Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

lenusska
23. led 2009

No uvidime ale mal by mi spravit..Urcite dam vediet ale tiez ma to napadlo,ze to bude tým hormonom..Cajik som si kupila tak to skusim. 😵

bendy25
23. led 2009

EMICKA: Ja som si myslela, ze tromboza moze byt len v nohe. Ani ponatia som nemala, ze moze byt aj v ruke. To je hrozne! A z coho si mala tie trombozy, lekari nevraveli? Emicka, pisala si, ze si uz 2krat potratila. Bolo to v prvom, alebo v druhom trimestri? A po tych potratoch si dostala trombozu, alebo si ju mala uz predtymi tehotenstvami? Aku mas vlastne diagnozu? Asi som az prilis zvedava, tak sa nehnevaj... 😉 Len sa chcem trosku viac dozvediet o svojom zdravotnom stave...Vies, stale mam obavy, ci s tou trombozou mozem porodit babatko, po ktorom tak strasne s manzelom tuzime...

emicka1
23. led 2009

Kell ahoooj,dlouho jsem tě tu neviděla! Jak pak se máš? Moc na tebe myslím 😵 Ten stejný termín porodu mě moc rozesmutněl ☹ Ale tentokrát to už musí vyjít!!!!!!!! SAKRA!!!!!!!!!!!! Tak moc ti to přeji 😵 A prosím tě kdy jsi říkala,že na to znova hupsnete? 😀 Budu moooooc držet pěstičky 😵 😵 😵

Utrogestan můžeme,já ho brala každé těhu. A dokonce jsem brala při IUI i Dufaston.

Anopyrin + injekce to taky beru já 😀 Mám dokonce 2x děnně injekci a ještě jeden anopyrin denně.

Bendy já si s tou rukou taky pěkně užila.Mladá Dr.,která mě vyšetřovala ještě trombozu v ruce neviděla,tak konstatovala že jí nemám.Poslala mě k druhému Dr.,tak mi sáhl na ruku a řekl,že to taky nic není.A když už jsem brečela bolestí,tak mě teda milostivě poslali na utz a zjistili,že mám v podpaždí pěkně ucpanou žílu! 😠
Ta první tromboza byla prý antikoncepce+malý úraz+námaha,ta druhá byla po operovaném slepáku,když mě poslali domu bez prášků 😠.Od té doby jsem brala warfarin stále a tromboza už nebyla.
Potraty jsem měla ve 12tt a 7tt.
Diagnoza- já toho mám víc,bohužel-lupusový inhibitor,FV - Leiden - heterozygot,MTHFR C677T - homozygot,antifosfolipidový syndrom
Nemusíš se omlouvat,ráda aspoň maličko pomůžu 😵
Jinak si myslím že ty trombozy tu holčiny taky měly a miminka už mají 😀 ,takže snad to vyjde i nám i vám,a VÁM VŠEM 😀 😀 😀 😀

zulok
23. led 2009

Kell.. jeeej, taak si tu chyybala... ono je to vsetko tak smutne a tazke , ale uz to vyyjde, jasnee, ze????

jeeej, ale su tu kraasne spravickyy

Lenocka gratulujeeeeem k srdieecku, juch bom bam bom... a parada, ze mas anopyriin. juchuuu, vydaris a vydariii 😀

Maova aj tebe gratulujeem k cervickovi krasnemu 😀 😀

teda same gratulaciee.. tyzdne tu letia jedna radost

MArgaritka, Mounty, teda vy uz to amte fakt kazdu chvilocku 😀
Mounty, teda d dimery uurcite ti vsetko pekne strazia... 😉 ja sa v tych hraniciach a rozmedziach nevyznam. v kaych jednotkach... ja som mala vzdy cudne cisla a nevedela v akych jednotkach 😅

EMicka... teda Rozarka je uz isto riaadna velkacka, ze 16 tt.. fuuha... no a mas toho veru viac... mne to tu pride, akoby sme boli chamtive a kto si tych mutacii nazbiera viac.. ach, az mi je smutno.. ale teeeda pekne davas tej potvore trombofilke na frak... sikulaaa..
ozaj a ako rastie bruskoooo, rozpravaj, pis, prehaanaaaaaj

Ninka, siiilno drziiim palce, nech sa babatkam dariii

Andys vitaaj po dlhom case , co noveho??

KAppuska, akos a dariii??
jeejda, toolko tehuliek tu amme, normalne radost pozerat...

zrnik1
24. led 2009

caf,
ako sa mate?
Ja dobre, tesim sa domov.
SOM U NASICH AKO SOM SPOMINALA.
pAPA,
MAJTE SA KRASne a uzivajte si vikend.
lenka zrnikova alias zrnik1

kell
24. led 2009

Jee Emi to mě moc mrzí, že Tě to rozesmutnělo, to jsem nechtěla! No v březnu mám jít na tu hysteroskopii a můžeme už od března, ale nějak se mi do toho už v březnu nechce, tak to necháme asi na duben!
Teda ale jsem netušila, že máš tolik diagnóz! To je hrůza!!! Ptala jsem se na ten anopyrin, protože se mi zdá, že mě ředili až moc, vzhledem k tomu, že jsem neměla (ťuk ťuk) nikdy žádnou trombózu. Clexane 0,6 a ještě anopyrin.

Holky a je to pravda, že nám s diagnozou trombofilie nedoporučují normální porod,ale císaře, kvůli tomu, že při normálním porodu bysme mohly vykrvácet? Ještě nejsem ani těhu a z císaře mám husí kůži už teď! Představa větší jizvy + stehy ve mně budí děs! Ne z kosmetického důvodu, ale i ty 4 co mi zůstaly po tom mimoděložním jsem jaksi moc prožívala, měla jsem strach se i ohnout aby mi to neprasklo 😀 😀 😀

Maova, minule jsem Ti zapomněla tichoučce pogratulovat k mimískovi!

Zulok ahojky! Jak se daří Matuškovi, dívala jsem Ti do albíčka a je rozkošný! Má čertíky v očích!

zulok
24. led 2009

Kell, ja so rodila normalne a nikto mi nepovedal ani naznak, ze by so nemohla 😨 ...

a co tam po porode, to je to najmenej.. ak sa narodi zive babatko, nech ho aj cisarakom vyberu... nestresuj sa porodom... ten peerfektne zvladnes, uvidisss.. este sa budes nanho teesit po tehulkovani... 😉

a dakujem za pochavlu nezbednicka... myslim, e sa mu dari dobre, pred par dnami sa postavil a aj posadil.. tak teraz sa liape na vsetko co dociahne 😵

emicka1
24. led 2009

Zuločko no bříško roste,největší je večer a už jsem přibrala nějaké 3 kg.No rozhodně nebudu z těch mamin,co přiberou max 12kg 😀 Moje ségra nabrala při prvním těhu 23kg a při druhém o něco míň.A to se fakt snažia 😀 Tak si nedělám žádné iluze 😵 Taky už mám v plánu si bříško pěkně vyfotit 😀 Tak vám ho pak ukážu 😅

Kell já se tenkrát na ty porody ptala gyn. a ta mi říkala,že je spíš větší riziko krvácení při tom císaři,takže když to půjde tak rozhodně je lepšé rodit normálně 😉 No my měli čekat se snažením do září,pak se jsem čekala jen na jedno "ano" od Dr a začali jsme až v říjnu.A vyplatilo se čekat 😵 Tak moooooc držím pěstičky 😵 😵 😵

andys004
24. led 2009

Zdarec kočky, 😀
Ted jsem přišla z venku zmakaná jako šroub 🙄 ten náš divoch ten mi dal pořádně jsem se po sto letech svezla na bobech pěkně to svištělo 😅 .

Kell ahoj už jsi nám tu chyběla kde jsi se tak dlouho toulala.Že by nám trombofilkám doporučovali císaře to jsem neslyšela i když mě to potkalo,ale byl neplánovaném bylo to z důvodu nepostupujícího porodu po 15 hodinách no žůžo.Jizva skoro není vidět je to jen slabounká čárečka akorát je na tom blbí to,že já jsem tlusťoch 😠 😝 tak tam mám převislou kůži ,ale to u tebe podle fotky asi nehrozí.Podstoupila jsem také laparoskopii +hysteroskopii zároveň a můžu ti říct,že to bylo stokrát horší než císař.Po laparce jsem se nemohla vůbec hýbat a bylo mi strašně zle a velké bolesti ,ale po císaři to bylo vcelku v pohodě.Jo zkrátka my ženy jsme pro ty naše dětičky schopný vydržet vše.Už se těším jak v dubnu budeš hlásit // a za rok je tu nový ledňáček.

Zrník ahoj výletnice.

Zulok ahoj u nás nic nového akorát si užíváme zimních radovánek jsem z hor takže lyže jsou naše.Co váš produs už začíná chodit?

Emička no jo ty jsi si zkrátka pokaždé stoupla do té špatné fronty 😠 tak jsi nasbírala pěknou řádku diagnoz.Kdy jdeš na další utz a necháte si říct jestli je Rozárka a nebo ????.Držím pěstičky je krásné vidět že se ti daří 😀 .

Bendy já vím je to těžké ale určitě se i vám podaří mít vytouženého mimíska 😉 .Jak dlouho ještě budeš muset brát ten Warfarin?A co štítná žláza tu máš v pořádku ta taky dokáže nadělat pěknou neplechu.

Lenusska tak to máš dobrý,že tvoje dr. tak o tebe pečuje to já ted v lednu byla na preventivce a můj dr. mi řekl ,že je to brzo ,že mám přijít až po roce snažení 😠 😠 no tak si hold ještě pár měsíců počkám.Taky mi doporučil měřit bazální teplotu tak to budu muset nastudovat jak na to 😅 .Akorát nevím jak to zvládnu vím ,že se to doporučuje ve stejnou hodinu a ještě před tím než vstaneš z postele, ale v tom bude asi problém protože já vstávám podle prcka jednou je to v sedm pak když má třeba noční disko tak vstáváme i v deset.A abych si na to řídila budík to jsem líná.No nějak to budu muset vymyslet 😠 .

Margareta tak jak u vás proběhl první píchanec.Už to máš za pár tak se drž ty i Mounty.

Lenoc paráda že srdíčko tluče jen tak dál držte se 😉 😵 .

Zdravím i ostatní těhulky i netěhulky a z netěhulek budou brzo těhulky.Mějte se všichni kráááásně pa pa pa. 😀 😀 😀

lenusska
24. led 2009

andys - no to je hematologicka 27.1. uvidim ako sa k tomu postavi gynekolog...my sa snazime 9 mesiac co podla nich nie dlho,podla mna tak na nervy uz.
S BT Ti rada pomozem niesom odbornik meram 3 mesiac ale mam linku kde sa docitas ako nato a ako si vytvoris graf..je tu aj tema nato tak skus..Je to dobre lebo spoznas ako fungujes ale zase aj nieje lebo sa zacnes velmi sledovat.
A uz niekto riesil ze sa nedari?Kolko sa snazite?

andys004
24. led 2009

Lenusska snažíme se taky devět měsíců takže jsme na tom stejně.Já si myslím že ovu mám téměř pravidelnou poznám to podle bolestí a taky jsem párkrát zkoušela ovu test tak proto jsem se nikdy nezabývala tím ,že budu měřit teplotu,ale jak jsem byla ted u dr. tak mi řekl ,že je to vhodné a nevím zda pak to nebude chtít vidět tak jsem si řekla,že až tam příště půjdu tak budu na něho připravená.Jsem z toho už na palici byla jsem těhotná už třikrát a pokaždé to bylo napoprvé,takže tohle mě docela zaskočilo.Tak at ti to u dr. dopadne lépe než mě.A budu ráda za pomoc a radu at jsem chytřejší moc dík jsi poklad. 😵

lenusska
24. led 2009

andys- kedze mas Tobiaska tak tie ostatne asi nedopadli 😔 ...No uvidime co mi povie..chcem aby mi spravil hormonalny profil...
Ked nieco pýtaj sa...

mirip
24. led 2009

ahojte jéj lenuss aj tu si? 😉 no vy sa máte ja sa nesnažím a zároveň aj snažím 3roky a 5mesiacov 😒 😔

lenusska
24. led 2009

mirip - no aj do tejto temy patriiim 😒 ...ale spoznala som tu super babenky..
Ale uz sa budes snazilkovat...ze?

mirip
24. led 2009

ak budú výsledky sterov z preventívky ok tak hej ak nebudú tak ešte nie 😔 😔 sa bojím, niektoré výsledky už tam mám sa pýtal dnes muž ale ešte nie všetko 😔 aj ja sem patrím do tejto témy to vieš od novembra 😔 😔 😔 😔 kedy som to vedela skôr aj doky tak som sem mohla patriť už skôr a mohlo byť všetko ok a ja by som si písala 31tt

andys004
24. led 2009

Jak se říká do třetice všeho dobrého tak ted máme Tobíka náš andílek a čertík v jednom 😀 .To je taky má jediná útěcha bohužel v tomto jsi na tom hůř ty ale neboj dočkáš se taky.V úterý u dr. zabojuj at s tebou něco dělá jsou i mladší snažilky a doktoři se jimi zaobírají.Já jsem bohužel méně průbojný tip takže jsem u dr. toho moc nenamluvila a nijak se nevnucovala a abych řekla pravdu tak ani nevím kdy tam příště půjdu pokud se nezadaří já si vždycky připadám jako když si něco vymýšlím no jsem prostě taková.BT se měří hned od prvního dne cyklu.

andys004
24. led 2009

A nebo porad kde se to dočtu prosím a děkuji

lenusska
24. led 2009

andys004 - ano ja meram BT hned od skoncenia MS aby bolo pekne vidiet ako pracuje telo..No ja tiez niesom priebojna ale uz mi to ide na mozog to nedarenie sa a popravde zacitam byt taka ze uz to ani nechcem..to je asi tými sklamaniami...ale pred MS to prejde a cakam v nadeji a opat potom smutok a znechutenie.Hodim Ti sem link kde sa docitas ako na BT.

mirip - verim,ze budu dobre a tým ze viete v com je problem tak sa to podariiiii..... 😵

lenusska
24. led 2009

http://merenibt.xf.cz/index2.html

tam das otevrit vse a klikas co potrebujes..

Fertilityfriend a Wunschkinder su programy na graf tam je pekne opísane ako nato..ked tak pis..

andys004
24. led 2009

Lenusska dík určitě kouknu.Fertilityfriend a Wunschkinder bohužel nejsou pro mě jsem neznalec jazyků takže se v tom nevyznám a se slovníkem bych to asi taky nezvládla 😨 😝 díky díky díky 😀

lenusska
24. led 2009

andys004 - ja tiez nie ale mas to tam presne popisane....ked tak poradim..ja neviem ani jeden jazyk

margarita
25. led 2009

ahojte,
hlasim sa po dvoch uspesnych injekciach, picha mi ich moj manzel na dobru noc, a da sa to vydrzat 😀
zulocka, a Ty si si musela pichat este po porode cele sestinedelie, a potom koniec, alebo ako?

andys,ten link od lenussky je fajn, a mam este jeden slovensky: http://www.elep.sk/symptotermalna-metoda
tam si mozes stiahnut ten zaznamovy harok a na konci mesiaca to poslat vyplnene na ten kontaktny mail, a oni Ti spatne poslu jeho "vyhodnotenie", kym si zo zaciatku si nie az tak ista, ci si si spravne urcila tie dni. tak to pripadne skus 🙂

lenusska
25. led 2009

margarita - jej to skusim aj jaaa 😉

andys004
25. led 2009

Margarita také moc děkuji a pořádně to nastuduji 😎 .To je dobře že injekce jsou v pohodě vždyt jich máš jen pár.Já jsem si píchala až do konce šestinedělí bylo to přesně 297 injekcí pěkně jsem si to počítala 😝 .Mějte se pa pa pa.

margarita
25. led 2009

skuste, skuste, ta Eva co to vyhodnocuje, je fakt mila, kludne jej hocikedy poslite mail, vsetko trpezlivo vysvetli, odpise, mne pomohla urcit ovulku, ked som bola chora a mala som uplne rozhadzany cyklus...dokonca mi vtedy povedala, ze som asi tehu...a mala pravdu. Verim, ze to mozno napise aj vam 😉

bendy25
25. led 2009

Dakujem Emicka, ze si sa mi rozpisala...Drzim ti palceky, aby ti toto tehu uz konecne vyslo...Ja idem vo februari do Kosic na kontrolu, tak som zvedava, co mi lekarka povie a co bude dalej s tym Warfarinom. Bojim sa, ze ked mi ho vysadia, ci sa mi ta tromboza nemoze vratit ☹
LENKA 66: A nepoznas nahodou gynekologicku z FNLP, ktora sa vola Dianiskova? Ona mi pripadala celkom mila a prijemna...Pytam sa iba tak nahodou, ci ju nepoznas, alebo ci si o nej aspon nieco nepocula 😉

lenka_66
25. led 2009

bendy , nie nepoznam. skor ti viem poradit o celom gyn. personale na rastislavovej.

lenusska , andy sup ,sup poslat mail -iky aby ste mohli co najskor menit udaje o sebe. ziadne snz ale tt 😉

inac vcera ma naplo tak som utekala , citila som ze nedobehnem ( chybalo par cm) tak som sa prudko natiahla az ma seklo v krizoch.no hroza bola som sama doma a co teraz o 22.30 ? bolo mi na odpadnutie.po hodine neskutocnych muk som si zavolala sanitku.sranda bola na gynde. na kozu som ako tak vyliezla no dole .... .bola som ako chrobacik co dopadne na kridla , len som trepotala rucickami a nozickami 😀 .sestricka a doktorkou mi nakoniec pomohli hore aj obliect sa.babo je poriadku,no na krize mi nemohli dat nic.tak trpim ☹ .ani nadychnut sa poriadne neviem.
uz si pripadam ako frontovy vojak 😒

lenusska
25. led 2009

lenka_66 - skusim...aj v utorok som asi blba uz ale sa tesim k DR..

Moja davaj na seba pozor a nech rýchlo prestanu boliet .... 🙂

kapp
26. led 2009

Ahojte bambuľky moje zlaté!

Ja viem, že vás zanedbávam, poctivo vás čítam, len nejak odpisovať nestíham ... 😀
Gratulujem nových tehuliatkam-pacholiatkach, naďalej silno držím palce "starým" známym tehulkám a fandím šikovnosti našich mamiček ...
Nepísala som teraz dlho nič, lebo mala som také bodavé bolesti v podbrušku aj "tam dolu" + vrátili sa mi tie "cestovateľské kŕče" (aspoň ja ich tak nazývam, lebo sa mi vždy objavia pri dlhšom cestovaní) a doslova som tŕpla na dnešnú poradňu - čo mi ujo dr. povie ... Ale vďaka Bohu - všetko je v porádečku - malinká kope o dušu, krčok nám drží - PN končím 13.2. a 14.2. nastupujem na MD ... ani sa mi to veriť nechce... Tie bodavé bolesti a pravdepodobne aj tie "cestovateľské kŕče" sú z rozťahujúcej sa jazvy po cisárskom na maternici a koži - dnes mi to vysvetľoval dr. - teraz som konečne za 3 týždne pribrala 5 kg 😝 - mala som s tým doteraz problém, takže som sa snažila od poslednej poradne zjesť všetko, čo sa v puse netrepalo 😀 a takto to dopadlo - jednoducho sa naraz a príliš natiahli jazvy ...
Takže povinné hlásenie z hematológie - v piatok (vo štvrtok odbery) som absolvovala poslednú kontrolu pred pôrodom v Bratislave na Kramároch - výsledky už neboli na 1, ale zatiaľ sa držíme ... Vyskočili nám biele krvinky (zdravím Zuločku 😀 - ona s tým tuším tiež mala problémik) až na 11.800 - ale saturácia je OK ... a klasika P-DD = d-Diméry okolo 700 - čo je ešte v pohode ... a zabudla som na pečeňové testy - tie mi budú opakovať ale už na gynekológii 13.2. = boli pozvyšované ... A podarilo sa mi vybaviť už aj papierik z očného (mám 6,5 dioptrie na oboch očiach) na cisársky pre prípad predčasného pôrodu ... Takže toľko o nás ...

Lenka_66 - čo to čítam? Seknuté kríže? Dušička, veeeeeeľký pozor na seba! Ale si šikulka, že si si sama zavolala sanitku a sama vybavila pohotovosť - teeeeda, šikula-hikula! 😀

Andys - ďakujem za e-mail - super čítanie... Inak my sme teraz pri 189 injekcii 😝 a ešte nás ich čaká moooooc - ale tiež ich rátam 😝 ... Na teba, bambuľka mám otázočku - prosím ťa - rodila si spontánne alebo cisárskym? Zaujíma ma krvácavosť po pôrode a kedy bola pichnutá posledná injekcijka pred pôrodom a kedy prvá po pôrode ... Vopred ďakujem ...

Lenočka moja zlatá - joooj, však som rada, že vám týždniky pribúdajú - nebojkaj, teraz to výjde na betón! 😅

Margaritka, Mounty - tak už ste tesne pred finišom ... Chcela by som mať vaše týždne 😀 - trocha som nervózna z toho, ako to tí moji dvaja loptoši doma sami zvládnu ... dúfam, že nebudem dlho hospitalizovaná ... šup-šup rozrežeme, vyberieme bábo = žiadna žltačka, mamina sa super zotaví a šup-šup sme doma! Keby to tak bolo, že? Ako zvládate poslednú etapu tehuľkovania?

Zuločka - Matúško je teda už riadne chlápätko! To je hrozné, ako ten čas letí - však len toť sa narodil a pozri ho! aký šuhaj! Nech ti len radosť robí, dušička!

Lenusska - držím palce pri snažilkovaní ... Tá bazálna teplota veru potrápila riadne aj mňa ... Ale keď som sa prestala pozorovať a merať BT, za 2 mesiace už aj bolo bábo na ceste! Držím palce u DR!

Ostatným, ktoré som zatiaľ nespomenula, sa ospravedlňujem - spomeniem nabudúce!

Pekný dníček - Kappuša

kapp
26. led 2009

Margaritka - vitaj v našom "pichacom klube" 😉 - kam si nakoniec picháš? Do toho stehna, alebo nebodaj predsa len do bruška? Ja si neviem predstaviť pichnúť do takého tvrdého bruška injekciu, nietož ešte nariasiť ... A čo ti dali - Fraxipyrin alebo Clexane?