Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

petreva
4. únor 2009

Moc vás všechny zdravím...
Občas jsem k vám nakoukla 😉 ,ale přiznávám, že nesleduju 😅 přesto všem těhulkám přeju moc moc síly a ještě víc pohody+štěstíčka!! A snažilkám? No přeci to nejočekávanější a nejkrásnější // 😵
Holky, chtěla jsem se zeptat, pícháte někdo Fragmin?? Mě se už po dvakrát stalo, že bezprostředně po aplikaci se mi objeví takový světlejší flek v místě vpichu. Zase za nedlouho zmizí... je to asi nějaká reakce, či což. Ale že se to objevilo až teď!!!
Holky, co máte před porodem - neřekli vám, jestli budete čekat až se mimčo ozve samo nebo se nenechá přenášet? A co epidurál? Řešili jste nějak? Já tedy zatím jen tak přemýšlím...díky a mějte se všechy co nejlépe.

margarita
4. únor 2009

Fragmin nemam, takze Ti neporadim. Mna picha manzel a je uz fakt macher 😀 nemam ani len modrinku a po par minutach ani nevidim, kam do vlastne pichol. A v pribalovom letaku nie je info o moznych reakciach? Lebo pri mojom Fraxiparine je to hotovy roman na pokracovanie 😀
Ci ma nechaju prenasat zatial neviem, ale asi nie...a epidural najprv bola info, ze ho skor nemozem dostat, ale vraj ak bude medzi pichnutim Fraxi a epi minimalne 12 hodin pauza, tak epi mozem mat...zajtra mam v plane sa ist na to opytat anesteziologa...keby som mala vylozene "naplanovany" porod, tak to pojde, no ja pre istotu ratam aj s tym, ze "nevieme dna ani hodiny..." kedy sa babulka rozhodne, ze sa tam uz strasne ale strasne nudi... 😀

zrnik1
4. únor 2009

Petreva ja mam fragmin a tiez sa mi robia niekedy blede fliacky, ale do jedneho, najneskor dvoch dni zmiznu. Neviem, ci je to to iste.

lenoc
4. únor 2009

Ahoj babule, narychlo som precitala..
Wh, drz sa kocka, je mi lto luto. ☹
Maova, gratulujem k srdiecku. Ja by som asi isla na gyndu uz teraz.
Zulocka, tak nech sa drobcek rychlo uzdraviii. 🤐
emicka,, aj ty mas dobre spravy, jeej.

som zvedava, co mounty, este nam neporodila?

Ja som pomaly pregrckavam kazdym dnom (vecerom), este som v praci tento tyzden (ale to si vyslovene len oducim svoje 4-5 hodin a padam domov), no od pondelka uz na 100% domaaaaaaaaaaaaaaaa.
Nejde nam doma internet, tak esteze vam mozem napisat z prace.
pa. cmuk vsetkym.

margarita
4. únor 2009

lenocka, mounty som videla vcera na vlastne oci 😀 su krasni a este stale 2v1 😉 ale vraj jej naplanuju porod, mozno uz buduci tyzden, niekedy okolo polky mesiaca vravela. mam na nu kontakt, takze az sa ozve, ze uz rodi 😵 dam vam isto vediet...
tak nech Ti tych par poslednych dni v praci rychlo ujde...drzte sa aj s babom

lenka_66
4. únor 2009

margaritka , omylom som tukla na druhu temu a tak som sa docitala ...
Vsetko najlepsie ti prajem,aj ked svoj ,,darcek " rozbalis neskor tak nech mas z neho len samu radost 😉

margarita
4. únor 2009

lenka - vdaka, ja mam sviatok vlastne uz 9 mesiacov vkuse 😀

petreva
4. únor 2009

Holky, děkuju za odpovědi...Margarita, no vidíš, to mě nějak nedošlo, podívat se do příbal. letáku 😅
Zrnik, tak to bude asi to samé...říkám si, že když to samo mizí, tak je to jen místní reakce. Nebudu to řešit.
Krásně se vám všem načítají týdny 🙂 a těm co ještě ne, tak moc moc přeju, aby už taky naskočili a mohly jste se radovat!!

margarita
4. únor 2009

vidis petreva, ani ja som necitavala predtym...ale ked sa uz straaaaaasne ale straaaasne nudis, a na koniku prave nemas ostatne spriaznene duse - pride aj na pribalove letaky 😉
ja som raz na jednom nasla ako neziaduce ucinky aj depresivne a samovrazedne sklony 😀 nastastie sa na mne neprejavili. Tak verim, ze aj vam so zrnik tie fliacky zmiznu...

nina23
4. únor 2009

Ahojte babulky 🙂 .
Mam nasu spolocnu diagnozu 😉 . Bola som na IVF - vklad babatiek 23.01.09, krvny test z 03.02. potvrdil tehotenstvo, avsak kvoli nizkemu HCG musim opakovat krvny test aj zajtra.
Testovala som aj v pondelok, aj dnes, ciarocky su v podstate rovnake, slabucke, takze zajtrajsieho krvneho testu sa trosku obavam...beriem aj clexane do bruska, aj acidum, cize som spravila vsetko pre to, aby babuliatka pekne rastli.Lekar mi povedal, ze babatka sa mohli uhniezdit neskor a len sa zacinaju vyvijat alebo som tehotna a babatka sa uz prestali vyvijat. Myslite, ze nasa diagnoza mohla sposobit to, ze sa babuliatka prestali vyvijat?
Mala ste tu niektora nizke HCG (mam okolo 20), ktore potom zacalo rast a dotehulkovali ste z nasou diagnozou do uspesneho konca?dakujem 😵

piskota80
4. únor 2009

Ahojte kočky.
Aj ja Vás chcem poprosiť o radu.
V máji minulého roku som bola na IVF, ktoré mi nedokončili, lebo som dostala OHSS a mala som zvýšenú hladinu zrážanlivosti krvi. Nasadili mi fraxiparin, ktorý som si pichala a po ďalšej kontrole som injekcie vysadila. V októbri som bola na KET, ktorý sa skončil úspechom, no v 8 tt prestalo byť srdiečko a tak som musela ísť na kyret. Pre istotu som bola počas tehotenstva na kontrole na hematológii, no p. doktorka mi že mám krv v poriadku, že si nič nemusím pichať, že mám len chodiť na kontrolu každý mesiac, či sa krv náhodou opäť nezhustila. Mám taký podozrenie, či za to, že srdiečko prestalo byť nemôže byť nejaká malá krvná zrazeninka a tak by som sa Vás chcela opýtať, či mi v KE neviete poradiť nejaké hematologické pracovisko, lebo v novej nemocnici sa skôr venujú už závažnejším prípadom.
Ďakujem

nina23
4. únor 2009

Ahoj piskotka, ja chodim do novej nemocnici, dr. Benovej.
Je to dobra odbornicka, avsak ma tam neskutocne vela ludi. Aj pred vkladom babatiek som bola u nej poradit a nasadila mi clexane, acidum folikum a B12.
Inak v Ke nepoznam dalsie ine pracovisko. Kam chodievas?

kell
4. únor 2009

Ahojky holky!
Díky všem za podporu.

Lenusska, je to zvláštní jak máme vždycky ve stejnou dobu obě depku. Já ji mám dneska.

W_h je mi to moc líto, život je k někomu až příliš často krutý! Já mám pocit, že se proti mě spikla všechna smůla světa!

Nevím, do které těhu vlny se zařadím já, ale moc už nás tu netěhotných nezbývá 😀 .

Nina je možné, že se miminka uhnízdila trochu později, nevěš hlavu a počkej co zítra! Držím palce!

Lenoc to je fajn, že budeš mít PN. Aspoň budeš vklidu.

lenka_66
4. únor 2009

piskotka tak vacsina sme tu od dr.benovej .v zeleznicnej nemocnici je vraj tiez dobra doktorka.
este ked dojde lenusska ti da vediet ona chodi do novej nemocnici k primarke.

lenka_66
4. únor 2009

ninka drzim palce neh sa drzia bambulky

lenusska
4. únor 2009

kell - urcite sa zaradiis somnou do dalsej vlny..no tie depky neznasam..najhorsie su tie ked mas pred MS a cakas ci dojde abo nie.

kell
4. únor 2009

lenusska ja teď doufám, že příjdou co nejdřív, aby se to neprotahovalo a můžu co nejdřív začít s tou antikoncepcí, ať vím na čem jsem, jestli se ten vaječník po ní spraví a tekutina někde zmizne. Já nešnáším ten pocit nejistoty co bude. Doufám, že to zabere a budeme se moct do dalšího snažení vrhnout co nejdřív. Navíc mě teď deptá to, jak dlohou mi to teď bude trvat, než se mi s tím jedním vejcovodem povede otěhotnět! Hrůza jak se nedovedu na nic jiného soustředit!Ach jo.... 😢

lenusska
4. únor 2009

Kell mojko bude to uricte v poriadku a tehu verim,ze budes co najskor.velmi Ti drzim palceky a viem asi ako sa citis.No my sme silne tak to zvladneme..Pre tie malinke zazraky cokolvek,ze ?

lenoc
4. únor 2009

Uz nam to funguje aj doma...

Margaritka, pripajam sa ku gratulacii.

A ked som poobede pisala, zabudla som a nasu novu tehulu - na andys. Tisko drzim palce.

Ninka, jooj, neviem ti pomoct, nemam taku skusenost, ale aspon budem silno drzat palce. cmuk.

Piskotka a testy, ci nemas trombofilie ti uz robili?

Este si musim par stran docitat...
pa

maova
5. únor 2009

Tak já jsem jela dneska k doktorovi, že už máme srdíčko a jestli mi dá Fraxiparin, protože jsem si teda říkala, že nebudu čekat až do příštího týdne, že to bude lepší. No a nakonec stejně musím, protože tam nebyl. Asi i proto mě objednal až na příští týden. Tak snad bude všechno dobré 🙂

veselinka
5. únor 2009

Hezké odpoledne všem, tak jsem se konečně dostala na to, abych se na vás (nás) zase mrkla. Už mi bylo smutno ☹
w_h- moc mě mrzí, že to nakonec dopadlo takhle, je to opravdu hrozné, kolik takových smutných příběhů je 😢
Drž se!
Maova - moc gratuluju k srdíčku, to je nádhera. Moc Ti držím pěstičky, ať je vše dobré. Já nevím, už jsem se Tě asi jednou ptala, ale ty si na tu hematologii šla sama a tam Ti řekli, že Ti dají ty injekce proč? Já totiž když jsem to řekla mýmu gynekologovi, tak na mě koukal jak když jsem přiletěla z vesmíru, že jako proč s touhle mojí mutací bych měla mít injekce. Že stačí jen listovka. Tam Ti dělali nějaké jiné vyšetření? Moc moc moc vám držím palce, ať je všechno v pořádku!!!A bude, určitě! A je jedno jestli se Ti tam schováva kluk jak buk nebo holčička.
Jinak všem těhulkám tady přeju ať je vše dobré a brzy si chovají svá miminka. Snažilkám, ať už vás // nenapínají a brzy vyskočí. A nám, co se teprve snažit začneme, tak hodně pohody do snažení.

friduca
5. únor 2009

Ahojte spolubojovnicky.Chodila som na tieto stranky asi pred dvoma rokmi,ked som bola tehotna,teraz mam za sebou styri potraty a deti ziadne.Teraz sa snazim otehotniet,mam tiez vrodenu trombofiliu.Po ovulacii mi doktor zase dal Fraxiparin,teraz cakam.Test mi vysiiel negativny,ale volala som doktorovi,robil mi test na HCG,vyslo mi 2000,tak hovoril,ze to vyzera dobre.Mate niektora taku skusenost?Kolko by malo byt HCG vysoke na zacietku tehotenstva?

andys004
5. únor 2009

Ahoj kočky zdravím,
Kell,Lenussko vaše depky naprosto chápu člověk si připadá pořád jak na začátku 😠 a není možno se hnout,ale ono se to hne a budou z vás těhule a následně maminky jedna radost 😉 jak se říká to by bylo aby nebylo držím pěstí to přináší štěstí.

Lenoc děkuji jsi poklad a co ty psala jsi že ti je stále špatně 😝 to já pořád nic až jsem z toho nervozní.Už máš injekce?Drž se a opatrujte se i z bublinkou v bříšku 😵 .

Margarita 38tt no to je náááádhera 😀 😵 😀 😵 .

Emičko tak Rozárka už se začíná hlásit a poštuchuje tě v bříšku 😀 taky se už na to těším snad se toho dožiji.

Maova tak stále nemáš fraxík to je mi líto,ale příští týden už to bude tutovka a dobré to MUSÍ 😉 být držím v šechy prstíky co mám.

No a ted zase já nakonec tak včera jsem byla poprvé u dr. udělal utz a byla tak pěkná bublinka 😅 podle ms bych měla být 4+5 a podle utz 5+4 ,ale dle mého výpočtu 5+1 no tak si vyberte.Dr. mi napsal doporučení na hema. a dnes jsem byla objednaná byla tam přímo primářka tak jsem čekala,že to všechno proběhne hladce,ale to jsem se spletla fraxík mi odmítla předepsat 😠 s tím, že mi ho má předepsat můj gyn.dr a řekla,že kdyby měla předepisovat fraxík každá těhotné tak jí zachvěli zavřou protože by přečerpala limity tak mě poslala zpět k mému gyn.dr., že mi ho má předepsat on.To už jsem tušila,že jde do tuhého,ale ještě před tím než jsem šla ke svému gyn.dr. tak jsem volala do Prahy do centra as. Reprodukce kde mi ho předepisovali pří Tobíkovi,ale tam mi řekli,že už nejsem v jejich péči takže bohužel nemůžou a že se nemám nechat odbít,že to potřebuji.Došla jsem mému gyn.dr. a ještě v čekárně sestra mi řekla,že mám chvilku počkat že si se mnou dr. promluví,ale že mi to stejně nepředepíše no to už na mě bylo moc no samozřejmě,že jsem brečela jak želva.Dr.mě přijal a trval na svém,že mi to nepředepíše,že toto je v kompetenci vyššího pracoviště což je hematologie a nebo již zmiňované centrum as.rep.Praha tak jsem mu to vše vypověděla a tak mi předepsal jen 10ks injekcí na dobu než se to vyřeší a dal mi doporučení k Prof.MUDr. Ulčové-Gallové do Plzně ta mi zjistila tuto trombofilii.Přijela jsem domů a hledala kontakt no byla jsem tam v roce 2004 dokonce se přestěhovala,ale ještě že existuje internet ten ví všechno.No tak jsem se dala do telefonování na třetí pokus jsem se dovolala do její ambulance,ale bohužel tam nebyla tak jsem mluvila jen se sestrou a to co jsem si vyposlechla to stálo za to,že prý jak si to představuji ,že můj dr. za mě bere peníze a že to jsou drahé léky a že to půjde na vrub jejich ambulance a že vůbec k nim nepatřím že náš kraj spadá pod Prahu tak se mám obrátit tam tak jsem jí už dnešního dne snad po šesté vysvětlila můj problém a že jsem jak horký brambor který nikdo nechce no a pochopitelně jsem zase brečela i ted když to píšu tak mi je ouvej protože stále nejsem u konce.Nakonec ta velmi nepříjemná sestra mi dala nějaké číslo a tam bych mohla zastihnout paní profesorku a když né tak si mám zavolat v pondělí,ale měla jsem štěstí a profesorka tam byla tak jsem jí vše vypověděla ona si povzdechla a řekla že s tím něco uděláme že dáme hlavy dohromady (už zase brečím ☹ ani nevidím na písmenka 😅 )a že mám v pondělí přijed no tak jsem zvědavá jak to dopadne.Nejhorší a co mě na tom nejvíc štve že si člověk platí pojištění a pak se všichni vymlouvají jeden na druhého a co v tom je nic jiného než peníze.Prostě naše zdravotnictví je jeden velkej kocourkov.První injekci dostanu až v sobotu jelikož v lékárně nebyli tak je museli objednat a budou až zítra.Manžel je v práci a tak ani nebudu mít auto tak mi je vyzvedne a doveze až pozdě večer tak proto ta sobota už mám i domluvenou domácí péči tak snad to bude v pohodě.Dneska jsem určitě trhla rekord ve psaní, ale musela jsem vám to napsat aby jste věděli co se stává a nebo se to může přihodit i vám to bych vám samozřejmě nepřála.Takže dnešní den stál za to 😠 😠 😠 pak že má být nastávající maminka v klidu copak to jde no nenaštvalo by to vás.Mějte se všichni hezky a ted si jdu lehnout doslova mě to vyčerpalo 😖 .Pa pa pa jsem ráda že vás mám a děkuji vám všem jste zlatíčka nemám komu bych se vypovídal tak jste to bohužel odnesli vy díky. 🙂 😉

maova
5. únor 2009

veselinko, u mě to bylo tak, že gynekolog mi po těch potratech a nakonec zjištěné mutaci MTHFR sám řekl, že příští těhotenství, po potvrzení srdíčka, dostanu heparin. Začala jsem chodit sem do diskuze a zjistila jsem, že skoro všechny těhulky chodí na hematologii, aby je v těhotenství kontrolovali, tak jsem se tam radši taky objednala. Jenže tam jsem narazila, vůbec ty potraty nedávají do souvislosti s tou mutací a heparin by mi asi nedali. Sice když jsem s nima mluvila pak trochu dýl, tak bylo vidět, že se jim to přece jenom zdá divný a poslední doktor potom řekl, že se tím určitě nic nezkazí a že když to přežene, tak tonoucí se stébla chytá ... Takže já mám štěstí na gynekologa, jinak bych měla asi smůlu a mohla jenom doufat, že se to nebude opakovat, čemu bych asi už moc nevěřila. V to jsem doufala po prvním potratu, ale teď už to asi náhoda nebude. A moc děkuju 😵

friduca, to je mi moc líto, co všechno už sis prošla ☹ A kdy ty potraty byly v prvním trimestru? A brala jsi nějaké léky nebo až teď? Já bohužel s krví moc zkušenosti nemám, byla jsem na ní vlastně jenom dvakrát v minulém těhotenství a to bylo poprvé něco přes 300 a asi za dva dny přes tisíc, jestli si to dobře pamatuju, ale bylo to v úplném začátku.

andys, musím říct, že mě tenhle přístup šokuje a mám z toho slzy na krajíčku. Nechápu, jak se můžou všichni takhle chovat, když vědí, že ty injekce potřebuješ. A divím se gynekologovi, že ti je nechce předepsat? Ach jo, doufám, že ti to dobře dopadne a ta profesorka se o tebe postará. Nevím jestli to tak je, ale podle toho, co tady všechno čtu, tak bych řekla, že holky ze Slovenska jsou na tom líp, jakoby tam o tom věděli doktoři mnohem víc a nebrání se ničemu. Třeba se mi to jenom zdá, nevím. Držím moc palce. A jakou máš mutaci?

andys004
5. únor 2009

Maova mutaci mám stejnou jako ty „pouze“ MTHFR 677T v heterozygotním stavu.Máš pravdu že u nás ta léčba je nějak zabržděná holky na Slovensku jsou asi na tom líp i mě to tak připadá.Všichni chodí na kontrolu na hematologii a mě dnes řekli že pod ně nespadám a že podle doporučení paní profesorky které mi dala v tom roce 2004 mám mít také kontrolu koagulačních faktorů a to že oni nedělají tak se mám obrátit na ní nebo na svého gyn.dr..No dneska to byla opravdu síla 😠 🙄 ,ale ty to taky nemáš zrovna jednoduché.“Proč to dělat jednoduše když to jde složitě“ to je heslo našich zdravotníků pro pacienta vše jen né to nejlepší hlavně že si za to zaplatíme 😠 .Taky ti držím palce a příští týden se těším jak budeš hlásit jak jsi zvládla svojí první injekci 😉 .Budeš si je píchat sama?To já jsem posera 😖 bojím bojím asi bych do sebe nepíchla 😝 a už vůbec né do břicha ještě že to jde takhle zařídit a nemusím se stresovat a manželovi bych to taky nesvěřila chudák to bych mu pořád nadávala 😀 .Mějte se opatrujte se pa pa a dobrou noc 🙂 .

maova
5. únor 2009

andys, někdy je mi z toho docela smutno, jak to u nás funguje. Dokud člověku nic není, tak si to neuvědomuje, ale pak je to docela problém ☹ Já budu muset injekce píchat bohužel sama, ale doufám, že půjde o pár prvních a pak už mi to nebude vadit. Přítel ten má problém, když berou krev jemu, takže ten by to určitě dělat nemohl 😉, o tom už jsme se bavili, tak snad to nějak zvládnu, když mi ukážou jak na to 🙂 Dobrou noc 🙂

margarita
5. únor 2009

andys - no comment 🙄 😕 😖 fakt mam tiez pocit, ze u nas aspon baby co sem chodia nikdy nemali problem, ze by sa dr zdrahal predpisat lieky alebo injekcie...a to si o zdravotnictve u nas nerobime velke iluzie, podobne ako vy, lebo pozostatky socializmu su asi v oboch krajinach rovnake 😒
vidim to tak, ze okrem umyslu "za vas" by som mala mysliet aj "za vasich doktorov", aby dostali rozum a Ty a mao injekcie. Tak urobim, co bude v mojich silach, drzte sa, holky 🙂

maova
5. únor 2009

margaritko, děkujeme 🙂 Ty tvoje týdny ... to je krása 😵

margarita
5. únor 2009

mao, co uz moje, ale vsetky vase, cerstvotehulkovske. To je len kraaaasa...a tie dalsie, ktore sem, dufam, casom pribudnu snazilkam. Inak skoda ze sa nedaju tie lieky objednat cez net, alebo poslat vam v baliku, keby to slo, tak vam posleme "bratsku pomoc", ako vy nam nedavno plyn 😀

zulok
5. únor 2009

Andys, tak toto je sila...co clovek musi vsetko povybavovat , preskakat pre lieciky, kotre su taak potrebne... a pritom fakt, clovek si plati poistovnu... lekari su tu vlastne pre ludi a stale si apcientov prehadzuju..doapdne to dorbe, uvidiiss.. z toho , co si napisala, ze date hlavy dohromadya neico vymyvlite,,,,uurcite nezostanes bez liekov...
drz saaaaa

MAova...gratulujeeem k srdieecku a juchu, hor sa na injekciky..uz sa tesim, v dobrom myslene, na prve dojmy...

MARGARITKA, MOUNTY, KAPP, aby som nezabudal, vezmite si do porodnice rpe istot aj vcelicky,lebo anpriklad u ans v porordnici nemali moje davkovanie, amli len mooc velke.. ze clexane 0,8.. tak aby potom neboli stresyu so zhananim liecikov... 😉 zabalte si tak ejdnu dve, dajte si sestrickam do chladnicky podpisaneeee a potom vam hrdi ocinkovia prinesu dalsiee
jcuhuu, uz sa vam to bliziii

LEnockaa, jeje, konecne budes s nami viaceej, napis, ako ti je

Friduca, gratulujeeem ku rkasnemu hcg.. neviem, ako am byt vysoke,a le rastie geometrickym radom akzdy druhy den.. 2000 je uz kraasne cislo, ja si pamatam, ako mi hovorili, ze mam 9oo.hcg. to bolo dakedy okolo 4.tzyzdna...drzim palce , nech sa darii

ostatok zdraviim, jeedja, nestiham zas vaic napisat, papapa