Transplantace vlasů, máte zkušenost?

yerry
9. dub 2017

Zdravím. Mate někdo zkušenosti s transplantaci vlasů? Nikdy jsem neměla bůhví jak bujnou kštici ale po první dceři mi vlasy dost vypadly ale už nějak nedorostly... Teď po druhém porodu se dostavilo rovněž padání vlasů a pokud opět nedorostou bojím se že začnu hlavou odrážet sluneční paprsky.... Vidím to i v zrcadle že mi hlava začíná prosvítat.... Tedy je to hlavně při bodovém osvětlení ale dost mne to znervózňuje a proto začínám hledat řešení...Různé vitamíny a vodičky nikdy neměly účinek...... A proto ta transplantace.... Podstoupili jste to někdo? Jaký byl výsledek? A na kolik to vyšlo? A důležitá věc je i místo konání.... Praha je dost z ruky, dělají to i jinde? Nejlépe severní Morava.... Děkuji....

ivet1987
9. dub 2017

Opravdu to máš tak hrozné? Ja s tím žiju od 15 let, určitě to mam v horším stavu jak ty, nicméně jsem zvědavá na odpovědi. U té transplantace bych se bála rizika že se neuchyti, že to budou vyhozené desetitisíce, ne li více. Dřív jsem o tom hledala info, ale odradilo mě to.

yerry
autor
10. dub 2017

@ivet1987 díky za odpověď. Z čeho usuzuješ že to máš horší než já? Já se s tím příště necítím dobře, kór když ji okem mne mají všichni krásné zdravé a husté vlasy a není jim vidět hlava.... 😥

odula
10. dub 2017

@yerry zdar, tak se zahackuju pro info. Teda - ja s tim taky ziju, a po třetím děcku teda uz katastrofa a jdu to řešit s doktorem - objevila se mi pleš. Takže - "jenom" prosvitani je fakt zatim v pohodě. Spíš bych se zatím zaměřila na vnitřní příčiny - hormony, vitamíny atp.

ivet1987
10. dub 2017

@yerry nevím tak jak to popisuješ, že ti začíná prosvitat, mně jde vidět celá lebka stačí zvednout vlasy 😀
Teď jsem vyzkoušela Milva chininove šampon a vodička, docela to pomohlo vlasy přestaly padat, vidím i rychlejší růst, teď kéž by ještě začaly růst nové.
Trápí mě to taky šíleně, ale už jsem si za ty roky zvykla, taky všichni krásné vlasy. Stále doufám 🙂

yerry
autor
10. dub 2017

@odula u mne je to spíše dědičné. Moje mamka i babička to měly taky.... Řídnutí probíhá na horní části hlavy. Něco jako plešatění u mužů ... V zadní části je to v pohodě proto uvažuji o transplantaci , protože je reálná šance vzít zdravé štěpy..... S kožní jsem to už řešila, dostala jsem nějakou vodičku a vitamíny ale to bylo bez úspěchu i když jsem užívala dlouhodobě ... A co se hormonů týká tak jedině. Že bych byla celý život těhotná... To jsem měla vlas, jakž takž dobře ale mimo trhu je to děs. Mám problém i v tom že se mi hrozně mastí a musím je každý den mýt a už od 15 let jsem objevovala první sediny a teď ve 32 letech jsem skoro úplně šedivá... Vlasy mi rostou hrozně rychle a odrosty jsou vidět již po 14 dnech..... chjo. Tak závidím ženám s krásnými vlasy 😢

yerry
autor
10. dub 2017

@ivet1987
Jo jezy začaly růst nové. To je to co si pořád říká. A hledám každý nový vlásek.....😖

neeeela
10. dub 2017

Můj kamarád šel 2x na transplantaci vlasů. Utratil za to dohromady už asi 200 tis a vlasy žadný :D. Dle mého škoda peněz. Člověk by do toho musel investovat tak 500 tis aby to vypadalo jako kštice Osmanyho Laffity :D.

ivet1987
10. dub 2017

@yerry jo jo taky myju denně ☹ ta transplantace asi nebude řešení jak koukám ☹ manžel říká že v nejhorším paruku 😀 musím to brát s humorem. Přemýšlím nějaký pricesek nebo něco. Ale jsem ráda že to aspoň teď přestalo padat, uvidíme co dal ,druhé mimčo, to zase dopadnu 😀

yerry
autor
10. dub 2017

@ivet1987 no mě úplně deprimuje jak kamarádkám po porodu začaly růst hodnocení vlásky, sice to vypadá blbě, ale co já bych za to dala mit toho Ježka 😂

yerry
autor
10. dub 2017

Omlouvám se za překlepy ale mám jiný telefon a ten zase jinak opravuje moje chyby.... 😊😲

odula
10. dub 2017

@yerry s tím těhotenstvím je to dobrej nápad. 😉Nebo mít chlapečky. Ja po synovi měla vlasy snad nejhustsi v životě, do půli zad. Za to po holkach... Blížím se kvapem do fáze "návštěvník" 😀 Ale asi investuju do pořádný paruky. Aaaa nebooooo.... Seberu holkám muslimským know how, a budu se zasazovat o zavedení závoje jako běžného módního doplňku 😂
PS. Vím že je to fakt voser ale... Pokud je to "jenom" kosmetická záležitost, nestojí za to se tim trápit. 😘 řešit jo, ale ne trápit 😉

yerry
autor
10. dub 2017

@odula já mám dvě holky.. v těhu vlasy suprove a po těhu děs a hrůza 😲
Pokrývky hlavy u mne moc v úvahu nejdou.... Hrozně se potim na hlavě a nesnesla bych to. Spíš by mohli začít být "in" Holohlavy holky. Hnedka bych to sjela strojkem 😂😂😂😂
Praktické na údržbu.... Není třeba česat, barvit,umývat.... Stačí jednou týdně utřít prach a přejet lestenkou 😂😂😂😂

odula
10. dub 2017
mymetka
10. dub 2017

Taky mi dost prosvítají a pěšinka se zešiřuje, celý vrch hlavy prosvítá, postupně se to zhoršuje od patnácti, krevní testy mám skvělý, v rodině nemáme plešatost ani u mužů, ale podezřívám, že se mi nevstřebávají správně živiny ve střevech, jsem dost hubeňour od mala a když jsem byla na vyšetření střev, tak je mám totálně vyhlazený, ale důvod neznámý, takže ty živiny asi prostě nedocházejí kam mají. Po porodu se mi to dost zhoršilo, ale už je to dva a půl roku a ani náznak zlepšení. Do transplantace bych nešla, jednak nemám peníze a pak není zaručený úspěch. Trápí mě to hodně, teď jsem znova těhotná a hodlám se cpát všema vitamínama a hlavně DHA, co to půjde.

nutellaa
10. dub 2017

Ja, mela uplne ten sami problem. Ale pres cele tehotenstvi jsem se nebarvila,nezehlila vlasy byla jsem dost lina 😀 a ted po porodu jsem si vsimla, ze mi narostlo strasne mnoho vlasu normalne ze zadu i na krku 😨 kdyz za ty vlasy zatahnu vidim jak se mi pne kuze na krku. Ze zacatku sem se divila. Vypada to jak nastrelene.😂 Ale pred tehu a porodem jsem na hlave malo vlasu.

yerry
autor
10. dub 2017

@nutellaa tohle mají všechny moje kámošky co jsou po porodu. Ježka po celý hlavě... Jen já zatím ne 😢 a po první dceři to bylo totéž 😭
Já se barvit bohužel musím. Jsem už hodně šedivá 😢

yerry
autor
10. dub 2017

@nutellaa a jak dlouho jsi po porodu?

nutellaa
10. dub 2017

28.2 jsem porodila. No ja na tom byla stejne jen nemam sediny. Mela jsem odrosty do pulky hlavy no 😅 tak se mi aspon za tech 9mes. Vlasy srovnaly. Ale taky si nesprchuju vlasy horkou vodou a pouzivam, jen jeden sampon a kondicioner Gliskur (nebo jak se jmenuje) 😂 a ktomu stejny kondicioner, ale pokud to mas dedicne, tak nen tak nic asi nepomuze

nutellaa
10. dub 2017

Cerny gliskur na extremne namahane vlasy (regenerace) pouzivam ho uz asi 3-4mes.v kuse a vlasy mi rostou i na krku

ivanakuncova84
10. dub 2017

Ahoj Holky, také tohle žalostně řeším, pozoruji řídnutí vlasů již 13 let, jde o plesku nad celem. zatím to řeším přehazovačkou 🙂 ale když stáhnu vlasy do culíku, tak už to jde vidět, lidi kolem tvrdí, že ne, ale já už z toho šílím. zkoušela vodicky, vitamíny i vitamínové injekce (které tedy šíleně bolely), ale nic nezabírá. Kožní mi po rozboru vlasu oznámila androgenní alopecii (mužské plešatění) což je nedostatek ženských hormonů .... Doporučila mi hormonální antikoncepci MERCILON, která by měla hormony doplnit a to plešatění zastavit, ale prý bez šance, aby dorostly vlasy nové :( :( Takže o transplantaci vážně uvažuji, protože antinu do sebe cpát nechci. Na stránkách plastické chirurgie garantují doživotní růst vlasů, které transplantují .... no tak nevím, v létě bych chtěla jet na konzultaci (do Prahy) ..... každopádně bych ale chtěla ještě jednou otehotnět a představa, že ještě víc pak pleš pujde vidět mě zabíjí ... vím, že nejde o zdraví, ale ....

yerry
autor
10. dub 2017

@nutellaa já jsem rodila v prosinci a neroste mi teda nic.... Maximálně chlupy na nohou 😂😂😂😂
Šampon používám od kadeřnice ... Kondicionér nepoužívám to už bych na Re hlavě neměla vůbec nic. Mam asi nejblbější typ vlasů co vůbec existuje. Rychle rostouci, jemné, mastíci se, lehce vlnité ale hnusne a bez tvaru, přírodní barva popelavě hnědá a od 15 let začínající šediny 😵😰 prostě sen každé ženy 😱

odula
10. dub 2017

@yerry ja te trumfnu, hele. Pomalu rostouci, slaby, jemny ,rychle se mastici, rovny jak hrebiky. takze... vypadam takhle...:D

yerry
autor
10. dub 2017

@ivanakuncova84 no tak to je přesně to místo kde mi to řídne taky. Taky mi okolí tvrdí že to není vidět ale je.... Moje teta se s tím nesere a řekla mi to napřímí a jedna moje kámoška taky....
Mercilon jsem brala před dětmi a pak chvíli po prvním porodu a to teda nepomohlo

yerry
autor
10. dub 2017

@odula jede tě tak to jsme si podobné 😂😂😂😂 jen já nemám tak vykulený oči😵😵😵

nutellaa
11. dub 2017

Aha , tak to nevim no me chlupy na nohou se nejak zastavili neholila jsem sd uz hoooodne dlouho 😇min. 3mes mozna dyl a nejdou skoro ani videt :D jen na nejakem miste sem tam nakej je. 👏 ten porod mi splnim muj sen rostouci chlupy jen na hlave :D 👍

mymetka
11. dub 2017

@nutellaa a nebrala jsi těhotná nebo nebereš třeba teď po porodu nějaké vitamíny?

yerry
autor
11. dub 2017

@nutellaa hele ja chci taky bujnou kstici a jinak hole tělo. ... no hold kdo nemá na hlavě musí mit na nohách 😢😢😢😢😢
Asi na ty vlasy působí gravitace a strhující se pomalu noze k zemi 😂

nutellaa
12. dub 2017

Nebrala jsem vubec zadne vitaminy 🙂 pri tehotenstvi jsem denne snedla celej talir ovoce, opravdu cely talir denne byla jsem na tom ttosku zavysla :D

vorisekk
12. dub 2017

Ahoj holky, vaše diskuze mě zaujala a tak se chci s vámi podělit o pozitivní zkušenost, jelikož jsem měla bujnou kštici asi naposledy v pubertě a od té doby hledám a zkouším, co zabírá na růst vlasů, abych neskončila na paruce.
Teď v současné době již přes rok po každém umytí vlasů aplikuji do vlasové pokožky vlasové sérum Biohar a každý den jsem brala tabletku Biosil ( teď jsem na počátku těhu, tak je neberu) a musím po letech různého zkoušení opravdu zabírá. Pozoruji dorůstání vlasů, mám po celé hlavě krátké nové vlásky. Cenově je to dostupné, oba produkty asi za necelých 160 Kč a dá se koupit v každé lékarně... Za mě super 👍

nutellaa
12. dub 2017

@vorisekk Ano, ten biosil mela sestra a byla spokojena