Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

maova
27. led 2009

lenussko, koukám, že máš fajn doktora 🙂 To je dobře a doufám, že ti ten duphaston pomůže na delší LF. S tím ovlivněním výsledků ti bohužel neporadím, v tom se vůbec nevyznám 😉 Držím palečky, abys do tří měsíců byla těhulka a na další vyšetření jsi už nemusela 🙂

lenusska
27. led 2009

maova - Dakujem krasne 🙂

lenusska
27. led 2009

Uz si bola u Dr?..

maova
27. led 2009

lenussko, byla jsem minulý čtvrtek a tenhle jdu zase. Čekáme na srdíčko 🙂 , tak doufám, že už bude 🙂

lenusska
27. led 2009

nevidim tt...kedy nahodis??

maova
27. led 2009

lenussko, asi až po čtvrteční kontrole 🙂 Říkala jsem si to teda už minule, ale už asi počkám 😉 Dneska jsem teprve 5tt+2.

lenusska
27. led 2009

Tak teda to nahodis aj so sdieckom 😵

maova
27. led 2009

Tak tak 🙂 Moooc si přeji, aby už srdíčko bylo vidět, ale bojím se, že je ještě možná moc brzy.

lenusska
27. led 2009

maova - no ved uvidis..kedy si mala poslednu ms ??

maova
27. led 2009

lenuss, 22.12. 😉

lenusska
27. led 2009

jej som si precitala co sa mu teraz vyvija miminku v 5-6 tt 🙂

maova
27. led 2009

lenuss, taky si ty týdny vždycky čtu 🙂 Je to zajímavé a když jsem hledala, kdy by mohlo být vidět srdíčko, tak jsem někde našla, že tak v 5+3 nejdřív, takže asi to bude ještě brzy, ale stejně doufám, že už tam aspoň malinko vidět bude 😵

lenusska
27. led 2009

Tak sa drzkaj idem uz spinkat....papa dobru nocku 🙂

maova
27. led 2009

Děkuju a dobrou noc a krásné sny 😵

lenka_66
28. led 2009

maova , drzim palce mne srdiecko potvrdili az 7tt ,v 6tt este nebolo .tak ak by nahodou tak ziaden stres 😉 .

lenusska , duphaston je hormon a hematologicka urcite nebude robit hormonalne testy.ked tak len jej brnkni ci ich mozes lebo mne ho vyslovne zakazala kym nie som tehu a su tu baby co ho mohli.v pondelok (zacni vecer )zober kludne a ak ti ho zakaze tak 1 tableta by ti nemal rozhadzat cyklus ani inac neublizi.

zrnik1
28. led 2009

Maova nemaj stres absolutne ked nebude.Je to este skoro, ale mozno 😉
Mne tiez zistili az okolo 7tt.Dovtedy som ani nesnivala, Takze klidek 😉

Lenusska duphaston ber. Ja som sa nakoniec ani nepytala hema a beriem 3krat denne. Beriem teraz posledne balenie.Povedal, ze mi uz neda. Inac som napalena na sestricku, lebo do spravy napisal, ze mam prist o 3 tyzdne a ona ma objednala az za 5tyzdnov. To akoze mam vydrzat???
Asi musim....

Papapa

maova
28. led 2009

leni, zrnik, já si taky myslím, že to bude asi brzy, ale stejně tak malinko doufám 🙂 Ale nebudu stresotvat, vím, že to je ještě brzo 🙂

zrnik, pět týdnů je dlouho co. Já jsem minule chodila po 14ti dnech, tak to je tak akorát 🙂

lenusska
28. led 2009

Babyky moje hematologicka mi odsuhlasila ze ho mozem brat mam s nim brat ale kazdy den aj anopyrin a o mesiac na krv aby videla ako reaguuje telo na nho..Maaam s mojich DR taku radost.

Zrniik jeej 17tt 😵 .....ak budes nervozna tak si radsej zaplat prednostne

lenka_66 dakujem

Maova tesim sa na srdiecko s Tebouuu..

mam Vas rada 😵

maova
28. led 2009

lenussko, no vidíš, tak to je fajn, máš dobré doktory 🙂 A doufám, že to to pomůže k miminku 🙂 A moc děkuju 🙂

lenusska
28. led 2009

maova - aj ja dakujem...uvidime ako to pomoze

kapp
28. led 2009

Maova - držíme pästičky na srdiečko, my sme tak trošku výnimka - pri tomto tehuľkovaní sme mali srdiečko už koncom 5tt - takže moja bambuľka je bojovník od začiatku, ale ako ti hovorila Zrník aj Lenka - môže byť na srdiečko ešte skoro, ale určite tam voľakde klopoce o dušu!

Lenusska - takže všetko je v porádečku! No supriš, tak hor sa do snažilkovania!

Zrník - juchuuu, že hemoška je na 1! Teším sa s tebou - a gratulujem ku krásnemu 17tt! A krásne si to napísala, že "svetielko nádeje" .... jaaaaj, dobre sa to počúva ... Držím palčeky, nech je všetko v porádečku!

Lenočka - zlatinko, ako som rada, že sa vám pomaličky ale isto priratávajú tt! S očami prilepenými na monitore a v rukách ponožky (oprané - z prádla, ktoré treba prebrať) sledujem momentálne vás všetky. Je neuveriteľné, aká tehuľkovská vlna sa tu prevalila, supeeeer! Hovoríš, že ti je zle od žalúdka - to je dobreeee, aspoň máš dostatok HCG pre život bábätka! Mne bývalo zle až do polovice 6. mesiaca, už som myslela, že to ani neskončí, ale potom to povolilo ... a teraz papáme o dušu = všetko, čo nezje nás = zjeme my 😀 ...
Pýtala si sa na Naňušu - nuž teší sa na zajtrajší karneval (zajtra dám fotky do albumu = so šatami som sa trápila vyše týždňa, má tam poprišívaných vyše 200 flitrov, viete si predstaviť, koľko nitiek, korálok a flitrov sa nám teraz motá na zemi 😀 = na "veľkú radosť" môjho manželíka). Na vysvedčku sa jej zamotá asi jedna 2 z matiky - chytila chúďatko v priebehu 2 mesiacov z geometrie 3 a potom ešte dve 2 a už to šlo ... Má síce priemer 1,4 ale triedna sa rozhodla, že jej dá dvoječku na polroku ... Bola sklamaná, blška jedna, ale čo už - na geošku je chuďato ľavá ... nevadí, budeme doma cvičiť kreslenie kružníc, trojuholníkov a štvorcov ... 😀 na to sú predsa rodičia, aby pomohli, keď niečo nejde, nie?
No a naša "milučká" prababka? Po tom, ako ma v treťom trimestri udrela do brucha, som s ňou prestala komunikovať. Momentálne moje hormóny spôsobujú to, že sa musím sakramensky ovládať, aby som nevybuchla - ešte len ju uvidím ... Upozorňuje totiž na seba fingovanými nepríjemnosťami, ktoré zvaľuje na môjho manžela ... atď ... Naposledy mi malú vymkýňala, keď išla zo školy, musela som lietať hore-dolu schodmi (ona sa na tom zabávala za oknami, škľabila sa mi do tváre ... ) - potom som jej napísala veľký plagát s požiadavkou, aby v pracovných dňoch nechávala vstupnú bránu odomknutú a nalepila som jej to po celej dĺžke okna, z ktorého sa vyškrierala ... To pomohlo! 😝

margarita
28. led 2009

mao - drzime palce,nech bije bije bije, aj ked by to este nebolo vidno 😉
lenuss - tak super ten postoj hemato, pytala si sa na alchemilku, podla mna Ti to nema ako uskodit, len nepi 2l denne 😀 ja som ju pila tiez pred tehotenstvom, mala by napomahat vytvarat kvalitnu sliznicu maternice, a to sa embrijku len hodi 😉

kapp - normalne si Ta viem predstavit s tymi ponozkami... 😀 a na ten kostym pre Nanu som uz teraz zvedava. No jedna dvojka na polroku je sice neprijemna, ale ved to vysvedcko sa aj tak nikam nepocita, ak sa nemylim...
A ta Tvoja prababka - no comment 😒

inak musim hlasit, ze vcera mi volala MOUNTY, ze moc nestiha uz kona teraz, ale je v poriadku, hoci ma uz casto kontrakcie. A tie sialene vysoke D-Dimery. Vravela, ze aj preto jej naplanovali vyvolat porod uz v polovici februara. Takze mozno o nejake cca 2 tyzdne uz bude mountina Johanka na svete 😵 to len aby ste aj vy vedeli.
A ze ju nemam predbehnut ja, tak sa budeme snazit pockat az po nej 😀 😎

lenusska
28. led 2009

margarita - takze toho nebude vela aj alchimelka aj duphaston ??

lenka_66
28. led 2009

mounty drzim palce
margarita nezabudni : pomaly dalej zajdes 😉

margarita
28. led 2009

lenusska, sice nie som babka korenarka 😀 ale myslim, ze alchemilka sa pri uzivani Duphastonu s mierou pit moze...nemala by sa ale pit vo velkom v tehu, kvoli kontrakciam maternice sa mi mari cosi... 😵

lenka66 - presne ako pises, nezabudnem 🙂

lenusska
28. led 2009

margarita - babka niesi ale skusenejsia ano...tie krasne tt ta opravnujuuu...hehe...uz len paaar dni a je tu Bambulkaa

Inak pozdravuj MOUNTY 😵 margarita alebo naraz ked mas cakat....hmm

margarita
28. led 2009

ako povedal slepy : "uvidiiiiiime" 😎

lenusska
28. led 2009

margarita - TAK TAK

andys004
28. led 2009

Zdravím kočky 🙂 ,
Maova na zítra držím pěstí at je vše v pořádku a snad už bude i to srdíčko těším se na zprávu 😵 .

Lenoc to je mi líto,že ti je zle 😝 ,ale to k tomu tak je co já bych za to dala aspon bych věděla,že je vše v pořádku.Opatruj se a je fajn,že jsi doma a v klidu 😵 .

Zrník tak krvička na jedničku to je paráááda těším se s tebou.

Kapp tvoje Natulka je šikulka a hold každému nemůže jít všechno 😉 .

Margarita taktéž posílám pozdravení pro Mounty a at se s Johankou drží a ty také.

Lenusska tak to je fajn že ti dr. něco předepsal a uvidíš další těhu vlna je tvoje takže únor čekáme jak hlásíš //. 😀

A jak se říká nakonec japonec a to jsem dneska já.Dneska jsem zažila doslova šok 😲 a ještě ted tomu nemůžu uvěřit a celá se klepu.Postihla mě „nemoc“ 😨 která se neléčí a snad skončí za devět měsíců porodem 😀. Dneska jsem jak ve snu a pohádce tak proto jsem si také založila album abych zítra věděla,že se mi to nezdálo.Včera měla dorazit ms,ale bohužel nikde to se občas stalo,ale hned druhý den ráno už klepala na dveře ,ale tentokrát nic no odpoledne mi to už nedalo a vyhrabala jsem test a najednou takové tlustice 😕 a to byl ten ŠOK 😲 vůbec jsem s tím nepočítala dokonce ráno jsem měřila BT (teprve třetí den) a byl pokles teploty 36,9 tak jsem si myslela ,že určitě dorazí a ono nic.Nejvíc mě na tom znervózňuje to,že mi nic není necítím žádný příznak akorát trošku cítím břicho,ale to u sebe považuji za normální jev před ms.Hned jsem volala k dr. a jsem objednaná za týden tak snad nebude pozdě,ale nejhorší na tom je,že nevím kdo mi bude předepisovat injekce zítra chci ještě zavolat na hema. Pak snad budu chytřejší.Holky já snad ani nebudu moct usnout a zítra máme domluvené lyžování jsem bezradná jsem v koncích.Za týden budu chytřejší a pak se doufám oficiálně přidám do klubu těhulek holky hlídejte mi tam místo.Jsem taky smutná ☹ ,že jsem předběhla holky ty na to čekají déle jak já Lenussku,Kell a Alinišku,ale věřte mi ,že se za vás modlím aby vám to co nejdříve vyšlo 😉 .No dneska určitě trhnu rekord ve psaní ,ale já si musela někomu postěžovat zatím to nikomu nechci říkat, ale stejně to nebudu moct dlouho tajit jestli dostanu injekce tak budu muset s pravdou ven a to si vyslechnu keců od mámy a ségry už ted mám z toho žaludeční neurózu 😝 .Dobrou noc kočičky a prosím držte nám taky pěstičky at to tak hezky zvládneme jako vy ostatní bojim bojim 😠 😢 .Mějte se a opatrujte se pa pa pa. 🙂 😉

smutnenka
29. led 2009

Dobré ráno,
nedalo mi to a musím se někoho zeptat, co že to vlastně se mnou je.....holky prosím máte některá zkušenost? Ve zprávě z genetiky mám , že jsem heterozygotní nosičkou mutace MTHFR genu, pak něco o zvýšené hladině homocysteinu. Předem Vám moc děkuju, jsem z toho jelen..... ☹