Totálně unavená, ale nemůžu pořádně spát. Co by pomohlo?

21. říj 2019

Často jsem večer úplně na konci sil, přesto pak ale hodiny ležím a chci usnout - a nejde to. Když se zadaří, po dvou hodinách jsem zase vzhůru. Ráno se probudím a stále cítím únavu. Máte někdo zkušenost, co by pomohlo?

petru369
Autor odpověď smazal
Zobraz
petru369
21. říj 2019

@anonym Já používám Persen Forte, jsou to bylinky a většinou mi pomůžou, když jsem večer přetažená. Zkus.

autor
21. říj 2019

@petru369 Děkuju, kouknu na to. Může se to dlouhodobě?

snazimese
21. říj 2019

Ahoj, přidám se, mám stejný problém... Hodně špatně usínám, když usnu, tak se často budím a hodně se převaluji... Nechala jsem si i kvůli tomu vyšetřit štítnou žlázu a štítnici, ale vše mám v pořádku.. Piju čaj na spánek a stres, ale někdy pomůže a někdy ne...

phedr
22. říj 2019

@snazimese Kotlíkové kapky, nebo přímo melantonin. Obojí se dá koupit v lékárně, pomáhá i odstranění modrého světla z místnosti, tzn. televize, mobilní telefon a není špatná ani jóga nebo meditace

vineta
22. říj 2019

Pomáhá změna stravování, vynechání cukru, snížení příjmu sacharidů, víc bílkovin a zeleniny, nejíst před spaním, vynechat modré světlo hodinu před spaním (mobil, televize), nepít alkohol, zvýšení fyzický aktivity přes den.

jituli84
22. říj 2019

mám kamarádku , která to má obdobně, ale od ní vím, že u ní za to muže stres, před spaním furt nad něčím dumá apod, takže u ní je to spíše psychika

janule1940
22. říj 2019

Kozlíkove kapky (tzv.valerianske),meduňkovy čaj s medem vecer a Bachovy kapky rescue Remedy night.takhle to dávat par dni a spíte podle mě bez problému.jo a vecer už žádná aktivita,žádné drastické filmy a pozor na světlo s modrým spektrem -počítače,telefony,televize,některé zářivky.my mame u televize vecer rozsvicene postranní lampy s teplým světlem,aby na nas pravé nezarilo jen to z televize.rusi totiž vyplavovani spankovych hormonu.

mandala
22. říj 2019

Měla jsem stejně plus další zdravotní problémy, ale ta únava byla strašně vyčerpávající, nakonec po spoustu vyšetřeních, kdy se nic nezjistilo, se začaly projevovat i psychické problémy, takže to bylo od psychiky, ale sama za sebe můžu říct, že to chce odbornou pomoc, čaje ani kapky nepomůžou...

kaja2016
24. říj 2019

No a mas nejake starosti stres? Me na tohle pomohla jojoba od cinske lekarky. Spanek se prohloubi a zkvalitni.

svetilkova201
6. lis 2019

Je možné že máš málo vitamínu nebo stačí se proběhnout každý odpoledne nebo vylézt na slunce, myslím si že je to že před spaním koukáte do elektroniky co pak dělá to že vás to unavuje ale mozek si myslí že je ještě odpoledne kvůli světlu co vydává ta elektronika zkuste každej dej aspoň před spaním 2hodiny nekoukat do mobilu mě to pomohlo