhá a ke kožní se mi nechce, jelikož je tam vždycky dlouhá čekačka a navíc mi naposledy napsala mastičku, která vůbec nepomohla. Máte nějaký tip na dobrou mastičku, kterou bych si mohla koupit v lékárně bez předpisu? Já už z toho šílím, mám došrábané nohy až hrůza ☹ ☹

karlajasmine
10. říj 2015

@martina995 zkus "ekcipial u lipolotio", je to na suchou kůži, svedeni,ekzem atp úplně super a volně prodejny v lekarne. Je to jediná mast,která mi někdy pomohla na suchou svedivou kuzi. Jinak omlouvám se za sporadicke háčky a čárky, píšu z mobilu a některé to tam doplňuje a jiné ne.

mandala
10. říj 2015

Bych řekla, jestli to není alergie ? Já bych asi nějakého doktora navštívila, tak zkus jinou kožní, čekačky jsou bohužel všude. 😒

martina995
autor
10. říj 2015

@karlajasmine Děkuju za radu určitě skusím, jinak se udrbu k smrti 🙂
@mandala Je možné, že je to z alergie, ale když jsem byla min rok u svého alergologa, tak mi napsal něco, po čem to bylo ještě horší. Letos ho mám v plánu navštívit znova, tak uvidíme co napíše, ale určitě zkusím mastičku co napsala karlajasmine v komentáři před tebou 🙂 Kožní navštívím až jako poslední možnost 🙂

lasicek
10. říj 2015

@martina995 Dělo se ti to i mimo těhotenství?

martina995
autor
10. říj 2015

@lasicek Jo i mimo. Děje se mi to každý rok na podzim a přes zimu

gabour
10. říj 2015

@martina995 To stejný jsem mela letos pres léto. Myslela jsem,ze umru. Pak to bylo i na předloktí. Ušni boltce. Ale hlavne lýtka. Pomohly mi injekce Dithiadenu a to, ze přestalo svítit slunko. Ale dobry to neni pořad ☹. A ty injekce byly šílený svinstvo.

gabour
10. říj 2015

@martina995 A v těhotenství, takze uz dávno, jsem to mela posledni asi čtyři měsíce. No a ted zase, těhotná nejsem.

lasicek
10. říj 2015

@martina995 vyzkoušet si neholit nohy a mastit.

veraga
11. říj 2015

Taky to občas mívám, hlavně po holení. Osvědčilo se mi změnit sprcháč za nějaký sensitive nebo dětský. Ty převoněné mi dělají paseku po celém těle. Nohy po holení máznu zklidňujícím balzámem po holení od Manufaktury a až se vstřebá, namatlám buď Excipialem, konopnou mastí nebo olejem od Saloosu (aktuálně mám Atopikderm).