Štítná žláza. Podstoupil někdo operaci? Zkušenosti?

nathalka22
29. kvě 2020

Dobrý den, je tu někdo kdo podstoupil operaci štítné žlázy?
Zajímá mě stav po operaci, jizva a všechno kolem.. Děkuji za odpověď..

klea81
29. kvě 2020

Já. Po operaci jdeš na jednu noc na jip, pak běžný pokoj. Vzala jsem asi 21 dní dovolenou, jinak nemocenská. Jizvu mám pěknou, mazala jsem contratubexem.

nathalka22
autor
29. kvě 2020

@klea81 No já na neschopence jsem už.. Jinak jsou moc velké bolesti?? vůbec nevím co mě příští týden čeká 😣
Na co se připravit...
Doktor mám pocit mluvil i o drenech.. Ještě mě zajímá jak je jizva velká... Moje nejhorší představa že si nebudu moct umýt hlavu mám kudrnaté vlasy které rozcesu jen za mokrá tak nevím jak tonzbjizvou první dny půjde

nase_mimi
29. kvě 2020

@nathalka22 Bolesti jsem neměla žádné a ani jsem si na bolest nic dávat nemusela, ale nabízeli mi. Trápit bolestí tě určitě nenechají, neboj. Jizvu mám cca 5 cm, ale kdo neví, nepozná. Sprchovala jsem se druhý den po operaci před odchodem domu včetně mytí hlavy.

nase_mimi
29. kvě 2020

@nathalka22 Máš nárok poté na lázně, pokud bys ráda jela, řekni si o ně. V lázních mi říkali, že contratubex na jizvy není vůbec dobrý, že se po něm keloidní jizvy právě rády udělají. Nejlepší je pak masírovat čistým sádlem.

nathalka22
autor
29. kvě 2020

@nase_mimi bolest žádná?? No to nevěřím už jen představa těch drenu mě děsí... Já se ptala na velikost jizvy doktora a radši mi ani jednou neodpověděl... Ty jsi byla v lázních?? Kam posílají?

nathalka22
autor
29. kvě 2020

@nathalka22 No mě doktor řekl že v nemocnici musím být týden 🙄nedokážu si představit co tam budu dělat tak dlouho a ještě když nejsou návštěvy...

svija
29. kvě 2020

@nathalka22- taky jsem byla, ale už je to 20 let. Nejvíc si na tom pamatuju problémy s polykáním a to, že si člověk musel držet hlavu, když vstával, ty svaly jinak bolely. Drén jsem měla, to nebylo nic strašného a na JIP jsem byla taky, ale ne moc dlouho, myslím že jen přes noc a ráno na oddělení.

jana2381
29. kvě 2020

@nathalka22 ja nastupovala v utery, ve stredu operace a domu jsem sla v sobotu (pustili by me uz v patek, ale nebyl tam muj osetrujici lekar co me operoval) bolelo me v krku, ale dalo se to vydrzet. Dren taky v pohode. Byla jsem jen hodne unavena tak mesic po operaci. Na Jip jsem nebyla, hned na normalni pokoj.

nathalka22
autor
29. kvě 2020

@jana2381 přesně jak já... Nastupuji v úterý operace ve středu ráno ale co mě čeká a kdy půjdu domů netuším... A jak si měla velkou jizvu?

jana2381
29. kvě 2020

@nathalka22 uplne me prekvapilo jak malickou, asi 4 cm. Sil mi to nejakym plastickym stehem, a bylo to jakoby prosite vevnitr a na bokach jen koukala nit. Mazala jsem domacim sadlem a brzo nebyla videt vubec, jen takova mala vraska. Ted je to 6 let a jizvu, pokud o ni nekdo nevi, tak ani nepozna. Jen si po operaci zakryvej krk satkem, kdyz pujdes na slunicko. Teta se vesele slunila u more a jizvu ma fakt hnusnou.

nase_mimi
29. kvě 2020

@nathalka22 no me to nebolelo... dren jsem mela, hadicku uprostred dekoltu, tu mi vytahli druhy den po operaci. To bylo neprijemne, ale vrtani zubu je horsi🙂 V nemocnici jsem byla 4 dny. V laznich jsem byla v Jeseniku. Ted me napada, ze nevim, co se stitkou mas, ja mela hyperfunkci a na to lazne davali, na uzliky ne. Ale mohlo se to treba zmenit.

klea81
29. kvě 2020

@nathalka22 nevzpomínám si na žádné bolesti. Ano, dren z rány mít budeš několik dní, na krku budeš mít zavesenou takovou malou nadobku kam jde sekret a krev z rany. Hlava se může umýt až po několika dnech, za něčí pomoci, rozhodně se nemůžeš kolem rány sprchovat. Mně jen vadilo, že se vytahovaly stehy až 8-9 den (2006) a do té doby jsem musela být hospitalizovana.

klea81
29. kvě 2020

@jana2381 v jakém roce jsi byla? 2006 trvala standardní hospitalizace 9 dní

klea81
29. kvě 2020

@nathalka22 já byla 9 dní, je to velká rána, já mám asi 7 cm, lázně jsou volitelné, já o ně nestála, za ty 3 týdny po jsem šla normálně do práce 😉za mě se není čeho bát. Trochu jsem musela rozcvicit jednu hlasivku, ale i tak jsem mluvila normálně

klea81
29. kvě 2020

@jana2381 já byla unavena cca 14 dní po operaci než nasadili substituční léčbu, pak se to rychle zlepšilo

nathalka22
autor
29. kvě 2020

@nase_mimi mám aosane v papíře nodosni strunu když jsem se ptala tak mám velkou štítnou žlázu a k tomu i uzliky... Prej kdyby nesla nejpozději do roku ven mohlo by mě to ohrozit na dýchání atd...

jana2381
29. kvě 2020

@klea81 tak jsem nasla zpravu, a uz to je vic nez 6 let (nejak to leti) , bylo to v lednu 2013, Pribram. Ve stredu byla operace a tyden ta to jsem byla na stehach. Prislo mi to brzy, ale jizva se nerozjela. Me dlouho nastavovali davky leku. Dostala jsem letrox100 a nestacil a nakonec se to vysplhalo az na 150 denne. Pak uz to bylo OK.

klea81
29. kvě 2020

@jana2381 my museli zůstat ve špitálu až do vytažení stehů, tj 9 dní. Taky mi 100 nestačilo. Většinou jsou měla kombinace 100 a 125, v těhotenství 150. Nyní po 14 letech 125.

klea81
29. kvě 2020

@nathalka22 a není pro tebe lepší ta radiolecba než hned operace? Já měla autoimunitní poruchu, to jinak nešlo.

jana2381
29. kvě 2020

@klea81 jeste si vzpominam, ze bylo rozhodujici jak dlouho sel odpad do drenu. Dren mi vytahovali v patek. Pustili by me uz vecer, ale stitnou zlazu tam operoval jeden lekar, a ten si i pacientky poustel domu sam. Byl tam az v sobotu rano.

klea81
29. kvě 2020

@jana2381 dren se vytahoval tak 4.den skoro všem, ale bylo mě řečeno až po vyřazení stehů, je dobře, že to zrychlili

jana2381
29. kvě 2020

@klea81 me porad chodili odepisovat mnozstvi toho odpadu v ml a kdyz to kleslo pod nejakou hodnotu (uz nevim jakou) tak ho odstranili. To bylo neprijemny, ale zbavit se toho byla uleva. Jesteze to urychlili, 9 dni... To bych zblaznila.

nathalka22
autor
29. kvě 2020

@klea81 No já se ptala jestli je nutná operace a doktor řekl že ano že je to pro me nebezpečné že ji mám zvětšenou o 20ml než má normálně být a že problémy s dýcháním bych měla a navíc mám ty velké uzly... Tak já nevím nerozumím tomu ale tohle my bylo řečeno

klea81
30. kvě 2020

@jana2381 jj nám všem taky, ale nevím o nikom komu by to vytahli druhý den, to přece nevidí ty denní rozdíly

klea81
30. kvě 2020

@nathalka22 na ty uzly existuje pár let nová léčba, nějaká sklerotizace alkoholem. Poptej se. Jinak uzly má v mém okolí každá druhá žena a jen se to sleduje na utz. Já musela na operaci, protože s tou autoimunitní nemocí nejde otěhotnět skrz medikaci, která by dítěti skodila, takže já měla jasno, bylo mi 25 a rodinu jsem už plánovala.

klea81
30. kvě 2020

Koukni dolů pod tuto diskuzi, je tam o tom alkoholu diskuse, od 2016 se to používá v Krnově... Teď už třeba i jinde.

nathalka22
autor
30. kvě 2020

@klea81 myslíš že doktor neví co dělá??? Jo uzly má možná každá druhá žena ale asi ne tak velké a asi ne tak velkou štítnou žlázu... Operaci naplánovali na příští týden... Mě je 31 rodinu bych taky pak chtěla u mě je ještě problém s vajecnikama a nějak si to nehraje s tou žlázou do noty

nathalka22
autor
30. kvě 2020

@klea81 děkuji přečetla jsem si a spíš negativní recenze na léčbu alkoholem...

jana2381
30. kvě 2020

@klea81 tak jsem dohledala propousteci zpravu, at fakt si to pamatuji dobre.

jana2381
30. kvě 2020

@klea81 tady jeste doba hospitalizace, akorat jsem se sekla v roku. Uz je to 8 let. Leti to 🙂