Štítná žláza a přibírání. Jak je to po operaci s lékama? Příbírá se nebo hubne?

jaroslava350
19. zář 2020

Zdravím chtěla bych se zeptat jak to je po operaci štítné zlazy s lekama jestli se bribira nebo hubne děkuji sem stoho vyděšená mám strach jít na operaci

shaun40
19. zář 2020

Při správnem nadávkováni hormonu se nepřibíra.Jsem skoro tři roky po operaci a nic jsem nepřibrala.

jaroslava350
autor
19. zář 2020

@shaun40 takže by to nemělo mít vliv ani na to kdybych chodila cvičit broblem pak něco schodit

andrea93133
19. zář 2020

Ahoj, nepíšeš z jakého důvodu.. já sice nejsem po operaci, ale mám hypofunkci (autoimunitní zánět) a žláza se mi pořád horší i přes navyšování léků, ale na hmotnost to nemá vliv, alespoň u mě (mám 53 kg)..

shaun40
20. zář 2020

@jaroslava350 Určite né.Pomoci léku Letrox nebo Eutyrox žiješ úplne normálni život jak kdyby jsi ŠŽ mela.Samozřejme když se nekdo cpe tak pribere.Já necvičim jím normálne mám práci kde mám hodne pohybu a od operace jsem nepřibrala ani kg.A odoperovat ŠŽ v připade potreby je nutnost.Doktori se rozhoduji o vyndání z dúvodu moznosti nádorového onemocnení.U me to zanedbali a mela jsem z toho dve rakoviny.Tak operaci neodkládej.A le pomoci ozářek jsem v pořadku a žiji normálni život.Operace je nebolestivá.Akurát se ti bude asi 10dní špatne polikat jako při angíne.PN je zhruba 6 týdnu podle toho jak se ti hojí jizva.Nemáš se čeho bát.

jaroslava350
autor
20. zář 2020

@shaun40 dobře děkuji moc protože znám jednu paní která má dceru po odstranění štítky a prej moc nabrala

marketanova
22. zář 2020

Myslím si, že na štítnou žlázu je dobré pravidelně používat něco jako doplňky stravy, samozřejmě v přírodní formě.