Sterilizace - byl na ní někdo?

hanve
6. lis 2018

Je mi 33,mam dve deti, treti neplanovane na ceste. Psychicke zatizeni, nejsem si vubec jista, jak zvladnu treti dite, ja uz potrebovala jit do prace,mezi lidi. Treti dite byl fakt sok, zjevne jsem oplodnovaci typ. Nemam zaludek na potrat, takze budeme mit tri deti. Ale dalsi uz ani napad. Takze to chci poresit dostatecne vcas, nez zas projdu kolem spinavych trenek.
A tak jsem zacala premyslet o sterilizaci. A chtela bych znat zkusenosti tech, co to podstoupily. Jak velky je to zákrok? Co to obnasi? Jak to funguje pote? Menstruace, přechod aj.?
A prosim opravdu jen o zkusenosti tech, co si tim prosly. Nejsem zvedava na soudy a hodniceni nekoho, kdo nezna konkretni situaci.

aronek
6. lis 2018

@hanve ahoj, jsem týden po sterilizaci, ale mám ji dělanou při CS. Takže pokud by jsi rodila CS, dělá se to přímo při porodu, u mně bez jakýchkoliv komplikací. Mluvila jsem o tom se známou, nechala si ji dělat po třetím dítěti a taky si ji jen chválila, měla ji za sebou několik let.

miba10
6. lis 2018

@hanve bude mi 35 a také ji zvažuji. Čekáme druhé, ale třetí už opravdu ne. Hlavně po zdravotní stránce. Moje mamka mě od toho odrazuje. Díky za tento dotaz, chtěla jsem ho sem dát také

evusk
6. lis 2018

Jake soudy? Je to věc úplně každého. Já stojím při Tobě. Zkušenosti sice nemám, ale jsem maminka 2 malých dětí(rok a 3) a každý měsíc se třepu, aby se "nepovedlo" třetí. Naopak. Sterilizaci sice nemám, ale zcela to chápu....Je to naopak od Tebe velmi zodpovědné. Kdybych čekala třetí, také bych o ní možná uvažovala. Přeju pevné nervy, hodně sil a správné rozhodnutí. Drž se a pevné nervy se třemi....

kijonkova.k
6. lis 2018

Ahoj, na laparoskopicke sterilizaci jsem byla vcera eano,dnes me pousteli domu.Nechala jsem si odstranit oba vejcovody(prevence rakoviny vajecniku).Mam 2 stehy pod pupikem,2 na leve strane podbřišku a malou dirku po drenu v pravo.Zakrok trval necelo hodinu,dren mi vytahovali jeste vcera vecer.Bricho boli jako namozene ze cviceni,stehy tahají.Ale vydrzet se to da v pohode.Doma budu do konce tydne.Loni jsem mela embolii,proto jsem se rozhodla pro sterilizaci.

kijonkova.k
6. lis 2018

Jo a je mi taky 33 a mam 2 zdravé deti😉

misakri
12. lis 2018

@hanve čekám třetí dítě,potřetí to bude císařem a proto jsem se rozhodla pro sterilizaci.. budou mi ji dělat přímo po císaři.. bude to prý cca o 5 min delší jen.. menstruace a vše s tím spojené bude prý normální.. jediné,co jsem teď musela,bylo napsání žádosti,proč ji chci podstoupit,tu jsem zanesla do porodnice,tam mi byla schválena a půjde to na pojišťovnu,jinak cena u nás 6500kc.. žádost jsem musela podat minimálně měsíc před porodem.. a i tak mi bylo řečeno,že kdybych rodila do 14 dnů od podání tě žádosti,sterilizaci by mi neudělali - asi tam je nějaká lhůta,nevím..

glimmer
12. lis 2018

já jsem byla na sterilizaci na jaře 2015 - máme 2 děti, chtěli jsme třetí, ale povedla se nám dvojčata a vzhledem k tomu, že jsem byla po 2 sekcích a další zdravotní problémy, tak jsem šla na UPT a po šestinedělí jsem šla na sterilizaci, kterou mi dělali společně s operací žlučníku. Úhrada sterilizace šla přes VZP. Po operaci mě bolelo břicho tak jako kdyby bylo namožené. Co se týče menstruace tak ze začátku jsem jí měla hodně silnou a bolestivou, ale asi jen 2-3x a teď jí mám dva dny a pomalu o ní ani nevím.

kittyy17
12. lis 2018

Já ji chtěla při druhém císaři, a že prý to nedělají. Navíc se musí podat žádost ke schválení nejméně 14 dní předem, a to už jsem nestihla. Nechci kvůli tomu podstupovat narkózu, tak mám tělísko...

l.frulova
Autor odpověď smazal
Zobraz